Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Nick

Handbal - Champions League

Recommended Posts

gbrgeorge

Cat s-a terminat Nick ?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Nick

A fost scor egal, insa asigura calificarea echipei romanesti :))

Link către postare
Marius

HCM a pierdut de-o maniera categorica ultima partida din Grupa A a Ligii Campionilor

Pick Szeged - HCM Constanta 35-25

Link către postare
gbrgeorge

Si la pauza aveam 2 sau 3 goluri avans.

Link către postare
Nick

Nu-mi venea sa cred: parca la pauza s-au blocat, uitasera ca trebuie sa joace....Habar nu am ce s-a intamplat!

Link către postare
Nick

Duminica, 14.03-2010, se va disputa partida opunand OLTCHIM RM. VALCEA echipei HYPO VIENA. Meciul va fi transmis in direct, pe Sport.ro, la ora 19. Cine e interesat, poate urmari si un alt meci intre posibilele adversare ale echipei romanesti, in seara asta, la ora 19, pe acelasi canal tv, intre echipele Krim si Gyor.

Link către postare
Nick

Din nou, victorie a valcencelor! Oltchim se califica de pe primul loc in grupa. In meciurile semifinale va juca impotriva echipei maghiare Gyor :)

Link către postare
Nick

Azi, la ora 15.15, pe Sport.ro, in transmisiune directa, Viborg - Oltchim.

Link către postare
Nick

1/8 finala

Azi, 28.03, la ora 16:15, in transmisiune de la Buzau, pe Pro Tv, HCM Constanta - MKB Veszprem (HUN)

Link către postare
Nick

Meci tare! HCM Constanta a fost invinsa (scor 27-24) de echipa din Ungaria, dupa ce, pana in minutul 50, scorul a fost permanent egal. Returul se va juca saptamana viitoare, la Veszprem. Emotionante momentele de inceput ale meciului cand vocile maghiarilor de pe teren si din tribune s-au unit cu cele romanesti in aclamarea numelui handbalistului Cozma.

Link către postare
Nick

HCM Constanta paraseste Liga Campionilor, dupa ce a fost invinsa, la un gol diferenta, de maghiarii de la MKB Veszprem. Prima repriza a fost una de cosmar, constantenii reusind sa inscrie de 4 ori ( :naughty: ) in 22 de minute. In cea de-a doua repriza au revenit si au depasit diferenta de 5-8 goluri care a existat permanent de-a lungul meciului, ajungand astfel sa fie infranti la un singur gol la finalul meciului.

Saptamana viitoare, duminica, valcencele de la Oltchim joaca semifinala impotriva echipei maghiare (!) Gyor.

Off: Azi am vazut patru meciuri de handbal, toate finalizandu-se cu o deceptie: Romania (feminin) a fost invinsa cu un gol diferenta de Ucraina, Bacau si Suceava, desi au invins la diferente de 6-8 goluri, au fost eliminate din Challenge Cup (din cauza rezultatelor din tur). In seara aceasta, la 20.30, pe Sport.ro, Steaua incearca sa invinga o adversara din Serbia intr-un meci contand pentru Cupa EHF.

Link către postare
gbrgeorge

A inceput meciul Gyor cu Oltchim

Link către postare
Nick

...si s-a terminat cu un scor bun pentru echipa din Romania: 25-25. Returul se va juca duminica viitoare, la Valcea. Daca Oltchim castiga, romancele se vor califica (pentru prima oara in istoria oricarui joc de echipa de la noi din tara) in finala Ligii Campionilor :)

Link către postare
Catalin

Oltchim - Gyor 24-20 :mellow:

Oltchim rescrie istoria handalului de club din Romania calificandu-se in finala Ligii Campionilor dupa o victorie superba, in fata lui Gyor Audi ETO (finalista din sezonul trecut).

Link către postare
Nick

Bun meci! L-am urmarit cu sufletul incordat intr-un bar in care eram 3 ce ne bucuram la golurile valcencelor si vreo 20-25 care sareau in sus de drag atunci cand inscria Gyor. La final, chiar si ceilalti erau incantati :)) Pe 8 mai (sper sa nu ma insel) se joaca turul finalei: Oltchim-Viborg.

Link către postare
Borisake

Frumos meciul, sunt mandru de ele. Aveam chiar si o mica galerie aici la munca.

Link către postare
gbrgeorge

vreo 20-25 care sareau in sus de drag atunci cand inscria Gyor.

Suspect...foarte suspect.

Daca se juca intr-o sala de 30.000 locuri, sunt sigur ca se umplea la fel de repede ca si cea in care s-a jucat. Parca handbalul ne-a invatat in ultimii ani ca nu fotbalul merita toata atentia noastra.

Link către postare
Nick

Maine este un moment extraordinar pentru handbalul romanesc: se joaca prima dintre cele doua manse ale finalei Ligii Campionilor. Aceasta se va disputa la Herning si va fi difuzata de ProTv, in direct, incepand cu ora 17.15. Oltchim Rm. Valcea se va afla fata in fata cu Viborg HK (DEN) si, cu siguranta, avem suficiente motive sa ne aflam in fata televizoarelor.

Link către postare
gbrgeorge

Pe la stiri, comparau aceasta finala cu cea din '87. Asa mare nevoie aveam de asa un meci. Chiar daca este la handball. Am inteles ca in sala din Danemarca vor fi si 200 de romani.

Link către postare
Nick

Bineinteles ca era momentul sa mai castige si romanii intr-un sport de echipa! :)) . Dupa ce fotbalul s-a transformat in becalici si mititei, oracole din Balcesti si zboruri nocturne ale semi-fotbalistilor, dupa ce s-a cam ales praful si de lotul de gimnastica, chiar aveam nevoie sa ne mai creasca un picut orgoliul, patriotismul.... Ce mi se pare incredibil e cum s-au trezit unii mari iubitori de handbal dupa ce echipa a ajuns acolo sus, iar ai nostri politicieni au gasit o oportunitate sa se mai vada la tv...

Link către postare
Nick

Oltchim a fost invinsa categoric (scor 28-21) de Viborg. Echipa mai buna azi a castigat. Returul finalei se va disputa sambata viitoare, la Bucuresti.

Link către postare
gbrgeorge

Mai avem sanse ? :(

Link către postare
Nick

Sigur ca sanse exista intotdeauna, conditia este sa joace mai bine decat Viborg, dar dupa ce au aratat azi....slabe sperante.

Link către postare
Stefan

Eu inca mai sper! Orice este posibil... M-a deranjat foarte mult problema biletelor. Am rugat pe cineva sa-mi ia 2 bilete de la Valcea, nu s-a putut, am incercat prin niste interventii, nu s-a putut. Presiunile din sfera politica au fost foarte mari, iar presedintele clubului a inmanat biletele directorului de la Combinat care s-a ocupat de "livrari". Trist!

Link către postare
Nick

Stefan, toata lumea "buna" vrea sa se vada la tv! Cum ziceam, multi s-au trezit pasionati, innebuniti pur si simplu dupa handbal... :lool:

On: Returul finalei dintre C.S. Oltchim Rm. Valcea si Viborg HK (DEN) se disputa la Bucuresti

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.