Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ce este un "cocalar" ?

Catalin
 Share

Recommended Posts

• Management

Mai putem recunoaste un cocalar si dupa numarul de inmatriculare de la masina.

Daca o vreun BMW inmatriculat in Bulgaria poti fi sigur ca ai in fata un cocalar autentic. :))

• 2 weeks later...

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

La origine COCALAR desemna gandacul rosu de bucatarie,cu inconfundabilele sale antenute si cu burtica umflata, pe care atunci cand il trosneai cu bocancul iesea din el toata <<coleasa>> aia alba (nu stiu ce e aia coleasa dar asa mi-a venit).Mai tarziu, pentru ca noi cu totii vrem BOCANCI masura 58 sau mai mari pentru a storci toti cocalarii avem de asteptat pana cand GUBAN sau ANTILOPA sau PIONIERUL sa ne onoreze comanda ! Ii vedem la semafor depasind pe linia de tramvai ,la calea ferata depasind fraierii din coloana, sau oferindu-ne ORICE... stergatoare,deodorante,cutite,brice,ace ,lame si chiloti de dame.Nu le faceti jocul si nici vanzare ,inchideti-le geamul in nas si ignoratii.Am inteles ca in Ungaria baietii rasi in cap sau cu creste viu colorate, pe unde ii prind ii sparg in bataie.Cand se va infiinta si la noi o gasca din asta eu sunt primul care ii sponsorizez ! Promit ! :)):)) :emo-box:

Asa vreau sa ii vad pe toti ! :good:

post-960-1277132469.jpg

post-960-1277132484_thumb.jpg

post-960-1277132521_thumb.jpg

post-960-1277133094_thumb.jpg

Edited by Catalin

• 1 month later...

BRAVO ... ai scos omul (animalul) din necaz... acum gaseste-le dom-le si un NAS pe masura .musai ! Poate se baga vreun admirator dupa blogul (MUCII) lui ! Amin. :emo-secret:

Edited by capriss

• 3 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Te-ai saturat de Ambipur? Wunderbaum nu se mai ridica la asteptarile tale? TurtleWax sunt pur si simplu prea banale?

Iti prezentam noul odorizant pe baza de uleiuri organice solidificate Slanin' Scent! Aroma proaspata de afumătură, direct la tine in Vi Dabăliu. :))

odorizantauto3421.jpg

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ce condiţii trebuie să indeplinească o persoană pentru a o putea asocia cu un cocalar ?

...sa aibe un prost gust din ala flagrant (valabil si pentru echivalentul feminin al cocalarului, pitipoanca) si sa fie foaaaaarte plin de el. Unii am vazut ca sunt atat de plini de ei incat dau pe dinafara :rolleyes: . Si oricat de mult as vrea sa nu gasesc tangenta cu subiectul acesta si sa nu generalizez... vreau si eu sa intalnesc in lumea tara asta un posesor de bmw normal la cap. Nu zic ca nu exista, doar ca n-am cunoscut eu. :D

• Upvote 1

• 2 years later...
  • 4 weeks later...