Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ce zodie sunteti?

Marius

Zodiile  

87 members have voted

1. 1. Care este zodia ta?

• Berbec
      6
    • Taur
      9
    • Gemeni
      7
    • Rac
      12
    • Fecioara
      7
    • Leu
      5
    • Balanta
      5
    • Scorpion
      7
    • Sagetator
      9
    • Capricorn
      9
    • Varsator
      6
    • Pesti
      5

Recommended Posts

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Nick

14

• Anelle

9

• gbrgeorge

9

• Legionaru'

4

Rac (apa) - ascendent in Leu (foc). Teribila combinatie! :D

Dudu, nu exista zodie pura. Chiar cei nascuti in aceeasi zi nu prezinta aceleasi caracteristici. Pe deasupra, in functie de ora la care te-ai nascut, se calculeaza un ascendent care marcheaza si mai mult nativul dintr-o anumita zodie. Doar in zodiacul european (din cate stiu) exista aceasta idee a ascendentului, poate pentru a sublinia si mai mult diferentele dintre nativii aceleiasi zodii. Interesant mi se pare zodiacul chinezesc :lol:

Nick, merg pe incredere :lol:

Despre caracteristicile zodiilor, mai casc si eu urechile la discutiile prietenilor/nevestelor/samd...

Nick, merg pe incredere :P

Despre caracteristicile zodiilor, mai casc si eu urechile la discutiile prietenilor/nevestelor/samd...

Pana la urma totul depinde de autosugestie :D Mi-aduc aminte ce revoltata eram cand citeam ca racii sunt hipersensibili, adepti ai traditiei etc. Cred ca mi-am repetat atat de des ca eu nu-s asa, pana am ajuns sa cred ca la mine conteaza mai mult ascendentul :D . Problema e ca foarte multi isi creeaza niste prejudecati in functie de zodie. De ex, despre balante se spune ca au partea dorsala ceva mai rotunda decat a altora ( :lol: ) sau despre capricorn ca ar calca pana si pe cadavre pentru a-si atinge scopurile. Nu dati cu pietre! Erau doar niste exemple de stereotipuri legate de zodii :D

Legionaru'

De ex, se spune despre capricorn ca ar calca pana si pe cadavre pentru a-si atinge scopurile.

Asa sa fie oare? ;)

De fapt, Legionaru', asa-i mersul racului: cu spatele ;) Gandeste-te ce fiinte grozave si racii astia: precauti sau nebuni pana la a risca totul (depinde cati pasi face in spate sau in fata), sensibili pentru ca apa e viata lor, dar cu niste clesti ce pot deveni intotdeauna periculosi etc. Si ce delicatesa! :))

Pesti. Si nu cred nici in astea.

Florin, nu scrie niciunde ca trebuie sa crezi in zodii. Insa nici nu-ti imaginezi cat de mult ii poate influenta pe oameni o idee desprinsa din horoscop/ din caracteristicile generale ale zodiilor. Gandeste-te, de exemplu, cat de mult conteaza pentru unii ca in zodiacul lor scrie ca-s cei mai infocati amanti :)) (ma refer la scorpion) sau ce impresie poate lasa o astfel de informatie asupra cuiva care cunoaste o persoana de sex opus aflata in respectiva zodie. Sigur ca exista cele doua extreme: confirmare sau dezamagire. Dar e grozav daca e confirmare: atunci incepi sa crezi. Poate... ;)