Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

RalucaDeaconu

Motan bland, cuminte, iubitor, adult - caut casuta

Recommended Posts

RalucaDeaconu

Bună, nu am nume încă, dar îmi poți spune Căpitanul Canapea. Sunt un motănel de 3-4 ani dulce, iubăreț și blând și îmi caut casă! Sunt în foster acum, dar trebuie să-mi găsesc familie cât mai rapid.

Calități: Sunt pisica perfectă. Nu rod, nu zgârii, nu mușc (nici măcar la veterinar!). M-am învățat cu litiera deja, și sunt foarte cuminte și relaxat în casă, deși mi-am petrecut mare parte din viață pe stradă, al nimănui. După cum vezi, sunt și frumos de pic. Și modest. Nu stric nimic prin casă, nu mă agit și nu cotrobăi. Ah, și sunt deparazitat și cu analizele făcute.

Defecte: Îmi place să mănânc cam mult. Serios. Cred că mi-ar prinde bine niște cardio. Și, în mod rușinos, mi-e frică de înălțimi. Cam orice mai sus de 1 metru.

De ce eu? Gândește-te la toate video-urile amuzante pe care le putem posta! Dar mai ales, sunt foarte afectuos și îmi place să ne jucăm împreună.

Activitățile mele preferate includ tolănitul, mâncatul, dormitul, mâncatul, zăcutul, păpatul, făcutul de ochi dulci, torsul. Mi-ar prinde bine o casă în care să am măcar două camere pe care să le pot explora sau chiar o casă cu o curte, cu condiția să pot avea acces în interior oricând doresc, să pot lenevi, mânca și dormi liniștit la căldură, mai ales că îmi place tare mult compania oamenilor.

Unde mă văd peste 5 ani? Mâncând, dormind, torcând și lenevind. Toate la tine acasă.

Daca vrei sa afli mai multe, contacteaz-o pe Raluca.

Screenshot_2.png

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Belibov
      de Belibov
      Mango este una din puiutii care a participat la Uberpuppies. Este o fetita foarte cuminte, dar din cauza ca este timida si nu prea are incredere in oameni, pana in momentul de fata nu are inca familie care sa ii ofere toata atentia si iubirea pe care le merita.. Are in jur de 4 luni, este sterilizata si deparazitata. La moment locuieste, impreuna cu alti 4 fratiori intr-o curte din Bucuresti, in care s-au nascut. Pentru adoptia acestui sufletel va rog sa ma contactati la adresa paduretdorina@yahoo.com sau la numarul 0774054030.

• PatricheIrina
      de PatricheIrina
      Varsta 1 an.
      Sex feminin, sterilizata, vaccinata si microcipata.
      Foarte sociala, iubitoare, dar si ascultatoare; nu roade si nu "devasteaza" cand este lasata singura.
      Perfecta pentru familii cu copii.
      Puteti venii in vizita pentru a o cunoaste, fara obligatii.
      Contact: Cabinet Veterinar World Wide Vets, Bucuresti, sector 6, la 100m de Hanul Drumetului (str Vladeasa , nr 9A, https://goo.gl/maps/FC8nsoGLwFm) - 0766285423 0766505280 - Dr. Patriche Irina

• AlexandruGheorghe
      de AlexandruGheorghe
      RO.
      Detalii caine
      Varsta: ~2 luni
      Talie: mica-medie
      Sex: mascul
      Culoare: combinatie de negru cu maron
      Deparazitare interna facuta: da
      Vaccinat: nu (urmeaza)
      Carnet de sanatate: nu (urmeaza)
      Microcip implantat: nu (urmeaza)
      Sterilizat: nu (urmeaza)

Am gasit un catelus in varsta de 2 luni in Cluj, zona Calea Baciului,in ninsoare, cu o inflamatie la gat si rahitic. Va rog din suflet cine este dispus/dispusa a ii oferi foster pana la o eventuala adoptie.
      Sunt dispus sa ii acopar toate cheltuielile necesare numai sa-i se gaseasca un adapost pentru a avea sanse catre adoptie. Momentan se afla in desfasurare pentru procedurile generale de deparazitare si vaccinare, urmeaza sterilizarea si crearea unui carnet de sanatate.
      Va multumeste Fraun anticipat cu ochi de margele plini de speranta la o viata adecvata.
      Ma puteti contacta la 0748 612 180 sau alghe.global@gmail.com

Atasate gasiti poze cu cainele.
      -------------------------------------------------------------------------------------------------
      EN.
      Dog details:
      Size: small to medium
      Sex: male
      Color: black and brown mixtures
      Dewormed: yes
      Vaccinated: not yet
      Health certificate: not yet
      Implanted microchip: not yet
      Sterilized: not yet

I've found an abandoned dog in Cluj, near Calea Baciului in a dire shape staying in snow, being rachitic and having an inflammation to the right of his neck.
      Unfortunately, I cannot hold him longer, thus I beg any of you from my heart to please offer him foster care until he is adopted. Around 2 months old his black beads like eyes are looking with hope for an adequate life.
      I will cover all the necessary costs just to find a shelter for him so he can have a chance for adoption. On going are the general procedures for vaccination and so on; next on the list is sterilization and the creation of a health certificate.
      Please don't hesitate to contact me at 0040 748 612 180 or email: alghe.global@gmail.com
      Fraun gives his thankings from the deepest of his heart for your help.

Photos with the dog attached.

• roxischoice
      de roxischoice
      Femela
      Data nasterii: 2006
      Carnet de sanatate
      Sterilizata

Griuta e o pisicuta tare blajina, cuminte si dornica sa fie alintata. Dupa 7 ani de stat in intuneric (in baia unei batrane, alaturi de alte 2 pisici), acum se bucura de caldura soarelui si asta-i place foarte mult. Nu-i place insa faptul ca trebuie sa imparta locatia cu prea multe pisicute si isi doreste cu ardoare un stapan bun doar pentru ea. 
      adresa mail contact : asociatia.robi@gmail.com

• Sonkido
      de Sonkido
      V-o prezint pe Sookie, una din pisicutele de la Asociatia Robi.

Femela
      Data nasterii: Iunie 2012
      Deparazitata

Sookie e o pisicuta de nota 20. E frumoasa, e jucausa, si a demonstrat ca are mai multe vieti pacalind moartea.
      Vechea ei stapana ii pregatise incinerarea declarand ca are o pisica moarta, dar surpriza, dupa cateva ore cei care trebuiau sa o incinereze descopera ceva viu, prietenos si foarte iubitor.
      E obisnuita sa stea cu alte pisici si cu alti catei si e gata de adoptie.

mai multe informatii si poze aici: link eliminat
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.