Jump to content
Romania Forum
lauraionescu

Prima Casa - ar fi cazul sa incep formalitatile?

Recommended Posts

lauraionescu

Vreau sa-mi iau apartament in Sibiu si habar nu am cu ce sa incep. Pare-mi-se ca preturile au mai crescut si am mai si auzit ca Prima Casa e pe duca. E adevarat? Sa ma aventurez in chestia asta?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Nimic nu e sigur acum. Vechiul guvern anunţase că o decizie în privinţa continuării în 2016 a programelor "Prima Casă" şi "Prima Maşină" urma să fie luată în cursul lunii noiembrie, în urma unei analize privind impactul implementării acestora. Din moment ce guvernul respectiv a căzut, trebuie aşteptat să vedem ce vor decide miniştrii noului cabinet.

Dar în situaţia în care eşti hotărâtă, te sfătuiesc să începi formalutăţile cât mai repede pentru a putea beneficia de programul anului 2015, care este în vigoare.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• LiviaTudor2
      de LiviaTudor2
      Buna! Ma ajuta cineva cu o opinie va rog? Imi caut un apartament cu 3 camere in nordul Bucurestiului si printre ofertele pe care le iau in calcul se numara si cumpararea unei locuinte intr-un complex rezidential, Cosmopolis, dar nu stiu vreau sa iau o decizie pana nu aflu mai multe pareri. Locuieste cineva in acest complex sau are prieteni, cunostinte care stau acolo? Eu asa am vazut poze, oferte, facilitatile pe care le ofera si ma tenteaza sa stau intr-un complex cu teren de baschet, piscina, transport facil pana la munca si nici preturile nu sunt mari pentru ceea ce ofera fiind si locuinte noi, insa cum am mai spus, vreau sa iau in calcul toate aspectele si poate stie cineva mai multe. Va multumesc!
    • neogeo2012
      de neogeo2012
      Cuptor cu microunde Electrolux HeatWave EMM21150W, grill cu quartz nou-nout cu garantie 4 luni. Garantia mai este valabila chiar daca se vede bine din poze bonul este umpic uzat. Am fost la magazin si mi s-a spus ca nu este nici o problema atata timp cat bonul are pe el stampila.

Predare personala in Bucuresti (Sector 2)

• Albasell
      de Albasell
      Pret: 20 lei. Predare personala in Alba Iulia. Livrarea in alte localitati se face prin Posta Romana (10 lei transport).

Dupa fiecare incarcare la orice sursa de lumina Halba de bere fosforescenta glow va lumina in intuneric pana la 8 ore.

Surprinde-ti prietenii cu ceva cool. Halba de bere fosforescenta glow este perfecta pentru orice ocazie.

Efectul este spectaculos! Odata cu acesta Halba de bere fosforescenta glow lumineaza si continutul paharului, acesta capatand o culoare verde care straluceste.

Halba de bere fosforescenta glow nu este de unica folosinta! Aceasta Halba de bere luminiscenta glow va lumina incontinuu, noapte de noapte, ori de cate ori va fi incarcata la lumina.

Halba de bere fosforescenta glow are o capacitate de 300 ml. Halba de bere fosforescenta glow nu prezinta nici un risc la folosire, si se poate spala ca si celelalte halbe de bere normale.

yahoo: albasell
    • Albasell
      de Albasell
      Pret: 18 lei. Predare personala in Alba Iulia. Livrarea in alte localitati se face prin Posta Romana (10 lei transport).

Vuvuzela goarna super galagioasa 127 dB ideala pentru galeriile infocate ale echipelor de fotbal!

Fii un suporter adevarat! Sustine-ti echipa favorita cu vuvuzela goarna super galagioasa.

Vuvuzela goarna super galagioasa emite un sunet puternic, apropiat de sunetul pe care il produce un avion - 127 dB. Foarte galagioasa!

Vuvuzela nu dispune si nu necesita spray cu aer comprimat!

• Albasell
      de Albasell
      1) Breloc fosforescent steluta
      Pret: 10 lei. Predare personala in Alba Iulia. Livrarea in alte localitati se face prin Posta Romana (8 lei transport).

Scapati de grija cheilor pierdute! Acest breloc fosforescent steluta este usor de gasit in intuneric datorita proprietatilor fosforescente ale figurinei steluta.

Brelocul fosforescent steluta are in interior figurine steluta aflate si de o parte si de alta la breloc, vizibile in intuneric pana la 10 ore.

Acest breloc fosforescent steluta se incarca la orice sursa de lumina (la lumina soarelui, la lumina artificiala a becurilor UV sau chiar si la lumina becurilor incandescente).

Brelocul steluta fosforescent este de forma rotunda si are un diametru de 4 cm.

Brelocul steluta fosforescent este confectionat din plastic si se poarta la chei.

2) Breloc fosforescent fluture
      Pret: 12 lei. Predare personala in Alba Iulia. Livrarea in alte localitati se face prin Posta Romana (8 lei transport).

Scapati de grija cheilor pierdute! Brelocul fosforescent fluture este usor de gasit in intuneric datorita proprietatilor fosforescente ale figurinei fluture.

Breloc fosforescent fluture are in interior figurine fluture aflate si de o parte si de alta la breloc, vizibile in intuneric pana la 10 ore.

Breloc fosforescent fluture se incarca la orice sursa de lumina (la lumina soarelui, la lumina artificiala a becurilor UV sau chiar si la lumina becurilor incandescente).

Breloc fluture fosforescent este confectionat din plastic si se poarta la chei. Excelent obiect promotional!

Dimensiuni breloc fluture 6 x 3 cm iar figurina fluture fosforescenta are dimensiunile de 3 x 2,5 cm.

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.