Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Formula 1 fara comentarii penibile

Marius
 Share

Recommended Posts

• Management

Topgear.ro a lansat o petitie pentru a putea viziona Formula 1 la TVR dar fara comentarii penibile.

Daca esti fan de Formula 1 si vrei sa-ti satisfaci aceasta mica placere duminicala, in Romania ai o problema. Palavrageala comentatorilor iti poate strica toata bucuria, oricat de frumos ar fi spectacolul pe circuit. Peroratii fara noima pentru a umple "timpul de antena", glume nesarate, amatorism in exprimare, eterne confuzii intre piloti, aberatii in jurul unor chestii straine de desfasurarea cursei, reclame mascate la vreun pilot care isi aude constant numele pe post, toate se aduna si cresc in urechile tale ca niste buruieni mucegaite si enervante de care nu mai poti sa scapi, in fiecare duminica de Mare Premiu.

Dar nu-i asa c-ar fi frumos sa incercam sa nu mai zicem nimic pe post? Nu-i asa c-ar fi frumos sa putem da si noi volumul la maxim pe timpul cursei, ca sa auzim motoarele? Nu-i asa ca informatiile de pe ecran sunt foarte elocvente pentru toata lumea, fara comentarii din studio? Noi asa zicem. Drept pentru care, am facut o petitie.

Eu am semnat petitia. Semneaza si tu!

:unsure:

6f0414rwjk3nqksbnds.png

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Eu unul sunt reticent la acel "cu siguranta" si asta numai prin prisma "nepotismelor" existente in aceasta institutie TVR.

votez da

si numai pt zgomotul motoarelor

si carcotasii au carcotit in nenunarate randuri pe seama comentariilor inutile si m de seama eronate din timpul curselor

rusinik comentatorilor si personal: gura!!!!!

Fac orice numai sa scap de vocea aia a lu alexandrescu ala de zice ca e prieten cu toata lumea a vorbit cu toti pe la F1 in culise si face pe fiesa pilot ....

Sa ne laseeeeeeeeeeee nu il inghit

• 3 weeks later...