Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Guest

Bancul zilei!

Recommended Posts

R_a_z_v_a_n

Ţiganul o găseşte pe pirandă ?n pat cu naşu'.

- Haoleo, te omor, fă, păi cu naşu' mă ?nşeli?!

- Auzi, bă ţigane, ai luat carne?

- Nu.

- Ai luat cafea?

- Nu.

- Ai luat băutură?

- Nu.

- Păi atunci cu ce vrei să-l tratez pe naşu'?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

bamse

Mai vechi, dar bune:

* Doi tipi la inchisoare. Primul intreaba: - Cati ani ti-au dat? - 15! - Pentru ce? - Am spart cateva geamuri la serviciu. - Dar unde lucrai? - Pe un submarin...

* Un arab mergea pe strada. La un moment dat un tip striga: - Ahmed... nevasta-ta te inseala! Arabul se face rosu la fatza ... scoate cutitul si fuge catre casa. Pe drum, este calcat de o masina. In ambulanta, in drum spre spital, incepe sa reflecteze: - Ar trebui sa ma calmez un pic.... intai si intai.... sunt burlac... in al doilea... nici nu ma cheama Ahmed

Link către postare
hugovictor

Stiti bine ca fac parte din categoria "diaspora" (italiana), nu ? Ei bine,...un banc ...din diaspora (italiana)

Sondaj de opinie in Italia; intrebarea: "Credeti ca sunt prea multi

straini in tara ?"

Rezultatele au fost dupa cum urmeaza:

20% dintre respondenti au spus "Si"

10% dintre respondenti au spus "No"

70% dintre respondenti au spus: "E, pe dracu!" Non credo.

Link către postare
gaby22

O batranica ii cere nepoatei :

-Alina mama...adu-mi si mie o patura sa ma invelesc ca mi-e frig...

Alina : - Da putin pamant nu vrei sa pun peste tine?~!! :))

Link către postare
agnes

Un sef ajunge la birou dimineata cu fermoarul de la pantaloni desfacut. :)) Secretara, nestiind cum sa-l puna in tema direct, il abordeaza: :)) -Sefule azi dimineata, cand ai plecat de acasa, ai inchis usa de la garaj? Fraza nu a avut darul sa-l lumineze asa ca tipul a intrat in birou un pic nedumerit. Se aseaza el la birou, incepe sa-si vada de treaba si vede prohabul desfacut. In momentul respectiv are o revelatie ;) referitor la spusele secretarei asa ca se gandeste sa o necajeasca un pic. O cheama in birou sa-i aduca o cafea si o intreaba: - Cand ai vazut usa de la garaj deschisa mi-ai vazut si Jaguarul? Secretara, zambind un moment raspunde: - Nu, sefule. Tot ce am vazut era un Mini-Cooper cu doua cauciucuri desumflate :)))))

Link către postare
gaby22

Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman.

Dupa impact, tipul ia o barca si vasleste disperat sa se salveze.

- Unde pleci dom'le singur, ca mai sunt femei aici, zice unu ? Romanul replica :

- Lasa-ma in pace omule, mie de ***** imi arde acum ?

:))

PS.nu am putut sa ma abtin sa nu-l postez........prea tare

Modificat de R_a_z_v_a_n

Link către postare
bamse

Un calugar pustnic ratacea singur prin pustie . Deodata apare in fata sa un leu flamand care se si repede in salturi spre el .

- Doamne ! striga pustnicul ingrozit , da acestei fiare un gand omenesc !

Leul se opreste in fata sa , ridica o laba , face semnul crucii asupra parintelui si zice cu glas omenesc :

- Binecuvanteaza , Doamne , mancarea aceasta , AMIN !!!

Link către postare
Catalin

Doi programatori se intalnesc dupa ceva timp pe strada .Primul catre celalalt:

- Care mai e viata ta?

Al doilea :

- Default ...

Link către postare
dat.draque

Intr-o seara in cimitir, un gropar incepe a sapa o groapa. Din mormantul din fata lui iese o mana. Groparul nostru nimic...Indata mai iese una din celalalt mormant. Groparul nimic... Nu peste mult timp ies din pamant pana la jumate 2 scheleti. Groparu nimic, continua treaba... Imediat scheletii ies si hotarasc sa il sperie. Merg langa el si zic:

-Bau!!!

El nimic...tot cu treaba. Iritati, schelii se hotarasc sa sara gardul. Indata se trezesc amandoi cu cate un harlet in spate:

Groparu: -Radem, radem, glumim, glumim, da nu parasim incinta!!!

Link către postare
Marius

Dupa ce Dumnezeu i-a creat pe Adam si Eva le spuse:

- Imi mai raman doar doua haruri. Unul este arta de a face pipi din picioare si...

- Eu!!! Eu!!! Eu!!! Eu!!! eu il vreau, te rog, Doamne, te rooog, te rooog!!!!!! -intrerupse Adam imediat - mi-ar simplifica si usura viata in mod substantial....

Eva accepta dand din cap si zise ca lucrurile astea nu aveau atata importanta pentru ea.

Dumnezeu ii dadu lui Adam primul dar.

Adam urla de bucurie, alerga prin gradina raiului, facu pipi langa toti copacii, pe urma alerga si pe plaja facand desene pe nisip cu pipi....

Dumnezeu si Eva il contemplau in liniste pe barbatul nebun de fericire si, dupa un timp, ea se intoarse catre Creatorul Suprem si-l intreba:

- Care e celalalt dar, Doamne?

- Orgasm multiplu...

Link către postare
Legionaru'

La ora de matematica Bula trage un "aer".

Profesoara:- cine a a tras-o?

Bula se ridica in picioare si recunoaste ca el.

Profesoara: - iesi afara din clasa nesimtitule ce esti!

Bula iese pe coridor si nedumerit se plimba dicolo-colo. Trece DIRECTORUL pe langa el si-l intreaba : Ce e Bula cu tine afara de la ora?

Bula: - Pai am scapat si eu part in clasa si doamna profesoara m-a dat afara de la ora!

Directorul: - Asa si acum ce te plimbi asa nedumerit pe aici?

Bula: - Pai nu inteleg!

Directorul: - Ce nu intelegi?

Bula: - Pai in loc sa iese ei la aer curat m-au trimis tot pe mine!

Link către postare
Marius

Un om in varsta doreste sa emigreze. La completarea formalitatilor este intrebat de catre oficialitati de ce.

-Datorita homosexualitatii...

-??????

-Pai, in timpul nazistilor se pedepsea chiar cu moartea, dupa aceea cu carantina, apoi cu inchisoare iar acum este permisa prin lege. As dori sa emigrez pana nu devine obligatorie.

Link către postare
Alex

O baba urca in tramvai si ca de obicei toate locurile sunt ocupate. La un moment dat vede un pusti stand pe un scaun; asteapta vreo 5 minute dar baiatul nu se ridica si se face ca n-o vede. Asta indignata, ii zice:

- Nu stii sa oferi si tu locul celor mai in varsta?

La care pustiul raspunde:

- Ce, te dor picioarele? Cand erai tanara ofereai si tu locul celor varstnici?

- Bineinteles.

- Vezi, de aia te dor picioarele!!!

Modificat de Alex

Link către postare
gaby22

O blondă merge pe stradă cu maşina şi o ia pe contrasens. O opreşte un poliţist şi o ?ntreabă:

- Ştiţi de ce v-am oprit?

La care blonda zice:

- Clar, vrei să ieşi cu mine!

Link către postare
agnes

Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte.

De aceea, aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:

"Doamna, dar sunt puse invers..."

Intr-adevar, erau pe picior gresit...

Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia.

Insa atunci baietelul a zis:

"Cizmulitele astea nu sunt ale mele!!"

In loc sa strige la el:"De ce nu mi-ai spus??", educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:

"Sunt cizmulitele fratelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi."

Acum ea nu mai stia ce sa faca...Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele.

Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:

"Si acum, unde iti sunt manusile?Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!"

Raspunsul?

"Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pierd..."

Link către postare
Marius

Intr-o seara friguroasa de iarna, inainte de culcare, sotul o intreaba pe sotie:

- Vrei sa te simti bine in seara asta, iubito?

- Da, da...

- Atunci scoateti piciorul afara de sub plapuma.

Sa vezi cand ai sa-l bagi inapoi sub ea ce bine o sa fie. :lool:

Link către postare
gabriel

3 testoase merg la pescuit, ajung la locul cu pricina dar isi dau seama ca au uitat carligele...Trag la sorti care sa se intoarca dupa carlige si pica testoasa John. John: Bah, eu nu ma duc ca voi, pana ma intorc eu, mancati toata mancarea! Se jura celelalte 2 ca nu o vor manca, si pleaca John. Trece 1 zi, doua...7...Una din testoase vroia sa manance.Dar cealalta o opreste:"nu mai, c-am jurat ca nu mancam"... Mai trec zile...10, 20...dupa 30 zile se gandeau ele: "mai, John a mers atat...imposibil sa nu fi mancat el, nu avea cum sa mearga atat fara sa manance.Hai sa ciupim si noi ceva ca suntem morti de foame!" Cand sa inceapa sa haleasca, apare John dintr-un tufis:"Aha, eram sigur c-o sa mancati! Imi bag picioarele, nu ma mai duc!"

Link către postare
Ricuss

Foarte tari ! Sunt ca alea : stii bataie ? Stiu ca am mai luat ! :mellow:

Modificat de Ricuss

Link către postare
Catalin

Trei blonde blocate intr-un lift:

- Ajutor!, ajutor !!!!!

Dupa un timp una zice:

- Haideti sa strigam simultan !

Si se apuca blondele - Simultaaaan! Simultaaan!!!!!

Link către postare
raspy90

Doi ardeleni, unul mai slabut si unul mai grasut stau de vorba. Unul dintre ei zise:

- Mai Ioane daca te-ar vede cineva ar zice ca e foamete in tara.

- Da, dar daca te-ar vedea pe tine ar zice ca tu esti cauza...

Link către postare
agnes

Q: Care-i diferenta intre un porc calcat pe mijlocul drumului si un politician calcat pe mijlocul drumului?A: In fatza porcului sint urme de frina!Q. Ce este un sot ?A. Un amant care si-a fortat prea mult norocul.De ce are Dacia un mare magnet montat la tamponul din spate?Ca sa se poata recupera piesele ce cad in timpul mersului

Link către postare
Robotelu

Bula in armata, la cavalerie.Vazand ca unul dintre cai e trist, capitanul le zice soldatilor: "-Ba...ala care face calu' asta sa rada are permisie o luna de zile"Iese Bula dintre grupul de soldati, intra la cal in grajd si dupa 10 secunde calul iese afara razand cu lacrimi, urmat de Bula."-Bravo ba' Bula, ai o luna permisie!" zice capitanul.Dupa o luna, se intoarce Bula din permisie, iar capitanul ii zice: "Ba' Bula... ba' de o luna de zile nu ne-am mai putut odihni de rasetele calului. Daca il faci trist la loc, iti mai dau o luna permisie". Intra Bula in grajd si dupa 10 secunde iese calul afara trist, posomorat si Bula in spatele lui."-Bravo ba Bula, ai o luna permisie!" :D Dupa ce se intoarce Bula din a doua permisie, capitanul, curios, il intreaba: "Ba Bula, ce dracu' i-ai zis ba calului de' l-ai facut sa rada prima oara si sa planga dup'aia?""-Pai dom' capitan, prima data i-am zis ca am p**a mai mare ca el si a inceput sa rada...""-Si a doua oara?""-A doua oara i-am aratat-o!" :good:

Modificat de Robotelu

Link către postare
agnes

El si ea.

Ea: Dragul meu, stii ce citesc in ochii tai?

El: Ce iubito?

Ea: Ca vrei sa te casatoresti cu mine.

El: Analfabeto.

Link către postare
Robotelu

Doi scotieni.Primul: "-Ptiu, baga-mi-as... mi se rupse un dintele la pieptene!"Clelalalt: "-E doar un dinte ma...ce te enervezi asa?"Primul: "-Da ba...da' era ultimul!" :good:

Modificat de Robotelu

Link către postare
Radu

O femeie se duce la spital sa nasca insotita de sotul ei. Doctorul le spune ca a fost inventata o masina care poate transfera durerile nasterii de la mama la tata si ii intreaba daca vor sa incerce. Cei doi sunt de acord. Doctorul seteaza masina la un transfer de durere de 10% - sotul se simtea excelent si ii spune doctorului sa mai urce un nivel. Doctorul seteaza la 20% dar tatal se simtea la fel de bine. Doctorul ii controleaza tensiunea si seteaza masina la 50%. Sotul se simtea bine in continuare si ii spune doctorului sa seteze nivelul la 100%. Doctorul se conformeaza si femeia in final da nastere unui copil practic fara sa simta nici o durere. Sotii erau in culmea fericirii. Cand au ajuns acasa postasul zacea mort pe treptele casei...

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.