Jump to content
Romania Forum
Guest

Bancul zilei!

Postări recomandate

Guest

Sa postam in fiecare zi un banc, o gluma, o intamplare haioasa care ne-a amuzat in ziua respectiva.

Ion si Gheorghe ?n tren.

La un moment dat primesc de la vecinul de compartiment o banana. Nestiind cum se utilizeaza, ?l urmaresc pe om cum o desface si o desfac si ei. Il urmaresc cum o musca si Ion musca si el, moment ?n care trenul intra ?n tunel.

Ion: - Gheorghe, ai muscat si tu?

Gheorghe: - Nu!

Ion: - Nu musca, ba, ca orbesti!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

bamse

Un pensionar isi suna fiul:

- Trebuie sa-ti spun ca eu si cu mama ta divortam, 45 de ani de mizerie mi-au ajuns!

Fiul raspunde derutat:

- Tata, dar despre ce vorbesti?

Tatal continua:

- De un timp nu ne mai suportam si m-am saturat sa discutam despre acest subiect, sun-o pe sora ta si spune-i.

Apoi batranul inchide telefonul.

Dupa ce afla, fica speriata, isi suna tatal si ii spune:

- Nu se poate asa ceva, maine venim acasa sa discutam!

Batranul inchide telefonul si ii spune sotiei:

Gata, am aranjat, de Craciun vin sigur, ce le mai spunem sa vina si de Pasti?

Link către postare
Marius

Un electrician ?si gaseste baietasul bandajat la un deget:

- Ce ai patit?

- Am prins o albina care avea un capat neizolat.

:)

Link către postare
dat.draque

Finala CM de fotbal 2002. Toate locurile sunt ocupate in afara de unul. Apare un tip si-l intreaba pe cel care statea langa:

- E liber?

- Da, raspunde tipul.

- Nu pot sa cred... Cat de nebun trebuie sa fii ca sa ai asemenea locuri si sa nu vii la meci? E de neconceput!

- Adevarul e ca si locul asta e al meu. L-am cumparat in urma cu 2 ani... Trebuia sa vin cu sotia mea la meci, dar din pacate a murit. Am fost la toate finalele de CM din 1982, de cand suntem casatoriti.

- Vai, imi pare rau. Si nu ati gasit pe nimeni sa vina cu dvs? Vreo ruda, un prieten, chiar un vecin?

- Nu, sunt toti la inmormantare..

Link către postare
Electronic

Ion si Maria in pat:

-Ioane dormi?

-Nu.

-Ma iubesti?

-Dorm.

:))

Link către postare
bamse

Stateau o soparla si o koala intr-un copac... si fumau marijuana... La un moment dat i se face sete soparlei si se duce la un rau sa bea apa. In rau era un crocodil, si zice crocodilul la soparla:

- Ce-i cu tine ma, ce esti asa de ametzita?

si soparla ii zice:

- Io si cu koala stam si fumam marijuana.

Se supara crocodilul si se duce la copac, sa o certe pe koala. Se duce crocodilul, ajunge intr-ul final, se uita sus la koala, la care koala se uita la el uimita si zice:

- CATA APA AI BAUT, FAAAAA!!!!???

Link către postare
Marius

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca vreo 10 metri ...

Soferul scoate capul pe fereastr? si tipa:

- Fii ba atent!!!

Pietonul se ridica repede, speriat, impleticindu-se si intreaba:

- De ce, dai inapoi?

Link către postare
REPTYLE

Sare o tipa in fata masinii sa traverseze in viteza. Nu tu trecere, nu tu nimic. La care taximetristul nervos dupa o frana brusca scoate capul pe geam si urla din toti ranunchii:

-Fa! Daca ma-ta a facut trotuarul nu inseamna ca ti-a luat si strada! : ))

Link către postare
Marius

Un baietel privea atent la un preot care-si repara gardul de la gradina.

- De ce ma privesti asa de atent, fiule?

- Vreau sa aflu ce spune un preot cind isi da cu ciocanul peste degete!

Link către postare
Catalin

Doua blonde stau de vorba. Prima ii spune celeilalte:

- Stii, ieri mi-am facut testul de sarcina!

Cealalta foarte cuiroasa:

- Si au fost grele intrebarile?

Link către postare
bamse

Doi lupi se duc sa fure oi. Ciocanitoarea ii aude si-i paraste ciobanului care se pune la pinda. Seara ajung lupii la stana si vor sa intre pe o gaura din gard. Intra primul lup pe gaura si ciobanul ii arde o bata peste bot. Pune lupu' laba la bot de durere si se intoarce catre celalalt spunindu-i:

- Intra tu primul ca pe mine ma bufneste rasul!

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Un banc mai vechi.

O reporterita il intreaba pe Iosiv Sava:

- Domnule Iosiv Sava, dumneavoastra ce faceti cand nu ascultati muzica?

La care Iosiv Sava raspunde senin:

- Derulez!

Link către postare
bamse

Pesimistul vede intr-un tunel intunericul, Optimistul vede lumina de la capatul lui, Realistul vede luminile trenului care vine, Mecanicul de locomotiva vede trei idioti pe sine.

Link către postare
raspy90

Intra pe www.paginiaurii.ro si la "ce cautati" scrie "pe cineva muncind" apoi apasa "cauta" si citeste rezultatul

Link către postare
Marius
:wub: Tare asta!!! Raspunsul e "Nu am găsit "pe cineva muncind" ?n Rom?nia"

Link către postare
Catalin

Un copil scrie o scrisoare mosului:

"Draga Mosule, te rog mult sa-mi aduci un trenulet electric, o masinuta si o ciocolata" .

Se duce copilul la posta si duce scrisoarea. Postaritele deschid scrisoarea, o citesc si li se face mila de copil. Hotarasc ele sa puna mana de la mana si sa'i cumpere copilului darurile. Strang ele banii cumpara trenuletul, cumpara masinuta, dar de ciocolata nu le mai ajung banii. Trimit cadoul copilului.

La cateva zile de la Craciun copilul duce la posta o alta scrisoare cu multumirile pt Mos Craciun: "Draga Mosule, iti multumesc pentru cadouri, trenuletul este magnific, masinuta este super. Eu sunt convins ca mi'ai trimis si ciocolata, dar cred ca p****le alea de la posta au mancat'o".

Link către postare
kellviorel

Alinuta vine plangand acasa: Mama:De ce plangi mama? Alinutza:Toti copiii rad de mine ca am dintii mari. Mama: Nu-i adevarat mama, da inchide gura ca zgari parchetu!

Link către postare
Marius

La tribunal, un homosexual este ?ntrebat de judecator:

- Inculpat, de ce ai violat-o pe biata calugarita? Doar tie nu-ti plac femeile!

- Pai, domnule judecator, de la spate semana cu Zorro.

Link către postare
bamse

Sotul ajunge in zori acasa. Nevasta il intreaba, cu ton de cearta:

- Unde ai fost toata noaptea?

- Inchipuie-ti draga, chiar cand sa plec acasa, secretara cea noua mi-a adus o cafea si mi-a zambit provocator. Cand a pus cafeaua pe masa, i s-a deschis bluza si nu m-am putut abtine sa o sarut pe gat, la care ea a devenit salbatica si ne-am pierdut amandoi capul. In final, am ajuns la ea acasa si am facut dragoste nebuna toata noaptea.

- Minti! Pun pariu ca iar ai iar te-ai jucat ca disperatul toata noaptea la calculator!

Link către postare
R_a_z_v_a_n

O trupa de politisti se aduna in jurul sefului.

- Atentiune! - zice sefu', incepem operatiunea!

- Potriviti-va ceasurile! E 11:48.

- Pentru cei care au afisaj digital: betisor, betisor, scaunel, om de zapada...

Link către postare
Marius

Un elefant si o furnica petrec o noapte impreuna. A doua zi cand se trezeste furnica gaseste elefantul mort. Plina de necaz spune:

-Fir-ar sa fie de treaba, pentru o singura noapte de placere trebuie sa platesc o viata intreaga sapandu-i groapa!

Link către postare
bamse

Un tip dorea sa scape de motanul sau si il ducea cat mai departe de casa, dar motanul se intorcea de fiecare data inapoi. Si asa de cateva ori. In sfarsit, tipul a dus motanul foarte departe alegand un drum cu cotituri, dorind sa-l incurce. Ca rezultat, la intoarcere se rataci singur. O suna pe sotie: - Motanul a venit? - Da! - Cheama-l, te rog, la telefon...

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Un tanar vroia sa-i cumpere iubitei sale un dar, si nu prea stia ce pentru ca erau de putina vreme impreuna. Dupa ce s-a gandit cu grija, a ales sa ia o pereche de manusi ca fiind cadoul cel mai potrivit: romantic, dar nu prea personal.

Insotit de sora mai mica a iubitei, s-a dus la magazin si a cumparat o pereche de manusi albe. Sora si-a cumparat o pereche de chiloti. In timp ce-i impacheta, vanzatoarea a incurcat pachetele, asa ca sora a luat manusile iar tanarul a luat chilotii.

Fara sa verifice continutul, el a expediat pachetul iubitei sale impreuna cu urmatorul mesaj:

Am ales acest dar pentru ca in timp ce ne plimbam seara prin parc am obsevat ca nu obisnuiesti sa porti asa ceva. Daca n-ar fi fost sora ta as fi ales modelul mai lung, cu nasturi, dar ea poarta modelul scurt, care se da jos mai usor.

Chiar daca culoarea e mai pastel, nu se murdaresc usor. Vanzatoarea mi-a aratat ca si ea poarta aceeasi culoare si chiar dupa o purtare de trei saptamani aratau inca bine. Am pus-o sa incerce perechea pe care am cumparat-o pentru tine si ii venea minunat.

As vrea sa fiu langa tine sa te ajut prima oara cu imbracarea lor; sunt gelos ca alti barbati vor atinge matasea lor delicata inainte de a te vedea din nou. Dupa ce te dezbraci, aminteste-ti sa sufli inauntru putin pentru ca altfel va ramane umezeala ce se formeaza in timpul purtarii. Ah, de cate ori o voi saruta in anul care vine!

Sper ca vineri seara cand ne vom intalni ii vei purta numai pentru mine.

Cu toata dragostea !

P.S. Am auzit ca se poarta cu marginea de sus putin intoarsa, ca sa se vada din blanita.

Link către postare
raspy90

fetele in ziua de azi in liceu invata doar 2 litere si 2 cifre A 4 si X 5, incepand cu facultatea invata inca 2 cifre si o litera q 7 si X 6. Din cauza crizei financiare incepand cu anul universitar 2009-2010 se va schimba programa la facultati si se vor invata 4 litere. R A T B

Link către postare
Marius

1 Ianuarie 2009.

Convorbire telefonica intre doua blonde:

- La multi ani! Cum ai petrecut anul nou?

- Ca de obicei... in pat.

- Si... a fost multa lume?

:)

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.