Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Iryna

Probleme grave la sold - ajutor

Postări recomandate

Iryna

Buna tuturor,

Am vazut ca se discuta aici despre multe probleme de sanatate si chiar am nevoie de ajutor. Am cazut cu bicicleta destul de rau acum doua saptamani (eram la o tura prin padure) si mi-a venit cumva un bolovan fix in sold. :emo-non:

Ma rog, eram eu cam plina de vanatai si de zgarieturi, m-am lovit si la cot destul de rau. Ideea e ca zgarieturile si vanataile au trecut, dar soldul drept inca ma doare foarte foarte rau. M-am dat cu unguente de la farmacie dar nau avut efect.

Voi ati mai trecut prin asa ceva? Poate puteti sa ma sfatuiti cu ceva.

Multumesc frumos,

Irina

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Ai făcut vreo radiografie?

Link către postare
Iryna

Buna Marius,

N-am apucat sa ajung la doctor inca. Am sperat ca nu e ceva grav si ca va trece de la sine. Oricum suntt cam reticenta cand vine vorba de medici pentru ca nu prea am incredere dar cred ca imi fac o programare pana la urma.

Stii vreun medic bun?

Multumesc!

Link către postare
Manuelle

Buna Iryna,

Mergi neaparat la medic. Eu am probleme grave cu genunchii si asta si din cauza ca m-am dus la medic pe ultima suta de metri, cand deja nu prea mai era mare lucru de facut.

Deci go rapid! 

Multa sanatate si sa ne zici cum iti merge.

Link către postare
Iryna

Aaaaa...ok :emo-yessir:

Daca iti zic 2 ca esti beat te duci si te culci.

O sa-mi fac o programare la medic, dar e bataie de cap: pana ajung la medicul de familie sa iau trimitere, pana ma duc la spital si stau la cozi...o sa fie o veselie dar vad ca n-am incotro vad. 

Daca stiti totusi un calmant ceva pana rezolv toata povestea asta ar fi super.

Multumesc!

Link către postare
Manuelle

Eu as putea sa-ti recomand ce iau eu, dar nu vad de ce as face asta. Cum spuneam, eu am probleme grave si tratamentul e impus (ma ajuta sa aman operatia). Poate la tine nu e asa de grav si oricum nu e bine sa iei medicamente dupa ureche.

Hai mergi la doctor cum te-ai hotarat ca e mai safe asa.

Multa sanatate!

Link către postare
Iryna

Ok, daca nimeni nu recomanda nimic pe forumuri atunci de ce mai sunt forumuri?

Adica nu asta e ideea? Sa ceri sfaturi si sa ti se raspunda? 

Ca poate nu am inteles eu bine si pierd timpul aiurea.

Oricum, cred ca sunt destul de responsabila cat sa nu dau buzna in farmacie si sa iau prima pastila pe care mi-o recomanzi tu aici.

Multumesc!

Ok, daca nimeni nu recomanda nimic pe forumuri atunci de ce mai sunt forumuri?

Adica nu asta e ideea? Sa ceri sfaturi si sa ti se raspunda? 

Ca poate nu am inteles eu bine si pierd timpul aiurea.

Oricum, cred ca sunt destul de responsabila cat sa nu dau buzna in farmacie si sa iau prima pastila pe care mi-o recomanzi tu aici.

Multumesc!

Link către postare
Manuelle

Ok, sunt de acord ca pe forumuri se dau sfaturi, dar zic ca e ok sa dai sfaturi cand e vorba de chestii mai light asa.

Adica mie mi se pare ca ce ai tu e grav.

Eu am distructie severa  de cartilaj - adica foarte grav. Sa-ti spun mai exact, daca nu imi injectez tratamentul in articulatie odata pe an ma doare de nu pot sa imi mai iau gandul de la asta. Singura optiune in afara de injectia intraarticulara este operatia si nu vreau sa ma operez pentru ca ma costa o gramada, proteza e garantata maxim 20 de ani si asta ar insemna ca ma mai operez de 2-3 ori teoretic pana n-o sa mai fiu.

Cam asta e parerea mea. 

Link către postare
Z013

Buna,

Am vazut discutia voastra si eu cred ca de asta sau inventat forumurile. Ca sa dai un sfat omului. Si nu cred ca Iryna o sa dea buzna in farmacie si o sa cumpere cai verzi pe pereti daca ii recomandam noi asta.

Deja zice ca isi face programare la medic deci probabi o sa intrebe acolo de tratamentul de care a auzit aici. Ma rog, eu asa as face.

Eu am probleme grave cu genunchii- adica teoretic ar trebui sa ma operez. Din aceleasi motive pe care le-a expus si Manuelle am hotarat sa nu fac operatie (ma rog, mie mi-e si super frica sa ajung pe mana doctorilor nostri minunati). Asa ca medicul mia recomandat Hyalone. Poti sa gasesti o gramada de informatii despre asta pe net: www.hyalone.ro. Asta ca tot ai vrut sa afli ceva concret. 

Link către postare
Iryna

Eeee...deci se poate. Mersi mult, Z13!

M-am uitat pe site si sa stii ca mi-a placut pe bune ce am citit acolo. Cel mai mult imi place ca e un produs natural.

Ai idee daca e pe bune informatia aia cum ca e singurul tratament de genul asta aprobat de FDA? Asta e foarte tare, dar nu stiu ce sa zic ca astia cu siteurile lor se mai si lauda.

Mersi!

Link către postare
Z013

Buna Iryna,

Da, Hyalone este singurul produs aprobat de FDA la ora actuala (Food and Drug Administration) - pentru cei care nu stiu. Asta inseamna ca e foarte bine tolerat de organism.

Eu una nu am avut nici o problema cu el, imi merge super. Fac o injectie si nu mai am treaba un an. Problema e ca daca intrerup tratamentul ma iau durerile din nou. Artroza asta nu se mai vindeca.

Te pup!

Link către postare
Iryna

Multumesc mult pentru informatii.

Vesti buneeeee! Am fost la medic si mi-a dat trimitere la gimnastica medicala + masaj. Se pare ca nu-i asa grav ce am eu si ca m-am speriat degeaba!

Am intrebat-o de Hyalone si mi-a confirmat ca e foarte bun, dar nu e pentru mine. Mi-a zis ca se foloseste in situatii in care cartilajul este foarte distrus, pentru a amana operatia - cam ce ai zis si tu.

Oricum, ma bucur super mult ca nu e ceva grav, chiar eram ingrijorata.

Si le multumesc celor care s-au gandit totusi sa-mi dea un sfat.

O zi buna!

Link către postare
Manuelle

Ok, insist...te-a ajutat cu ceva informatia despre un tratament care nici macar nu era pentru tine?

Poate doar la socializare. Parerea mea.

Acum ce vreau sa intreb...Z013. Eu fac tot injectii intraarticulare, dar fac 3 pe an si ma costa destul de mult.

Tu zici ca Hyalone cere o singura injectie pe an? Mie mi-a zis doctorul ca n-am ce face, trebuie sa vin de 3 ori pe an la infiltratii...e foarte interesanta informatia.

O seara frumoasa!

Manuela

Link către postare
Iryna

Parca ziceai ca nu te iei dupa ce scrie pe forumuri. :pfft: De ce nu intri singurica pe site sa te informezi?

Link către postare
Z013

Hai ma...nu fi rea :))))

Manuela, am o veste buna pentru tine. Hyalone cere intr-adevar o singura injectie pe an. E singurul tratament de genul asta care tine atat de mult si e singurul care e natural - deci este cel mai bine acceptat de organism.

Sper ca ti-am fost de folos.

Link către postare
Manuelle

Super tare!

O sa intreb si eu la medic pentru ca nu imi plac injectiile si as fi tare bucuroasa sa le reduc. Cat te costa tratamentul?

Link către postare
Iryna

Nici asta nu scrie pe site? 

Link către postare
Manuelle

Nu, nu scrie. Altfel nu mai intrebam aici,. Nu ti se pare logic? Si oricum nu inteleg de ce trebuie sa te iei de mine mereu. Am considerat ca nu e ok sa iti dau o anumita informatie si uite ca a fost mai bine asa. Ti-as fi recomandat un produs la care trebuia sa te duci la injectii de cateva ori pe an.

Cred ca nu trebuie sa te razbuni pe mine, mai ales ca esti norocoasa si nu ai ceva grav cum am eu.

Link către postare
Z013

Hai mai fetelor nu va mai certati atat pe un nimic. Aveti opinii diferite atata tot.

Manuelle, scuze ca n-am mai intrat sa-ti raspund. Avem o perioada super aglomerata acasa - suntem in renovare si n-am mai avut timp de nimic.

Eu dau 600 de lei la farmacie si mai platesc consultatia la medic cand imi face injectia. E ok ca dau odata pe an si scap. Deobicei imi strang din timp ca sa nu dau gaura in buget.

O seara frumoasa! 

Link către postare
Manuelle

Ok, multumesc mult Z pentru toate sfaturile.

Acum am toate informatiile de care aveam nevoie. 

Va zic sarbatori fericite de pe acum (nu mai pun intrebari pentru ca vad ca deranjez lumea pe aici).

Link către postare
Mirela10

Putem spune ca avem o situatie asemanatoare si de asemenea am inceput sa caut tot felul de produse, am dat peste cel mai natural dupa cele citite, dar nu stiu prea multe despre. Din reclame pare a fi bun - Flexa Plus se numeste produsul :)

Link către postare
Mirela10

suplimentul ne este indicat doar pentru problemele cu soldurile ci si pentru orice dureri articulare... tocmai ce am cumparat produsul si sunt optimista :D

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.