Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0

Ce metode folositi pentru a face muschi?

marian987

Question

marian987

Eu fac exercitii zilnice timp de 2 ore si dupa iau niste suplimnete numite probolan50. Se pare ca functioneaza acestea deoarece am pus ceva masa musculara:). Voi ce faceti?Cum faceti muschi?

O zi buna!

Recommended Posts

• 0

Pot sa spun ca am fost cativa ani prin sali si nu ma interesat sa pun masa musculara ci ma interesat sa-mi maresc forta si rezistenta. Secretul este cunoscut de toti: munca, munca si iar munca.

Tu daca vrei sa pui masa incearca sa eviti "suplimentele" pentru ca sunt daunatoare. Mananca sanatos, mancare bogata in proteine si carbohidrati, mananca mai putin, dar de mai multe ori pe zi si din cate stiu trebuie sa faci exercitii cu o greutate mare.

Este alegerea ta cum vrei sa fii, un munte de om dar cu o forta mica sau unul bine lucrat si cu o forta mare.

Spor!

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0

Cel mai recomandat este sa evitam produsele care contin substante ce ar putea provoca efecte secundare. Foarte multe contin tot felul de compusi care in loc sa te ajute mai mult iti fac rau.De aceea de recomandat e sa luam produse facute din ingredienti naturali.

Apropo vis a vis de Probolan50 m-am documentat sii eu pe sit-ul lor si acolo scria ca e facut doar din ingredienti naturali. O sa ma mai documentez!

Faceti alegerile cele mai bune!

• 0
cristi982

Am auzit si eu de Probolan50 ca ar fi bun. Am citit mlte lucruri interesante despre el pe sit-urile medicale, dar eu nu l-am folosit. M-ar tenta totusi sa pun ceva masa musculara pe mine, pt ca sunt destul de firav:)

O sa ma mai documentez si poate o sa iau o cutie in final!

• 0

Sal!

FAra dar si poate munca ta pe care o faci la sala cantareste cca 80%, dar poti sa-ti ajuti organismul sa reziste in timpul antrenamentelor. Poti chiar combina exercitiile de crestere a testosteronului cu suplimente care au acelasi rol.

Multa bafta!

• 0
marian987

Testosteronul il poti mari si prin alte metode. exista plante care au rolul asta, dar nu il pot creste precum un supliment care are in compozitie mai multe plante. E chestia de compozitie!

• 0
flavius12

In prezent urmez un tratament cu Metadrol, dar am luat si creatina!Vad ca se comporta destul de bine suplimentul asta!Ideea e sa ma ajute sa rezist mai mult in timpul exercitiilor ca de restul ma ocup eu!

• 0
valentin9801

E destul de eficient suplimentul asta!Noi primim  la sala de la instructor produsul asta!Am vazut ca e ceva mai ieftin pe site, dar asta e:)

• 0
flavius12

Nu au de ce sa  nu functioneze. Daca te tii de antrenament si urmezi un regim alimentar bogat in proteine si carbohidrati sigur vei acumula masa musculara!

• 0
cristi982

Sper sa functioneze si pe metabolismul meu, deoarece eu stiu ca in general suplimentele pe baza de plante functioneaza diferit in functie de metabolismul fiecarei persoane.

• 0
marian987

Intr-adevar suplimentele pe baza de plante ar trebui sa functioneze pe toate tipurile de metabolism deoarece pot fi asimilate usor de organism. La mine cel putin Probolanul se pliza perfect pe organismul meu. Pana in prezent nu am avut nici un fel de efect advers!E super fain!

• 0
ssoollaryss

Dorm, manac bine.. si mai fac si sport din cand in cand..nu tin neaparat sa ma umflu prea tare :)) doar sa ma mentin in forma..

• 0
flavius12

E destul de puternic suplimnetul asta si are capacitatea sa te ajute sa faci masa musculara intr-un timp mai scurt! E recomandat sa faci in timpul tratamentului su acest supliment exercitii fizice sustinute si un regim alimentar bogat in carbohidrati si in proteine!

• 0
valentin9801

La mine a intrat de minune suplimentul Metadrol. Iau 2 pastile pe zi de ceva timp si deja se observa modificari importante in structura masei musculare! Cu o alimentatie bogata in carbohidrati si cu un program de exercitii intens se poate ajunge la rezultate faine! Atunci cand te decizi sa iei suplimente alimentare trebuie sa ai mare grija de pe ce site achizitionezi produsele respective. Trebuie sa fii foarte atent de unde cumperi deoarece exista tot felul de sit-uri care comercializeaza produse si nu prezinta siguranta prea mare!

• 0

Indiferent de numele suplimentelor pe care le luam important este sa ne tinem de antrenamentele zilnice si sa avem o dieta  adecvata atat in timpul curei cat si dupa. degeaba luam suplimente daca nu mancam multe proteine sau alimente bogate in carbohidrati si nu transpiram mai mult la sala de forta. Aici intervin suplimentele. Te pot ajuta sa rezisti mai mult la sala de forta, deoarece  iti maresc cantitatea de testosteron din organism!

• 0
cristi982

Deacord cu tine, dar daca iei niste elemente ajutatoare atunci cu siguranta  o sa acumulezi masa musculara mai repede. Important e sa-ti creasca si muschii dar si forta in acelasi timp, pentru ca degeaba ai masa musculara daca nu ai forta! Docamdata eu sunt multumit de suplimentele pe care  le folosesc si probabil si pe viitor o sa merg tot cu ei!

Numai bine!

• 0
valentin9801

Conteaza foarte mult ce fel de suplimente iei. Gandeste-te doar ca pe piata exista tot felul de astfel d elemente ajutatoare. Daca tot stai sa experimentezi care functioneaza in cazul tau cu siguranta vei ajunge "batran":) Asa ca daca mergi la fix si iei suplimentul adecvat nu o sa mai pierzi nici timp si nici bani!

• 0

Probolan50 e bun deoarece iti mareste forta si in felul asta poti rezista mai mult in timpul antrenamentelor. Daca faci exercitii mai intense cu siguranta o sa acumulezi masa musculara. Exista o multitudine de produse pe piata care iti promit ca vei face muschi fara sa trebuiasca sa mergi prea mult la sala, sau sa tii o anumita dieta, dar e destul de crezut acest lucru!

Probolan in combinatie cu o dieta bogata in proteine si cu exercitii intense la sala, poate sa iti modleze corpul intr-un mod foarte fain!

• 0
cristi982

Conteaza destul de mult si alimentele pe care le consumi in timpul tratamentului. O alimentatie bogata in carbohidrati si in proteine ajuta enorm. Deasemenea si intensitatea cu care faci exercitiile te vor ajuta sa ajungi la rezultate foarte bune!

• 0

Fara dar si poate, si alimentele pe care le consumi in timpul curei conteaza, dar cu siguranta exercitiile de la sala sunt primordiale daca vei sa acumlezi masa musculara. Suplimentele ajuta intr-adevar dar nu pot singure sa faca toata treaba. Foarte multe persoane iau astfel de suplimente si se asteapta sa faca muschi fara sa mearga la sala. Din nefericire pt ei deocamdata nu s-a inventat un astfel de supliment.

Fara munca si fara multa transpiratie tratamentul poate fi ineficient!

• 0

Faptul ca iei niste suplimente, indiferent cat de bune sunt ele nu-ti garanteaza ca vei pune muschi. Totul depinde de noi, de cum facem exercitiile si cum ne tinem de ele. Eu fac cate 3 reprize de antrenamnete pe zi si mananc alimente bogate in proteine. Ca si supliment iau ceva pentru cresterea testosteronului din organism!

• 0
valentin9801

Doar daca iei niste suplimente, dar nu ai o alimentatie corespunzatoare si nu faci exercitii fizice nu prea ai cum sa acumulezi masa musculara.

• 0

Da asa este. Organismul nostru e diferit si tocmai din cauza asta  suplimentul actioneaza diferit asupra organismului. E si cazul suplimentului Probola50, dar si a tuturor suplimentelor care exista. Ele pot ajuta, dar nu iti pot garanta ca vei acumula masa musculara!

• 0
valentin9801

Probolan50 mareste cantitatea de testosteron din organism. Daca le iei  o  sa rezisti mai mult in timpul sedintelor de antrenament si masa musculara se va acumula mai rapid. Sunt ok suplimentele.

• 0

Asa este, mareste cantitatea de testosteron din organism dar sunt exista si plante care pot face acest lucru. Suplimentul asta nu doar iti mareste testosteronul, dar te ajuta sa castigi si mai mult in forta. Daca il iei corespnzator si faci exercitii zilnice o sa obtii rezultate bune!