Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Job fara experienta

ChrisThoma
 Share

Recommended Posts

Salut toata lumea!!

Am si eu o problema. Sunt tanar, si as vrea sa ma angajez sofer pe TIR international. Asta e visul meu de cand sunt mic, si sunt pasionat de camioane. Stiu ca nu e joaca de copil si sunt constient ca e o munca grea. Asta in caz ca se gandea cineva sa ma faca sa ma razgandesc.

Problema mea cea mai mare e ca desi am toate categoriile, atestatele, care imi trebuie, nu ma angajeaza nimeni pentru ca nu am experienta. Am auzit de cateva firme care se pare ca ar angaja si tineri, cum ar fi Waberers sau Hartl, dar nu stiu daca sa ma incred in ele.

As vrea sa va intreb daca aveti, sau cunoasteti pe cineva care sa fi fost in situatia mea si sa fi reusit sa se angajeze undeva!

Va multumesc anticipat :)

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Recomandarea mea este sa mergi cu toata increderea si cu CV-ul la firmele mari. Le spui ce atestat ai, cat de pasionat esti si cat de mult iti doresti sa lucrezi in domeniu. Lasi CV-ul si ai sanse sa fii cautat de ei.

In prima faza o sa trebuiasca sa te increzi in toata lumea, pana capeti ceva experienta. Asa e peste tot.

Mult succes! :)

• 5 months later...

@Chris

daca nu ti-ai gasit deja job (vad ca postarea ta e din iarna) si daca ai si atestatele respective, incearca la Hartl. De Waberers nu stiu mai nimic, doar am auzit de ea, dar la Hartl aveam un fost vecin si stiu ca era multumit. Aceeasi problema avea si el: lipsa de experienta, la un moment dar chiar se gandea sa renunte. 

Dar acum e multumit, nu doar ca a gasit ce vroia, chiar daca nu avea experienta pe tir. ci si pentru ca e salariul mai mare decat avusese mai inainte (la inceput vreo 600 de euro si apoi creste, dupa cateva luni). 

Mai multe nu stiu sa-ti spun, mai cauta pe net, sau si mai bine, trimite-ti si tu actele si poate te angajeaza.

bafta!

Salut!

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri  :)

Am toate atestatele si categoriile, da. 

Mi-am trimis dosarul in mai multe parti, printre care si la Hartl. Astept inca raspuns din mai multe parti, sa vedem ce o sa iasa.

Intre timp m-am angajat la o firma de curierat p o masina de 7,5 t. Nu e chiar jobul visurilor mele, ba e chiar foarte stresant si de plata sa nu mai vorbim, dar macar e in domeniu si fac experienta chiar daca nu e pe tir... 

Va dau de stire daca ma mut pe tir, ceea ce sper sa se intample cat mai repede!

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• Vedward
      By Vedward
      Buna ziua tuturor,
      Suntem un grup de oameni tineri, dinamici, implicati intr-un proiect pe care noi il consideram buissiness-ul secolului XXI. Cautam sa formam o echipa de oameni seriosi, dornici de un venit suplimentar si dezvoltare personala.
      Pentru ca oamenii fericiti fac bani si oamenii tristi fac economii.
      Abia asteptam sa va intalnim vineri,12.02.2016 de la ora 11:00, in Bucuresti, la Restaurant Trattoria Mellini, Calea Vitan, nr. 146.
      Mai multe informatii la numarul de telefon: Robert 0742093565 sau Daniela 0742869878

• Wissem
      By Wissem
      JOB In CZECH Republic interesting Salary (French or Italian or Spanish) + English

Role Description

profile creation, reservation completion, call launch support and real time assists for conferences in progress.
      • good communication skills
      • ability to handle stress
      • no technical skill required

For more info send me your CV and your questions on wissem_wis84@yahoo.fr

Regards
    • MarianaT
      By MarianaT
      Buna!
      Locuiesc in Franta de cateva luni si am decis sa imi construiesc propria afacere, prin programul de anteprenoriat.
      Daca exista pe acest forum romani stabiliti in Franta, ma puteti ajuta cu sfaturi, opinii, povestindu-mi experienta voastra sau oferindu-mi date despre un loc unde m-as putea informa?
      Va multumesc.
      Mariana
    • MihaelaA
      By MihaelaA
      Grup de firme WebDesign si SEO cauta operatori call center de acasa, program flexibil, cu sau fara experienta, in toate orasele. Persoana cu abilitati bune de relationare si comunicare,open-minded si educabila. Se ofera instruire in domeniul vanzarii sau prospectarii de piata, sunt necesare cunostinte bune de folosire Excel si internet.   Daca esti o persoana comunicativa,ambitioasa, cu gandire si atitudine pozitiva si mai ales esti orientata spre rezultate, trimite CV-ul tau ACUM pe alina@brasovnet.ro   sau aplica online pe https://docs.google.com/forms/d/1jwqQ0RR_gmwkPHkysvDbIzH7hlyexLDEPr9gfTmov-A/viewform?usp=send_form (copy-paste link in pagina de internet)
    • AlinaSE
      By AlinaSE
      Earn from 3.000 RON to 7.500 RON monthly, depending on the level/experience!

Responsibilities:
      * Control panels integration with SpamExperts APIs (PHP/jQuery)
      * General PHP development

Desired profile:
      * 2-5 working years experience as PHP developer
      * OR young University Graduate with PHP skills
      * Bachelor degree or higher
      * Proficient use of the English language

Candidate Profile:
      * Good communication skills
      * Precise personality
      * Result oriented
      * Pro-active and independent worker

Optional skills:
      * ZEND framework
      * JSON/XML/jQuery/REST skills
      * Experience with integration in cPanel/DirectAdmin/POA/Plesk/ISP System/Atomia/WHMCS
      * Debian Linux experience
      * Python programming

We offer you:
      * A full-time position
      * Salary from 3.000 RON to 7.500 RON monthly, depending on the level/experience
      * Space for self development and personal growth
      * A high performance and passionate team of colleagues

Interested? Please send me a PM with tour CV in English.

Greetings!
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Privacy Policy.