Jump to content
Romania Forum
Cristian07

Saltea ortopedica

Postări recomandate

Cristian07

De ceva timp am probleme cu coloana si mi s-a recomandat salteaua ortopedica ..

M-am documentat la cateva oferte si inclin spre un produs de la firma Massimo ..am auzit cateva pareri pro despre saltelele lor . Are cineva saltele de la aceasta firma ? As dorii impresii , pareri etc .

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

danniela

Eu mi-am luat o saltea online, Siesta ortopedica acum 1 an si nu mai am dureri de spate. Am comandat-o de pe saltele-ortopedice.net

si mi-au livrat-o acasa, recomand firma pentru ca e serioasa si bine aprovizionata, in sensul ca ai de unde saltele, in functie de marime, tip, pret, etc. Mi-a placut la asta de la Siesta ca era in mentionat in descriere duritatea. Nu o vroiam nici prea tare, sa simt ca dorm pe scandura, iar in cazul ei duritatea era medie, garantie 5 ani si pe arcuri. Pana acum am avut doar saltele pe arcuri si mi se par in regula. Sa stii ca durerile de spate apar si din cauza unei pozitii incorecte pe scaun, daca nu mergi drept, etc. Am scapat de durerile de spate prin inot.

Link către postare
LucianNP

Eu am avut recent o experienta foarte urata cu cei de la Massimo.

Am fost in showroom-ul din Saftica pentru achizitionarea unor saltele pentru copii. Doamna patroana a fost foarte amabila si ne-a dat multe informatii utile. Calitatea materialor din showroom era una buna iar descrierea lor este mirobolanta (desi pe site se cam repeata de la o saltea la alta).

Problemele au inceput sa apara dupa ce am platit avans: termenul de livrare a fost amanat de n ori si dupa multe insistente pe mail si pe telefon am primit niste saltele din burete care miroseau a gaz

Din nou dupa multe insistente din partea noastra si minciuni din partea lor, am reusit sa ne recuperam partial banii (una dintre saltele avea dimensiune atipica asa ca ne-au propus sa o refaca).

Au trecut 3 luni si de fiecare data cand ii sun imi spun ca au avut probleme dar se rezolva.

Incredibila nerusinarea cu care mint cei de la Massimo - va recomand sa ii evitati.

Cred ca pentru alegerea saltelei trebuie sa mergeti in showroom si sa testati cat mai in detaliu ce intentionati sa cumparati. Desigur in cazul Massimo exista riscul sa nu vi se livreze ce ati testat.

Link către postare
Angelique

Buna,

Si eu sunt in cautare de o saltea, am auzit cuvine de lauda despre brandul Massimo, Domoflex....si nu stiu ce sa aleg...Am vizitat showroom-ul celor de la Massimo si mi-a placut cu m-au tratat, saltele sunt foarte ok, mi-a placut cele din gama Catalin Botezatu sunt super dar din pacate nu ma incadrez in pret, iar la cei la Domo inca n-am ajuns...are cineva saltea de la ei, cum se comporta in timp? Multumesc anticipat pentru raspuns. :good:

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.