Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gabriel

Tuning virtual

Postări recomandate

gabriel

Acest topic vrea sa fie un ajutor pt cei ce vor sa vada cum ar arata masina lor sau a vecinului cu ceva modificari in photoshop sau mai stiu eu ce program de modificat fotografii.

Ca sa intelegeti mai bine ies eu la innaintare cu o cerinta.

Eu nu ma pricep asaca apelez la voi sa ma ajutati cu o modificare.

Am 2 poze puteti folosi pe oricare dimtre ele.

Vreau sa modific culoarea jantelor, in prima faza complet negre( cer 2 nuante , lucios si mat) apoi vreau gri grafit, este cel de pe oz ultralegera.

Nu ma hotarasc daca buza lor , ele fiind polisate sa ramana asa gri peste tot, doar cercul sau deloc.

Daca nu ramane polisata ce culoare sa fie , rosie?, verde? sau sa nu las deloc buza sau fetele de la spite.

Da-ti-va cu parerea va rog si care poate sa ma ajute cu ceva modificari...

Multumesc anticipat!

is4b37pjaksjx8y52k10_thumb.jpg jl57v7y3r70y1nge56ng_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Cineva, care stie sa lucreze cu photoshop ... :P

Link către postare
cristi

O sa incerc eu sa vad ce pot face sper sa imi si reuseasca

Modificat de cristi

Link către postare
gabriel

Astea sunt imaginile modificate de andrei (spider ) cred ca este numele de scena :D

Multumesc pe aceasta cale din nou pt ce a realizat.

Acuma astept pareri...inclusiv merge mai deschis mai inchis , unde sa le fac , cum sa le ...etc

1blacksilverlipt.th.jpg 2blackredlipmat.th.jpg 3blackgreenlipmat.th.jpg

4blackgreenlipmaibun.th.jpg 5blackgreenlipw.th.jpg

Link către postare
Catalin

Gabi mie imi plac cel mai mult cum dau cele cu dunga rosie.

Iar cele cu verde sunt pe locul doi.

Cele cu polish sau gri sunt pe ultimul loc.

Link către postare
gabriel

Ok si mai e si varianta neagra total

Negrul sa fie lucios sau mat?

Prezoanele gri sau negre?

Siglele le pastrez sau nu?

Etrierii ce culoare vor fi?

Link către postare
agnes

In incercarea de a te ajuta in a lua o decizie pot spune ca din punctul meu de vedere cel mai super ar fi daca ai alege varianta jantelor total negre, arata super bine si te caracterizeaza plus ca va atrage muuuuuulte priviri pe strada :D .

Insa rosul e culoarea mea preferata asa ca si varianta cu buza rosie (rosu inchis) e super :good: .

Din pacate, fara suparare, buza verde nu-mi place iar varianta cu interiorul negru si buza gri e no, no, no :emo-non: .

Link către postare
LAURENTE

Prezoanele negre, buza polishata si restul negru lucios :D

Link către postare
Catalin

Eu zic ca negru lucios ar merge mai bine. Dupa parerea mea negru mat nu se pupa cu nimic de pe masinuta ta.

Prezoanele negre fara discutie.

Capacele zic ca sa le pastrezi, iar etrierii ii faci in functie de culoarea de o alegi la jante, rosii sau verzi.

Link către postare
agnes

Ok si mai e si varianta neagra total

Negrul sa fie lucios sau mat?

Prezoanele gri sau negre?

Siglele le pastrez sau nu?

Etrierii ce culoare vor fi?

Sfatul meu :D : negrul sa fie neaparat mat :P ; prezoanele negre; siglele sincer sunt singurele care mai arata si la cei necunoascatori ce masina ai :)) dar din punctul meu de vedere dau bine ;) ....

In ceea ce priveste etrierii exista mai multe variante:

- dc alegi varianta total negru poti sa-i lasi verzi (merg cu sigla), insa ai mai mult rosu pe masina la exterior si poti sa-i faci si rosii:D oricum rosu pe negru e sexy :emo-non:

- dc alegi varianta verde la buza e un must sa ramana verzi

- dc alegi varianta rosie la buza iar e cu dus si intors, dc lasi siglele ar da f bine sa lasi etrierii verzi, dc nu, merge rosu :good: .

Link către postare
cristee

Eu as lasa fata spitelor culoare deschisa sa dea senzatia de spita f subtire. Ies mai usor in evidenta asa.

Link către postare
Marius

Cele cu dunga rosie si negru lucios. :D

Link către postare
dragos2007

Cu siguranta as opta pentru varianta din poza cu numarul 2 :D:lol:

Modificat de dragos2007

Link către postare
gabriel

Ok o sa ramana rosu cu negru , restul detaliilor le fac dupa, dar unde le fac in craiova?

La skoda au cerut mult ... asa ca iese din calcul skoda, vreau sa stiu daca e neaparat nevoie de cuptor ca asa le-as vopsi singur avand tot ce imi trebuie la garaj , mai putin cuptorul , ma gandeam ca le pun la soare si se usuca imediat , oricum vopseaua in 10 min e uscata...

Link către postare
Marius

Gabi, daca mai astepti pana se mai incalzeste putin vremea, cu siguranta merge la soare.

Sa vedem ce zice si bamse, ca el se pricepe mai bine ca noi ...

Link către postare
Sp!der

Am mai incercat cate ceva pe masina ta... personal imi place cum a iesit cu fata lustruita si janta neagra cu buza gri intrerupta... dar tot raman la negru mat cu rosu/verde din primul set de poze :lol:

1.dscf1744polishedspider.th.jpg 2.dscf1744redlip.th.jpg 3.dscf1744redlip1.th.jpg 4.dscf1744redlip2.th.jpg 5.dscf1744polishspidercer.th.jpg

Nu am avut timp sa mai fac si janta de pe spate... sper ca janta de pe fata sa fie de ajuns...

Link către postare
Catalin

Te pricepi, nu gluma.

Foarte frumos lucrate pozele, felicitari.

Acum revenind la problema lui Gabi, pe mine personal nu ma prea incanta jantele cu interiorul negru. Mi se par ca sunt prea spectaculoase si imi dau impresia ca dupa ceva timp nu vor mai fi asa "la moda". Din acest motiv nu as opta pt un astfel de model. Bine si gusturile mele sunt in general un pic mai conservatoare.

Link către postare
gabriel

Da merge si cum ai facut tu dar diferenta e ca asa le pot lua direct de fabrica, negre cu gri,si asa pot avea mai multi dar cati sa vopseasca jantele modelul asta cu rosu sau cu verde si cu negru si pe o2 neagra...?

Oricum te putem declara linistit cel mai de baza om pentru modificat poze, la cox ai trimis ceva ? Poti castiga premii pt ce faci...sau altele acuma daca nu deja lucrezi in domeniu :lol:

Modificat de gabriel

Link către postare
Sp!der

Treaba cu modificat culori la jante a inceput de acum cativa ani cand am descoperit photoshop-ul. E doar hobby deocamdata, daca voi avea ocazia poate voi scoate ceva din asa ceva. In mare fotografia e hobby-ul... photoshopul e necesar cateodata si e bine sa stii cate ceva.

Nu am trimis si nu am publicat nimic facut de mine pana acum (consider ca nu ma ridic la rangul unor fotografi din domeniu ca sa trimit la reviste asa ceva)... poate intr-o zi voi ajunge sa lucrez in domeniu pentru ca imi place.

Multumesc de apreciere!

Daca imi mai vin idei le voi posta aici... doar sa nu le postez prea tarziu :D

Link către postare
gabriel

Am reusit si le-am modificat cum am vrut, am ramas la mat cu rosu si sper sa fi ales combinatia reusita...

O sa le vedeti exact in aria jurnal de bord...

Link către postare
johnyBOY

pai si live?

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.