Jump to content
Romania Forum
Marius

Info Starea drumurilor

Recommended Posts

Robotelu

Craiova-Filiasi-aproape Rovinari: foarte bun. :lol:

Rovinari-Tg-Jiu: gropi, plombe... praf intr-un cuvant;

Tg-Jiu-Sadu: si mai praf ca anteriorul;

Sadu-defileu-Petrosani: acceptabil, cu plombe si ceva gropi; lucrari pe defileu.

Pana in Rovinari cred ca e limita de 70 cu 50 in dreptul trecerilor.

Sa conduceti bine! :beer:

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Adiere

Si spre icantarea soferilor, cineva a decis:

Vesti bune pentru soferii care merg la mare: taxa de trecere a podului Fetesti-Cernavoda se va reduce in urmatoarele zile, probabil pana in 15 iulie, de la 11 lei la 5 lei pentru autoturisme. Ministrul Transporturilor, Anca Boagiu, a anuntat sambata, 9 iulie, ca vineri a semnat un ordin pentru ca taxa de traversare a podului sa fie redusa si a spus ca se asteapta ca trecerea la noile tarife sa se faca in cateva zile. In plus, la sfarsitul lunii iulie traficul spre mare se va relua pe traseul normal, in prezent traficul fiind deviat prin orasul Cernavoda.

• Upvote 1

Link către postare
Adiere

Alta veste buna pentru soferi.

Mâine un nou tronson de 21 km din Autostrada Soarelui. Practic, de mâine se va putea circula pe autostradă pe o bandă şi într-un sens şi în celălalt începând de la intersecţia cu DN 3 ( în zona localităţii Basarabi) şi continuând cu varianta de ocolire a municipiului Constanţa până la intersecţia cu DN 39 spre Mangalia.

Deşi nu sunt decât 21 de km şi aceştia pe un singur sens importanţa lor este foarte mare pentru cei care merg spre staţiunile de la mare şi care erau obligaţi să traverseze municipiul Constanţa. Cu deschiderea noii căi, oraşul a cărui traversare lua cel puţin o jumătate de oră :good:

Link către postare
gbrgeorge

Maine sau sambata osa plec la Hinedoara. Nu am idee asupra traseului pe care trebuie sa o iau...asa ca astept solutii. De la fratele meu am inteles ca, desi este mai lung, drumul spre Pitesti, Tg Jiu, Sibiu si asa mai departe este mult mai bun.

Voi cum ma invatati ?

Link către postare
Adiere

Eu as alege drumul mai bun, chiar daca este mai lung.

Decat sa-mi tocesc nervii prin toate coclaurile si sa-mi rup masina prin gropi, mai bine ajung cu o jumatate de ora mai tarziu la destinatie, dar multumita de calitatea traseului. :)

Link către postare
Adiere

În cel mai aglomerat weekend al verii, când pe litoral au fost 200.000 de turişti, pe tronsoanele de autostradă s-a circulat în linie.

Excepţie a făcut ultima porţiune pe care se circulă pe vechiul drum: Murfatlar-Cernavodă.

Aici, pe cei 60 de kilometri, maşinile merg mai ales vara, în şir indian, bară la bară, iar la Cernavodă, traficul se sufocă iarăşi.

8.jpg

• Upvote 1

Link către postare
gbrgeorge

Drumul Bucureasti - Hunedoara a fost foarte bun. AM trecut prin Ramnicu Valcea, bine mai mult pe centura, Tg Jiu (dar din pacate timpul si faptul ca nu eram cu masina mea nu mi-a permis sa ma opresc si sa stau de vorba cu Robo si Sorin), Hateg etc.

La iesirea din Tg jiu am prins o portiune cu gropi pe vreo 5 km, dar a fost doar atat. Dealul Negru superb...

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.