Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Info Starea drumurilor

Recommended Posts

Marius

Circulatia pe Autostrada Bucuresti Constanta se desfasoara cu restrictii, pana la sfarsitul lunii noiembrie, pe ambele sensuri de mers, din cauza unor lucrari de reparatii.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

RAIKKONEN

Harsova-Constanta.. E mai bun drumu fata de cum se prezenta in inceputu primaverii ! Acum mari portiuni au fost asfaltate :( ! Si acum se lucreaza ! Si podul de la Giurgeni il puteti trece si mai "ieftinache" :P !

Link către postare
Robotelu

Cum aseara am venit de la Timisoara, <_< m-am uitat un pic mai atent decat de obicei la starea drumului(ptr un prieten); poate ca nu e o idee rea sa postez si aici :P . Deci:

Timisoara - Lugoj: drum excelent, proaspat turnat :lol:

Lugoj - Caransebes: o portiune de cativa km buni cu denivelari la iesire din Lugoj, restul la fel de bun ca cel de mai sus

Caransebes - Hateg: drum bun si foarte bun

Hateg - Petrosani: bun

Petrosani - Defileul Jiului - Tirgu-Jiu:practicabil, adica nu sunt prea multe gropi, dar avem plombe la greu. :(

De asemenea, pe Timisoara - Tg-Jiu am numarat vreo 10 semafoare(unele sunt de ani de zile, altele sunt provizorii, pana se traseaza marcajele).

Link către postare
GeorgeNPT

Recoman drumul urmator Focsani - Constanta deoarece este unul din cele mai bune si il recomand deoarece :

Focsani - Galati bunicel cu exceltia radarelor din Independenta si Sendreni

Galati - Tulcea poate cel mai bun drum din tara cu exceptia serpentinelor, nu radare, nu politie, doar cateva sate si asflatul este de nota 10

Tulcea - Constanta este bun drumul cu exceptia catorva denivelari pe la Baia si Babadag, aveti grija la radare in zona Baia

PS : Luati bacul de la Galati costa 18 Ron autoturism + sofer deoarece este mai bun decat cel la Braila este mai mare si drumul este mult mai bun :))

Link către postare
Catalin

Numere de telefon la care poti afla informaţii despre starea drumurilor:

• 021.9360
  • 021.318.66.09
  • 021.318.66.31

Comandamentului Central de Iarnă pune la dispoziţia şoferilor aceste numere de telefon la care pot solicita informaţii asupra condiţiilor meteo şi de drum pentru rutele dorite.

Link către postare
gbrgeorge

Pe autostrada A 1 Bucureşti - Piteşti se circulă

Link către postare
Nick

Sunai la Comandamentului Central de Iarnă. Pe Valea Oltului: conditii (dificile) de iarna, obligatorii sunt anvelopele de iarna + lanturi, sunt blocaje nesemnificative ( Cum adica "nesemnificative"? Pai sunt ori nu sunt? :emo-yessir: ). Indicatie: daca nu e urgent, drumul trebuie amanat! :(

Link către postare
Marius

Puteti verifica in permanenta informatiile despre starea drumurilor pe acest site: Situatia drumurilor nationale :emo-yessir:

LE:

Nick asta e recomandarea standard si permanenta a celor de la Comandamentul Central de Iarna. Nu te speria, asa vor sa para si ei mai importanti.

M-am uitat pe site, pe traseul pe care vii tu nu sunt probleme.

Modificat de Marius

Link către postare
gbrgeorge

Traficul pe DN 2 (E85) a fost

Link către postare
Catalin

Autostrada A2 este

Link către postare
gbrgeorge

Stie cineva care este starea drumurilor in partea de vest a tarii ? Ma refer in special drumurile europene care leaga estul tarii de Cluj, Sibiu si Valea Oltului.

Link către postare
gbrgeorge

Conditiile meteorologice in Bulgaria sunt dificile, iar in zona orasului Ruse drumurile sunt partial inchise din cauza ghetii, iar sute de camioane asteapta sa treaca frontiera in Romania.

In jurul orasului Ruse drumurile sunt aproape toate inchise din cauza stratului de gheata care le acopera. Asadar o multime de camioane asteapta la coada pentru a trece granita catre Romania. Potrivit unor relatari, coada se intinde de la Dunav Most si ajunge aproape de soseaua catre Sofia.

Link către postare
gbrgeorge

Am observat niste chestii in mica mea excursie. Chiar daca a nins 70% din drumul de 1000 km, autoritatile locale au iesit cu nisip si masini de deszapezit la timp. Totusi au folosit un nisip cu foarte multe pietricele care au zgariat mare parte din bara fata a masinii. Totusi prin satele pe unde am ales sa scrutez drumul nu se intervenise cu nimic.

Link către postare
Marius

Se circula pe autostrada A1? Stiti cumva prognoza meteo pt maine?

Link către postare
Catalin

Se circula si cica va ploua. Iar temperaturile vor fi in jurul a +30. :))

Link către postare
gbrgeorge

Au spus azi dimineata la stiri ca vor da drumul in cursul zilei de azi. Dar cu ploaia ce va cadea zilele astea, mi-e teama ca se va forma un polei foarte periculos. Valea Oltului era inchisa azi dimineata din cauza unui tir plin cu legume care s-a rasturnat.

Modificat de gbrgeorge

Link către postare
Robotelu

Radare de ultimă generaţie pentru poliţiştii gorjeni

De luna viitoare, poliţiştii gorjeni vor avea

Link către postare
Catalin

Circulaţia rutieră

Link către postare
Robotelu

Hai sa mai dau si eu un update pe-aici. -_- Cred ca de la Filiasi pana pe la Turceni e bun(n-am mai fost de mult pe acolo). Plopsoru-Rovinari: proaspat turnat, cu unele diferente de nivel, pana toarna stratul de uzura. Rovinari-Tg-jiu: ... Dezastru cu "D" mare; :)) e plin de gropi si astia nu par a avea planuri de refacere. :emo-secret: Da' vine el GYC-u'. :lol:

Link către postare
Catalin

Circulaţia prin Defileul Jiului va fi

Link către postare
gbrgeorge

Pe Oituz drumul are, mai ales in curbele stranse, multe denivelari ce te misca bine, dar luate cu viteza mica nu cred ca afecteaza ceva la masina.

Link către postare
Robotelu

Ieri am ajuns acasa, deci update la Timisoara - Tg-Jiu: au reinceput lucrarile pe tronsonul Caransebes-Lugoj(2 semafoare am prins), am mai prins un semafor(scurt) pe Defileul Jiului; in rest, a mai aparut cate-o groapa, doua pe traseu, iar daca aveti pietre la rinichi va recomand cu caldura portiunea Iezureni(la iesire din Tg-Jiu spre Petrosani) - Sadu; cu siguranta vi le va desprinde! ;)

Link către postare
5 0 R ! N

In 2-3 zile o sa se termine cu turnarea stratului de uzura asa ca puteti merge linistiti de la Craiova la Rovinari...dar atentie la baietii cu MCV-ul ca toata ziua se plimba :good:

Link către postare
Catalin

Vama Bechet

Link către postare
Electronic

Craiova-Filiasi-Targu Jiu-Petrosani.

Ce stiti de starea acestui drum ? Mersi !

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.