Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

DianaStirbu

Kangoo Jumps

Recommended Posts

DianaStirbu

post-2550-0-14716000-1317119629_thumb.jp

Kangoo jumps - cea mai noua si eficienta metoda de aerobic

Ghetele Kangoo Jumps au fost prezentate pentru prima oară la Paris, în 1994. Iniţial, aceste ghete prevăzute cu arcuri eliptice şi benzi de întindere, erau folosite doar în scop medical, pentru gimnastică recuperatorie. Cu timpul, Kangoo Jumps a devenit un tip de antrenament, ba chiar un trend adoptat de cât mai mulţi iubitori ai sportului. Astfel, din 1994 până acum, au fost lansate mai multe game de ghete Kangoo Jumps, cea mai recentă, XR3, fiind singura utilizată şi în sălile de fitness.

Cum Kangoo Jumps este încă un tip nou de antrenament, iată ce ar trebui să ştii despre el:

• Ghetele Kangoo Jumps sunt sigure şi eficiente. Stabilitatea acestor ghete este foarte mare intrucat talpa lor este mai lată decât pantofii, fapt ce îţi conferă siguranţă şi flexibilitate. De asemenea, sistemul arcurilor eliptice se presează atunci când păşeşti şi reduce impactul cu solul, cu aproximativ 60%.
  • Dacă practici Kangoo Jumps la o sală specializata, ghete îţi vor eficientiza rezultatele şi îţi vor îmbunătăţi tehnica şi rezistenţa. Este demonstrat faptul că, de exemplu, poţi alerga mai mult timp atunci când în picioare ai ghetele Kangoo Jumps.
  • Poţi face Kangoo Jumps dacă ai între 6 şi 90 de ani. Singura limită ar fi cea de greutate: trebuie să ai peste 30 kg. În rest, nu există nicio contraindicaţie, ba dimpotrivă. Datorită protecţiei pe care ghetele Kangoo Jumps o oferă încheieturilor, genunchilor, gleznei şi coloanei vertebrale, exerciţiile executate astfel sunt chiar recomandate persoanelor vârstnice

.

Iată ce beneficii ai, în urma antrenamentului cu Kangoo Jumps:

• Pierzi mai multe kilograme, într-un timp mai scurt. In aproximativ 15 minute de mişcare moderată, se ard între 100 şi 150 de calorii.
  • Mişcarea nu îţi mai este contraindicată, în cazul în care ai suferit accidentari.
  • Îţi îmbunătăţeşti tonusul muscular.
  • Îţi lucrezi toate grupele de muşchi, cu precădere muşchii abdomenului şi fesierii.
  • Îţi creşti consumul de oxigen inspirat, fapt benefic pentru persoanele cu probleme respiratorii.
  • Îţi creşti rezistenţa întregului corp.
  • Îţi îmbunătăţeşti sistemului osos şi cardiovascular.
  • Scapi de celulită.
  • Îţi conferi o stare de bună dispoziţie

.

Puteti incerca kangoo jumps in Sala de sport a Scolii nr. 12 Herastrau (Aurel Vlaicu/Aviatiei): Adresa: Str. Borsa, Nr. 27, Sector 1 cu instructor international Diana Stirbu

Detalii: http://dianastirbu.ro

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

forts

și funcționează pentru pierderea in greutate, cineva a încercat

Link către postare
feliciamov

In ultima  vreme tot mai multa lume  slabeste facand Kangoo Jumps.

Pe langa  acest lucru  daca mai tii si dieta ajuta cu atat mai mult.

Link către postare
DavideDott

Cine fac aceasta sport?

Link către postare
catabil

E destul de distractiv sportul asta, chiar daca e mai mult pentru femei. O singura data am fost la asa ceva si erau doar 3 baieti.

Link către postare
ramonapopescu

Sunt si  barbati care practica. Cert e ca daca faci asta si mai tii si  dieta slabesti destul de mult. Stiu destule persoane care au reusit prin aceasta metoda sa dea jos din kilogramele care se depusesera.

Link către postare
popescudani

De curand, mi-am cumparat niste articole sportive si niste echipamente pentru Kangoo de pe sport-mag.ro. Mi-a placut faptul ca au ajuns super repede si transportul a fost gratuit, pentru ca a mea comanda depasea suma de 200 de lei. Sper sa nu se considere reclama, am zis ca poate sunt si ale fete interesate sa stie de unde pot lua echipamente la preturi ok. 

p.s: practic Kangoo de 2 ani si am slabit 10 kilograme. Mi-a transformat complet corpul si acum am definirea musculara pe care mi-o doream de ani buni.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.