Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Martha

Fondul de ten perfect

Postări recomandate

Martha

Ce fond de ten preferati?

Desi am folosit mai multe si chiar si acum am vreo 4 fonduri de ten, nu ma gasit niciunul care sa ma multumeasca perfect. De exemplu, am in uz acum :

- doua nuante de Maybelline Affinitone - cred ca, pana la urma, in ceea ce priveste raportul calitate/pret, primul Affinitone aparut pe piata, cel la tub, iese cel mai bine. Daca n-ar fi vara si daca nu as avea tenul mixt, l-as folosi numai pe acesta.

- fondul de ten Ivatherm e ok calitativ, imi place, are o putere de acoperire ceva mai mare decat Affinitone-ul, insa are prea putine nuante (doar trei) si... cred ca merge mai bine in anotimpul rece, desi l-am folosit cu succes toata luna august si, pana acum, toata luna septembrie :D ;

- un fond de ten de la Yves Rocher, nu stiu exact acum cum se numeste, este ultimul aparut si are incorporat un serum vegetal... e destul de ok insa am ales nuanta un pic prea inchisa, asa ca merge mai ales atunci cand ma prinde soarele;

- ultima achizitie este Rimmel Recover foundation - acesta este ok ca si nuanta, pentru mine, insa are efect iluminator si are mici particule care reflecta lumina in el... e destul de ok, dar nu e preferatul meu si nici nu cred ca o sa ajunga vreodata. Il folosesc mai mult seara.

Va invit sa scrieti aici experientele voastre legate de fondurile de ten, ce v-a placut, ce nu v-a placut, sa cereti sfaturi&pareri legate de subiectul acesta.

Modificat de Martha

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Cerasela

Eu nu am folosit niciodata fond de ten..dar am auzit de la prietenele mele ca cel de la Maybelline ar fi bun

Link către postare
Martha

Eu nu am folosit niciodata fond de ten..dar am auzit de la prietenele mele ca cel de la Maybelline ar fi bun

Nu toate fondurile de ten de la Maybelline sunt la fel de bune, dar sunt ok, in general.

Am uitat sa zic ca cele mai infecte fonduri de ten pe care le-am incercat vreodata sunt cele de la Avon si de la Oriflame, dar nu-ti poti da seama de asta decat dupa ce folosesti si altceva in afara de acestea. :pfft:

Link către postare
MariaT

Eu folosesc Facefinity compact foundation  facefinity + permawear.Este foarte foarte bun.

Link către postare
antoanetam

Si eu pana am gasit fondul de ten care sa mi se potriveasca am schimbat cred ca aproape toate fondurile de ten de pe piata ...acum am cumparat Fondul de ten L'Oreal Paris Lumi Magique si pare sa fie cel mai potrivit pentru tenul meu.

Link către postare
Martha

Intre timp am mai incercat vreo cateva :doh: :

-Clinique Even Better Foundation, mi-a placut la nebunie si l-am folosit aproape zi de zi cateva luni, mai ales asta vara, pentru ca este rezistent ( de fapt, e cel mai rezistent fond de ten pe care l-am avut) desi nu pretinde asta. Cand aproape ca s-a terminat, l-am dat uitarii. In primul rand pentru ca a venit iarna si efectul devenise prea mat, in al doilea rand pentru ca desi era cea mai deschisa nuanta, tot era prea inchis si prea roz pentru mine si, nu in ultimul rand, pentru ca de la mine din oras si din imprejurimi mi-e imposibil sa-l cumpar, iar sa platesc shipping mai mult decat valoarea produsului, nici chiar eu nu am chef;

- Bourjois Healthy Mix Serum - am gasit la el nuanta cea mai aproapiata de cea a tenului meu, insa e prea gras. Poate merge pentru cineva cu ten uscat. A ajuns la gunoi.

- Rimmel Wake me up, o porcarie totala, a reusit sa-mi usuce tenul; A ajuns la gunoi si el.

- Max Factor all day flawless - pe asta il folosesc de vreo 2-3 luni. Culori bunicele, desi ar putea sa mai scoata ceva din pigmentul roz, rezistenta ok, SPF 20... merge!

Modificat de Martha

Link către postare
catabil

O crema buna e si Timeless. Se poate folosi atat in timpul noptii cat si in timpul zilei.

Link către postare
georgetapaul

Cremele pot sa fie intradevar de un real folos, dar foarte multe astfel de produse sunt destul  de scumpe. Cred ca alegerea unui produs rentabil din punct de vedere al relatiei pret-calitate, ar fi cea mai buna solutie.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.