Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ce este o pitipoanca?

Adiere
 Share

Recommended Posts

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

"Femeie de plastic", falsa, imbracata cat mai sumar laudandu-se cu haine de firma care se aseaza pe ea ca pe gard.

Se crede femeia fatala si are ca scop sa atraga atentia barbatilor prin orice mijloc inafara de inteligenta. Nu stie sa poarte o discutie indiferent de tema si deschide gura doar pentru...a rade. A rade mult si ...nu mai zic.

Cam asa , zic eu :

post-1950-0-38220900-1310413516_thumb.jp

Edited by Aether

Sa mai incerc o descriere?

Tanara pisi, ce intruneste cel putin 3 dintre urmatoarele aspecte fizice:

Imbracaminte provocatoare ce scoate in relief calitati fizice, eventual sumara, tocuri, aspect ingrijit.

Coafata, manichiurata, fardata, parfumuri fine de firma

Fizic intregit de zambete largi pentru diversi masculi cu potential.

Flegmatism fata de restul muritorilor si o bine-dezvoltata tehnica de flirt adaptata tuturor potentialilor finantatori.

vedeta.jpg

Pare diferita... sau poate in ultima poza si-a mai tencuit putin fata. :lol:

Ia sa ridice mana fanii "Alien vs. Predator" sau filmele de gen, ca am adus un personaj. :))

misscolumbia1482x341.jpg columbia11361x482.jpg columbia21353x482.jpg

Dau o lada de bere aluia care recunoaste in public ca e prietenul asteia. :))

• 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Dumnezeule, aia-i Udrea? :shock:

Ca sa fiu clara, n-am fost niciodata fan Udrea, dar nici nu am vreun hobby din a o desfiinta pe ea sau pe multe alte personaje din politica. Stiam ca a avut o perioada vestimentara mai excentrica, asa, dar pe vremea respectiva nu o vazusem chiar asa. Deci a fost si mai viciata inainte. Foarte tare, eu nu pot decat sa ma amuz inchipuidu-mi cat trebuie madam' sa se cenzureze (cel putin) vestimentar pentru a se prezenta fizic cat de cat pe linia de plutire, adica fara extravagante chiar atat de iesite din comun. Oricum, foarte tare, n-o consider pitipoanca, nu tot ce ... zboara mai golas poate fi numit pitipoanca. Sunt sigura insa ca are multe vicii si ca face eforturi supranaturale ca sa nu si le dea chiar pe fata. :D

Pe mine nu ma deranjeaza pitipoance, cocalari si alte specii de genul asta decat daca am de-a face cu ei si demonstreaza ca nu-si stiu lungul nasului. Mi se intampla destul de rar sa am de-a face cu ei intr-un context in care sa arate ca nu-si stiu limitele, incat nu generalizez. Oricum, genul acesta de personaje, alaturi de pleiada se specimene care se vantura cu titlul de vedete pe la mai toate posturile de televiziune arata maxim de clar care este nivelul cultural al poporului nostru. Aviz spargatorilor de seminte ce se umfla in pene cu "romanii ce muncesc la NASA" si "castiga olimpiade internationale". :))

"Frumoasa pentru varsta ei", in politica, imi pare a fi Adriana Saftoiu, si ea nici maca nu poate fi amintita in discutia despre pitipoance. :P

Genul Udrea nu-l gust. Mie imi pare viciata si vicioasa, atat. :D

Aaa, si pentru ca tot venea vorba despre pitipoance in politica, sa nu uitam de Bianca Jurca si de mezina presedintelui. :rolleyes:

• Management

Mezina presedintelui e un exemplu elocvent de impostura in politica, o persoana ce a capatat o functie publica si un statut social doar cu ajutorul si influienta tatalui sau.

• Upvote 1

Problema mezinei nu e data de deformarile fizice, ca pana la urma politica nu e concurs de miss. Ghinionul ei, ca si al multor altora, este ca deficientele ei de educatie (formala sau nu), se reflecta si in gestionarea aspectului exterior. De altfel, e aproape la fel de viciata ca Udrea, ca e logic ca la nivelul asta au consilieri de imagine, insa pur si simplu nu se pot abtine. :D

Ca si chestie, citeam deunazi ca intretinerea unui europarlamentar costa statul roman in jur de 40000 de euro pe luna. Chiar nu vreau sa stiu cat timp ar fi putut functiona un spital dintre cele desfiintate, cu banii pe care i-am platit pana acum ca sa ne reprezinte don'soara Elena.

• 1 year later...

Hai mai fetelor…chiar asa …de ce sunteti malitioase? Cred ca subiectul merita comentat de baieti …iar pitipoanca vine de la Vica a lui nea PITI , care trebuie sa-i dea o pensiune….si sufixul POANCA care de alt-fel va si justifica interesul. Eu una as pune pe tapet…MARTAFOII.