Jump to content
Romania Forum
oanamihaela

Vila Alexandra & Diego din Predeal

Recommended Posts

oanamihaela

Oferta: excursia a inceput cu speranta unei cazari foarte bune, caci conform site-ului de promovare se oferea: frigider in camera, uscator de par, baie cu cada, baie pe hol, camere cu balcon, incalzire centrala, baie in camera, minibar in camera, camera cu TV; teleschi, partie si patinoar in apropiere. Pretul camerei in vila Alexandra anuntata ca fiind de 3 stele fiind comparabil cu alte locatii. S-a luat legatura telefonica cu proprietarul pentru detalii de la care am aflat ca partia este la 1 km, dupa care am platit printr-o agentie din Focsani.

Realitatea la fata locului: vila este de fapt o cabana cu parterul de caramida si 3 etaje de lemn, cu o izolatie fonica mizerabila. Oricat de usor se paseste la etaje sau pe scara, efectul era echivalent cu un cutremur de 5 grade in Focsani. Daca se stranuta intr-o camera, se aude si pe hol si in camerele vecine pe orizontala si pe verticala. Vila scartie in mod continuu. Singurele camere izolate fonic sunt cele de la parter, avand si usi metalice. Deci respectarea cerintei minime din lege si pentru 1 stea de a exista izolatie fonica pentru poluare fonica peste nivelul normal ,,este superba, dar lipseste cu desavarsire

post-1741-1296943979_thumb.jpg

post-1741-1296944000_thumb.jpg

post-1741-1296944016_thumb.jpg

Modificat de oanamihaela

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Oana, am sa adaug in titlu "Predeal".

De ce nu ai facut o sesizare la OPC?

Sesizarea o poti face si acum, in format elecronic. Detalii gasesti aici: Info reclamatii ANPC

Link către postare
oanamihaela

De ce nu fac reclamatie la ANPC: pentru ca am mai avut a experienta cu o reclamatie nerezolvata si eu am ramas cu timpul si banii pierduti, pentru ca eu sunt in Focsani si nu in Predeal, pentru ca nu am timp, pentru ca mi s-a dat de inteles ca unul din pretrecaretii de la etajul 1 era politist.

Este mai bine sa prezint adevaratele conditii pe site ca sa nu mai fie si altii turisti inselati. Din nefericire, noi nu am gasit niciun comentariu pe net si, ca urmare, am devenit niste fraieri perfecti, mai ales ca nimeni dintre noi nu cunostea Predealul.

Link către postare
Marius

Eu zic ca merita incercat, nu ai nimic de pierdut.

Petitiile si reclamatiile sunt scutite de taxa pentru ca fiecare cetatean sa se poata folosi de acest drept. Nu te costa nimic sa trimiti un mail, dar e alegerea ta.

Numai bine!

Link către postare
Clodius

Ai putea sa dai o cautare pe google cu "Vila Alexandra & Diego" si sa pui comentariile tale privind vila.

O sa le faci o mare defavoare

Link către postare
oanamihaela

Multumesc Clodius, dar chiar asta am facut. Insa unele site-uri nu posteaza parerile negative sau le sterg dupa ce au fost postate.

Postez si imagini cu aleea de acces prevazuta cu scoabe antiderapare. Prima imagine este facuta de la etajul 2 al vilei. Ultima imagine prezinta privelistea catre intrarea in Predeal.

post-1741-1297400085_thumb.jpg

post-1741-1297400093_thumb.jpg

post-1741-1297400101_thumb.jpg

post-1741-1297400111_thumb.jpg

Link către postare
gbrgeorge

Am locuit in Focsani ceva vreme si am avut contact cu cei de la OPC de multe ori. Eu te sfatuiesc sa mergi acolo si sa spui problema, cerand banii inapoi. O sa vezi ca nu o sa fii intampinata de refuzuri.

Link către postare
dorispascu

Am patit si eu de cateva ori, nu atat de grav totusi, ati avut inchiriata toata vila sau doar o camera? puteti cere inlocuirea camerei daca nu va place, cel putin eu asa am facut

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.