Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

demy

Coltul Biciclistilor :)

Recommended Posts

demy

Exista printre voi pasionati de ciclism?

Este o pasiune pe care am avut-o de mica, de la 5 ani mai exact, cand am primit un suuuper MTB (la vremea aia era ceva). Evident ca au urmat mai multe modele, apoi treptat timpul pentru acest hobby s-a diminuat. Totusi, de curand, am decis sa imi dezvolt aceasta pasiune cautand trasee usoare, si sperand sa ajung si la trasee montane, mai spectaculoase. Totodata am inceput sa caut si o bicicleta potrivita, si dupa vreo luna de cautari, am primit o oferta foarte buna pentru un CUBE Attention, cu ceva modificari. Este extraordinara, poate sunt multi care nu inteleg de ce renunt la cateva ore pe care le-as putea petrece in masina pentru a iesi cu bicicleta. E un sport foarte frumos, mai mult decat atat, foarte sanatos.

Daca mai exista pasionati printre voi, m-ar interesa sa dezbatem subiecte tehnice referitoare la biciclete in general, la tipurile de biciclete, geometria cadrelor, utilitatea acestora, trasee urbane, montane, experiente, etc.

Ieri am incercat primul traseu printr-o padurice pe un drum inchis circulatiei publice. M-am intalnit cu vreo 3 dulai de stana, am aruncat bicicleta in portbagajul masinii care ma urma indeaproape si am revenit la putinele trasee de prin parcurile din oras :good:

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gbrgeorge

Si mie imi place sa merg pe bicicleta, in ciuda conditiei fizice ce a ramas in urma. Momentan ma misc urban gen serviciu - acasa si invers, portiunea de "pedalat" fiind de aprox 2 km si imi ia cam 15 min mers calm. Bicicleta este una buna, placuta, cu cumponente SHIMANO, luata de la un baiat ce a luat-o initial de la SKODA si a dat undeva la 2000 de ron, pretul de revanzare (catre fratimiu) fiind de 500 ron. In timpul plimbarilor, am observat ca merge mult mai bine ca o bicicleta normala si are performante mai bune. Momentan atat. O sa il intreb pe fratimiu mai multe si revin cu detalii.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.