Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Guest

Echipa Nationala

Recommended Posts

dudu

Am fost multi ani pe stadion (Steaua in cazul meu) si m-am saturat... de galerii, de conducatori de cluburi, de FRF, LPF, de toti Miticii (de la mitica nu de la bucuresteni - desi nu-s departe de adevar), Mirceii, Pruneii, samd

Nationala asta poarta amprenta intregului fotbal romanesc

Nu-l suport pe Razvanel ca om cum nu l-am suportat pe tac-su niciodata (nea Mircea de la episodul interviului dupa ce a ajuns la Inter iar pe Razvanel de la anumite degete ridicate catre peluzele unui stadion rival) - insa il vad antrenor bun. Pacatuieste la un singur capitol: e prea prieten cu jucatorii... ok, nici ca Piturca, un om inchis fata de toata lumea - jucatori, colegi, presa, samd

CAt despre selectie... Marius, stiu ca bati la F. Costea... chiar crezi ca ar fi facut altceva?! Mai ales in conditiile in care sufera de o criza de forma sportiva si de personalitate grave in aceasta perioada... Strict despre FC, eu cred ca trebuia sa plece... are nevoie de un club mare (si nu ma refer la Steaua, Dinamo ci la unul de afara) sa-l creasca pentru ca e prea talentat dar si orgolios si acum era momentul - altfel risca sa ajunga un nou Radoi

Mi l-as fi dorit la o echipa gen Arsenal :D

Destul OffT! :D

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Eu vorbeam de selectia facuta, nu Marius. Si nu m-am gandit deloc la Costea, am vazut cu toti ca doar a prins cateva meciuri bune la sfarsitul campionatului trecut si atata tot. Nu e un jucator de nationala, iar pe deasupra i s-a mai si urcat la cap, deja se vede o vedeta.

Eu ma refeream in general, sunt mai multi chemati la nationala dupa ce au pierdut o perioada contactul cu nationala. Mie asa mi-a dat impresia selectia facuta de "baiatu lu'tata", respectiv ca incearca sa reactiveze niste jucatori ce ramasesera la stadiul de speranta si peste care au trecut catva ani ... degeaba.

Link către postare
dudu

Lipsesc Alin Stoica si Florin Cernat... :D

Link către postare
Catalin

Nu e problema, le tine locul acolo Maftei :D

Link către postare
Nick

Daca ar fi sa alegeti un 11 de Nationala, care ar fi acei jucatori? Mie mi se pare ca nu prea exista solutii...

Link către postare
dudu

Lobont - Dananae, Chivu, Goian/Tamas, Rat - C. Tanase, M. Radoi, I. Apostol, Torje - Mutu, /F Costea / B Stancu (Mutu ori e accidentat ori deprimat in valoare de vreo 17 buli) Marica

Motive:

Lobont - nu stiu neaparat daca este cel mai bun insa deocamdata e cel mai constant

Dananae - ii trebuie putin noroc si ceva mai mult curaj

Chivu - ramane o valoare iar ultimele meciuri mi-au intarit convingerea

Goian/Tamas - e nevoie de un fundas centrat de gabarit

Rat - nu are contracandidat - Nesu e doar aparent firav insa e dezordonat in joc

C. Tanase - este potrivit si a dovedit-o... in plus pe stanga nu avem solutii

Radoi - e f util, curajos, cu capul sus... in plus are avantajul ca antrenorul poate schimba jocul functie de pozitia lui

Apostol - nu doar pt ca l-am cunoscut insa baiatul asta a crescut imens in ultimul an

Torje - capitanul nationalei de tineret - tehnic, bataios compenseaza lipsurile fizice

Mutu - ramane Mutu, no matter what...

F Costea - daca e nevoie de extrema

B Stancu - f bun si ca media punta

Marica - nu avem altul deocamdata :D

Modificat de dudu

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Decizia TAS in cazul Adi Mutu a fost suspendata pana in noiembrie

Adi Mutu a obtinut o suspendare importanta in cazul amenzii de 17 milioane de euro pe care ar trebui sa o plateasca londonezilor de la Chelsea. Decizia este valabila cel putin pana in noiembrie, cand cazul va fi rejudecat, a hotarat Tribunalul Federal elvetian care a decis, pentru a doua oara in istorie, sa anuleze o decizie data de TAS.

"Avocatii spun ca este o suspendare temporara in avantajul nostru. S-a tinut cont de ce am zis noi dar, deocamdata, nu este o decizie finala, dar se va revizui cazul. Bineinteles ca nu vor exista penalitati. Acesta este doar inceputul, va fi o batalie grea", a declarat impresarul "Briliantului", Victor Becali. "Nu s-ar fi ajuns aici daca Mutu era cu noi de la inceput. Dar acum nu mai are rost sa discutam. Adrian nu se astepta sa primeasca decizia asta atat de repede", a mai adaugat Becali.

Link către postare
Catalin

Federaţia Rom?nă de Fotbal a anunţat, azi, că biletele pentru partida dintre Rom?nia şi Insulele Feroe, de la Piatra Neamţ, vor fi puse ?n v?nzare ?ncep?nd de m?ine, doar la casele de bilete ale stadionului Municipal.

Suporterii pot achiziţiona tichetele cu 10 lei la peluze, respectiv 20 de lei pentru cele de la Tribuna I şi a II-a, iar casele de bilete vor fi deschise zilnic, ?ntre orele 10:00 şi 17:00.

Link către postare
Legionaru'

Se baga careva la pronosticuri? Cel care ghiceste scorul are maine din partea mea o cafea!

Link către postare
Marius

Ne bat sarbi.

Link către postare
Legionaru'

Asa cred si eu, dar vreau si scorul. :lool:

Link către postare
Nick

Eu as da un pronostic, dar mi-e teama ca nu poti da cafeaua si o sa-ti creez probleme de constiinta ca ramai dator :lool:

Inca nu cercetai stelele, dar cred ca avem sanse la un egal, totusi.

Link către postare
RAIKKONEN

2 goluri se vor marca ! Speram ca ambele pentru noi !

Link către postare
R_a_z_v_a_n

2-1 pentru Romania. :lool:

Link către postare
felix12xwk

Ma bag si eu la un pronostic, cred ca bat sarbi cu 3 -1! ;)

Link către postare
RAIKKONEN

Din pacate acum este 1-0 pentru Serbia :| !

Link către postare
Stefan

Ne-au intors pe toate fetele! Si meciul continua...

Link către postare
dudu

2-0

suntem praf!

De ce insista Razvanel cu doi fundasi centrali sub 1,85m in fata lui Zigic, jucator de 2,03...?!?!

Iese Ghioane, intra Goian, urca Mirel la mijloc... parerea mea! - doar ne pricepem toti la fotbal, right ?! ;)

Link către postare
Catalin

Cam ai dreptate.

Dar probabil că nea' Mircea nu se uită la meci, că dacă s-ar fi uitat, punea m?na pe telefon şi ... ;)

Link către postare
dudu

se pare ca m-au auzit ca a schimbat

Petarda meciului: Ratz la mare concurenta cu A Cristea - de fapt partea stanga a fost inexistenta

Si a mai luat si Chivu rosu acum... :| ...

penibil!

Link către postare
RAIKKONEN

Ne-au dat astia umilinta ! 4-0 ! WOW !

Pardon . Cand am postat era 4-0 ! Acu e 5-0 !

Ne-au facut mucii,haturi ;) !

Modificat de RAIKKONEN

Link către postare
ionutblv

presupun pentru serbia 5 si romania 0, da asa da...look clean B)

Link către postare
Robotelu

Sigur ca "ei si-au dorit mai mult victoria, terenul ne-a jucat feste, puteam sa inscriem, dar sansa n-a fost de partea noastra... ei si-au dorit mai mult victoria" :doh: Rusine! B)

Link către postare
ionutblv

o sa da=m totu' pe teren :doh:B)

Modificat de ionutblv

Link către postare
Marius

Am spus ca ne bat ... dar nu credeam ca ne umilesc.

Lucica jr. ce dracu ai facut ma?!?! B)

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.