Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

User name/nick name -ul nostru

Marius

Recommended Posts

• Management

Propun sa vorbim de provenienta nick name-ului pe care l-am ales. :P

Incep eu:

Marius e prenumele meu. :P

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gbrgeorge

6

• R_a_z_v_a_n

4

• Catalin

4

• Marius

2

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nick provine de la unul dintre prenumele mele. O fi de fata? O fi de baiat? Oricum nu intereseaza pe nimeni ....

Slowdriver vine de la faptul ca imi place sa conduc incet si marea majoritate a km ii parcurg la viteze mici, cam ca bosorogii :P .Asta nu inseamna ca nu imi plac masinile rapide si viteza.

cristi imi zice toata lumea (desi nu este acesta numele meu asa am fost botezat cu numele de cristi datorita unor divergente dintre mama si nasa mea, mama a vrut doru si nasa cristi, mama ma trecut in acte doru si nasa ma botezat cristi :D palpitatnt nu??)

tednet vine de la un vis mai vechi de al meu TE primele litere ale numelui de familie , D prima litera a prenumelui meu, NET de la network

R_a_z_v_a_n

Domne, asta-mi este prenumele. Razvan. Ce chestie !?

Liniutele... cred ca de la faptul ca-s balbait :P si am vrut sa subliniez acest lucru. ;)

gabriel ..... oare de la ce :P din telenovele nu l-au ales, cred ca asa se numea un sfant pe vremuri si trebuia sa am un nume de sarbatorit.

Ei l-au pus in ceferticatu de nastere si eu pe forum ;)

Robotelu....cu nick-ul asta postez si pe alt forum :D De unde a venit... :)) poate de la reclama aia cu "robotelu ala mic, cu manuta aia a lui, le da drumu alora din puscarie :D "in sensul ca "robotelu ala mic" i-a ajutat...cam asa sunt si eu...daca pot sa ajut pe cineva, ajut :D

Edited by Robotelu

In primul rind, va salut pe toti din Venezia-Italia. Raspund invitatiei de feed-back a lui "last" facuta pe forumul "realitatea din italia" (www.realitateadinitalia.com) a amicului nostru, cu acelasi nick utilizat peste tot unde activez : "hugovictor". De ce asa ? Simplu: Victor Hugo, a scris "Mizerabilii". Avind oarece calitati "scriitoricesti", am scris si eu,...tot "Mizerabilii" : Iliescu, Vacaroiu si Nastase. :lool: . Sper sa nu va suparati pe mine pentru faptul ca sint un pic mai "acid" asa, cu precadre pentru ambientul politic ! Deranjez ? Mai cer scuze si pentru faptul ca nu folosesc noua ortografie impusa de Birladeanu: "i di a", si pentru faptul ca nu am diacriticile romanesti(evident- locuiesc si activez in Italia). Sint de parere ca trebuie sa ramin fidel a ceea ce am invatat (am o virsta !- 49 de ani), nu sa complicam o limba, ducind-o spre mediul "arhaic" de la 1848. Presupun ca nu sinteti de acord cu mine, dar,...de ajuns sa mi-o comunicati, si,...nu va deranjez !

• Management

hugovictor nu deranjezi deloc, ba din contra ne bucura prezenta ta in noua si micuta (deocamdata :lool: ) noastra comunitate.

Speram sa te simti bine aici si sa frecventezi acest forum din placere.

• 2 weeks later...

Interesant topic, l-am omis. RedFighter.. vine de la .. fotbal :) Asa se chema fosta grupare a galeriei echipe mele preferate, UTA. Si m-am considerat tot timpul un RedFighter (luptator "rosu" de la culorile UTa-ei :blink: )