Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gbrgeorge

Campionatul mondial de Fotbal din Africa de Sud

Recommended Posts

Nick

Astazi am avut un meci plictisitor intre Olanda si Slovenia incheiat cu victoria olandezilor cu 2 - 1.

De acord cu tine! As fi cam dezamagita daca ar ajunge Olanda in finala. Au un joc plictisitor. (George, vezi ca nici noua nu ne convine cand suntem confundati cu Bulgaria sau cu Ungaria :)) . Este o diferenta pe acolo pe undeva intre Slovenia si Slovacia :beer: )

Meciul dintre Brazilia si Chile a fost bunut. Nu pot sa zic bun, pentru ca as fi vrut sa vad si mai mult spectacol, insa deja m-am obisnuit ca Brazilia sa nu se mai ridice la inaltimea asteptarilor dupa ce joc a facut cu Portugalia. In fine, Brazilia se califica in sferturi.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gbrgeorge

S-au calificat lejer brazilienii. Chile nu a jucat mare lucru. Pacat ptr ca toti ne doream un meci mai strans.

Scuze Nick, iar nuam fost atent. :beer:

Azi avem Spania cu Portugalia si Paraguay cu Japonia.

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Hmm, oare numai mie mi se pare ca Brazilia nu se prea forteaza? Nici Argentina? :beer:

Ar fi extraordinar sa vedem in premiera o finala de campionat mondial Brazilia - Argentina !!! Chiar sunt pe trasee diferite nefiind sanse sa se intalneasca decat in finala.

PS: A inceput Japonia - Paraguay ... sa vedem ce va fi. Urmeaza la 21:30 meciul Spania - Portugalia un meci cu mari orgolii de ambele parti.

Link către postare
Nick

S-a incheiat meciul dintre Japonia si Paraguay. Dadu Dumnezeu! Ma plictisii de nu mai puteam. E aiurea ca la un campionat mondial sa ajunga in optimi niste echipe care joaca la un nivel atat de modest. Au fost si prelungiri, au fost si lovituri de la 11 metri. Cam asta a fost toata istoria meciului, nimic remarcabil. Paraguay se califica in sferturi. :beer:

Link către postare
gbrgeorge

S-a terminat si Spania - Portugalia castigatoare fiind Spania cu 1 - 0 gol Villa. Ronaldo nici nu s-a vazut. A avut o lovitura libera de a rupt bratele lui Cassilias.

Link către postare
Nick

Ma bucur tare ca Spania a invins :)) . Dupa meciul cu Brazilia, am ramas prea dezamagita de Portugalia. Oricum, chiar si aseara au fost ca si inexistenti portughezii in comparatie cu vecinii lor (posesie si dominatie covarsitoare a spaniolilor). Daca si Brazilia va fi eliminata, o sa-mi consider orgoliul satisfacut :) .

Abia vineri, 2 iulie incep meciurile din sferturi.

Link către postare
gbrgeorge

Am modificat POLL-ul si am pastrat echipele calificare in Sferturi.

Link către postare
Catalin

Nu trebuia. Pentru că acum cei care au votat deja nu o mai pot face din nou.

Forumul arată că opt membri au votat, iar

Link către postare
Marius

L-am sters, nu mai avea nicio utilitate.

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Vom lua posturile celor care si-au exprimat optiunea pentru viitoarea campioana si-l premiem. :)

PS: Un warning de 20, 30 %, ramane de vazut. :))

Link către postare
R_a_z_v_a_n

A inceput sfertul de finala Olanda - Brazilia. Deja brazilienii conduc cu 1 - 0 si domina. :beer:

LE: 1 - 1 dupa un autogol. Autor: Felipe Melo

Modificat de R_a_z_v_a_n

Link către postare
dudu

It ain't over 'till the fat lady sings! :beer:))

NE-DER-LAND!!

Me happy! no more Brasil, no more Portugal, England, Italy and France!

Per ansamblu tin cu batrana Europa iar daca nu va sa fie, atunci Argentina

Link către postare
Nick

Asta nu este Brazilia pe care o stiu eu si care mi-a starnit intotdeauna admiratia! Totul a inceput in meciul impotriva-scuze!- impreuna cu Portugalia :beer: . Au vrut sa rastoarne toate valorile fotbalului brazilian. Unde este deviza conform careia pot sa ia oricate goluri ca oricum ei vor marca si mai multe? Chiar sunt dezamagita de echipa creata de Dunga. Antrenorul va avea multe de indurat la intoarcerea in tara, avand in vedere ca, din considerente personale, a lasat acasa niste fotbalisti de exceptie.

Link către postare
gbrgeorge

Ce si-au luat-o brazilienii. Ce schimbare de situatie. Parca ma asteptam la un moment dat sa se intoarca rezultatul.

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Dunga si-a anuntat retragerea de pe banca tehnica a selectionatei Braziliei la conferinta de presa.

Modificat de R_a_z_v_a_n

Link către postare
Nick

Spuneam in urma cu niste zile ca, la acest campionat, pana in respectivul moment, cel mai frumos meci fusese acela care opunea Australia si Ghana. Aseara, al doilea cel mai frumos meci pe care l-am vazut: Ghana-Uruguay. Este pentru prima oara cand vad la statistica privind posesia o egalitate perfecta a procentajelor: 50%-50%. Au luptat fantastic ambele echipe, pana in ultima clipa, pana la ultimul penalty. Daca era posibil, mi-as fi dorit ca jucatorii de aseara sa acceada cu totii in semifinala.

Uruguay se califica in semifinala, meci in care va intalni Olanda.

Link către postare
dudu

Intradevar, Ghana-Uruguay a fost un meci de poveste in ultimele minute si unul de lupta pana atunci

Pe de alta parte, acum este 2-0 pentru Germania. Imi pare rau pentru Argentina lui Sensini, Batistuta, Balbo dar si Messi, Higuain, Mascherano dar ma bucur pentru Germania lui Matthaus (idolul copilariei mele), Kahn, Schweinie si Lahm

Nu-mi place aroganta Argentinei (Diego e no. 1 si aici) si nasul extrem de sus si nici faptul ca Germania are 8 etnii si 4 religii in echipa nationala

Insa per ansamblu, Deutschland ist uber alles :beer:

PS: e 3-0 acum :P

Modificat de dudu

Link către postare
Nick

Sa mai comentez ceva??? Neah! Germania (4) - Argentina (0). :beer:

Link către postare
dudu

Sunt curios daca pleaca si Diego10 dupa modelul Dunga

Oricum, desi vedeam Argentina favorita (vezi primul meu post pe acest topic), ma bucur ca pleaca acasa. Ma bucur pentru ca nimeni nu i-a bagat in seama pe nemti, ma bucur ca-n 90 cand a transformat Andi Brehme penalty-ul din finala, ma bucur ca lui DM i s-a dat peste nas... Un jucator IMENS, un antrenor mediocru si o gura-bogata cum rar mi-a fost dat sa vad in fotbal

Si cel mai mult ma bucur ca, desi nu se stie nimic sigur cu Spania, sunt sanse sa avem 3 semifinaliste din Europa cu mari sanse ca una din ele sa ia Cupa Mondiala. Care e preferata mea, vorbim inainte de finala :beer:

Link către postare
Nick

Favoritele mele: Spania si Argentina
Ne-ai zis deja; nu-ti ramane decat Spania :D

Favorita mea : Anglia

Cine o sa castige : Argentina.

Valeu, George! Sa nu joci niciodata la pariuri :P

Mi-aduc aminte de o replica a lui Franz Beckenbauer care definea Campionatul Mondial ca fiind nimic altceva decat o finala in care ajung intotdeauna nemtii ;) .
:beer: "Nemtia" (ca sa-l citez pe unul dintre pustii de la clasa I) emite cele mai mari pretentii. Spania, de asemenea! Din pacate, finala pe care o preconizam intre spanioli si germani se va juca in....semifinala (ca doar n-o face vreo surpriza Paraguay).

Hai, "Nemtia"!

Link către postare
gbrgeorge

Cred ca cele mai frumoase goluri ale CM s-au dat in seara asta in prima repriza dintre Olanda si Uruguay.

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Sa stii George ca-s printre primele.

Link către postare
Nick

Si mie imi placu jocul. Asadar vedem o finala Olanda-Germania? :D

Link către postare
Catalin

N-are cum ... pentru că Spania c

Link către postare
gbrgeorge

Meci greu diseara ptr Spania. Germanica joaca bine...

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.