Jump to content
Romania Forum
gbrgeorge

Campionatul mondial de Fotbal din Africa de Sud

Recommended Posts

R_a_z_v_a_n

Ghana - Serbia , victorie la limita a ganezilor cu 1-0 dupa un penalty transformat de Gyan.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gbrgeorge

In al 1-lea meci al zilei si primul din grupa C : Serbia - Ghana 0 - 1, gol inscris in urma primului penalty de la aceasta editie a CM.

Link către postare
Nick

George, esti cam derutat azi :good:

Acum joaca Ghana - Slovacia.

In al 1-lea meci al zilei si primul din grupa C : Serbia - Ghana 0 - 1, gol inscris in urma primului penalty de la aceasta editie a CM.

Azi, doua meciuri plictisitoare rau! Poate Germania sa mai indrepte ceva diseara, ar putea face un spectacol pe cinste cu Australia :D . Maine se anunta o zi bunicica: avem Olanda, Italia...

Link către postare
gbrgeorge

:good: Da Nick, ma grabeam sa plec de la calculator si nu mi-am mai verificat posturile.

Chiar au fost plictisitoare meciurile de azi. Chiar m-a luat somnul. Dar diseara Germania promite un meci bun.

Link către postare
gbrgeorge

4 - 0 Germania - Australia. Chiar si fara Ballack, nemtii s-au impus usor. Un joc extraordinar dupa un meci superb.

Link către postare
Nick

De acord cu tine! Mi-aduc aminte de o replica a lui Franz Beckenbauer care definea Campionatul Mondial ca fiind nimic altceva decat o finala in care ajung intotdeauna nemtii :good: . Constructia jocului este excelent pusa la punct, totul e atat de simplu si de eficient.

Link către postare
Catalin

Olanda - Danemarca 2-0

Link către postare
Nick

Victorie si pentru japonezi impotriva Camerunului. Meciul nu m-a impresionat, dar e clar ca scorul (1-0) in favoarea Japoniei este corect.

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Remiza chinuita pentru campioana en-titre Italia in compania selectionatei Paraguayului.

Scor 1 - 1 .

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Noua Zeelanda - Slovacia 1 - 1 cu un gol al neozeelandezilor marcat in minutele de prelungiri.

Acum pauza in meciul Coasta de Fildes - Portugalia, scor 0 - 0.

Link către postare
Nick

Coasta de Fildes 0-0 Portugalia. Scor corect, meci bunut, dar parca si eu ma asteptam la mai mult. Urmeaza Brazilia - Coreea de Nord si, poate, o ploaie de goluri :D

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Poate. Scor nul la pauza.

Link către postare
gbrgeorge

Nu a fost chiar o ploaie de goluri. A batut Brazilia cu 2 - 1 dar nu a aratat mare lucru. Germania pare cea mai in forma dupa prima runda a meciurilor.

Cum a jucat Cristiano Ronaldo ptr Portugalia ?

Link către postare
Nick

A avut un sut excelent in primele minute ale meciului, mingea a atins bara si a dat mari emotii, precum si mari sperante ca meciul va fi un spectacol. Nu a fost chiar asa, iar Ronaldo, o avea el veleitati de jucator remarcabil, insa nici acum nu m-a impresionat pana sa-mi dea lacrimile. A fost capitan (!), cred ca pentru prima oara.

Pe de alta parte, Brazilia nu mai are stralucirea din campionatele anterioare si s-a incurcat binisor in picioarele coreenilor.

Germania pare si dupa parerea mea cea care ar emite cu adevarat pretentii la accederea in finala si, sper, la castigarea acesteia. :D Sa vedem si urmatoarele meciuri. Azi intra in competitie si Spania.

Link către postare
Nick

Spania - invinsa de Elvetia (0-1) :shock: . Una dintre favorite se inclina in fata unei echipe mai putin titrate, dar care se dovedi a fi extrem de bine organizata.

Modificat de Nick

Link către postare
gbrgeorge

Este greu sa joci contra unei echipe ce se apara tot timpul. Au dat un gol norocos elvetienii.

Ultimul meci al zilei a fost Africa de Sud vs Uruguay. 0 - 3 s-a terminat si Africa este prima echipa ce este eliminata in proportie de 90% din cursa ptr finala.

L.E. - lista cu voturile a ramas deschisa. Votati favorita voastra.

Modificat de gbrgeorge

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Mai eu am votat Argentina, echipa nu vrajitoarea. :shock:

Link către postare
Nick

Eu, de cand am facut ochii suficienti de mari incat sa ma uit la mondiale sau la europene, mi-am declarat preferinta pentru Germania. Asta nu inseamna ca nu am si echipe care imi plac, depinde de jocul lor, de creativitate, de origanizare etc. De aceea am si ambitia de a urmari absolut toate meciurile de la un campionat. Dar nemtii raman favoriti :shock:

Link către postare
gbrgeorge

Foarte frumos meci intre Argentina si Coreea de Sud. 4 - 1 cu un autogol al coreenilor. Argentina este prima echipa calificata mai departe.

Link către postare
Nick

...macar sper ca Franta sa nu faca aceeasi figura ca in urma cu cativa ani si sa paraseasca si acest campionat inca din faza grupelor.
Urata premonitie!

Franta - Mexic: 0-2

Link către postare
Marius

Ma bucur ca francezi pleaca acasa. :))

Link către postare
Catalin

Eu nu-i sufăr pe francezi, mi se par o nație infectă. Sper să nu treacă nici măcar de grupe. :))

:pfft::rolleyes:

Link către postare
gbrgeorge

Nefavorita mea : Franta

:rolleyes::))

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Sunt in asentimentul vostru. :))

Au plecat 'gitanes' :rolleyes: acasa !

Link către postare
gbrgeorge

Ave, meci tare azi la 14:30. Germania - Serbia.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.