Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gbrgeorge

Cateva cuvinte despre noi

Recommended Posts

gajasebi

Am 21 de ani, 183 cm si in jur de 100 Kg, roscat (dar tuns mereu scurt), ochii verzi (cateodata albastrii, depinde de stare). Sunt foarte prietenos si sincer, dar tare incapatinat. Imi place muzica si tot ce apartine de ea, berea, vinul si mancarurile bune (nu rezist o zi fara carne :D ). Cam atat.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

lucikandrei

Salut !

Ma numesc Lucian Andrei, am 22 de ani si sunt din Brasov. Momentan sunt inca student la Fac de Inginerie Electrica si Stiinta Calculatoarelor Brasov. Nu prea pot sa ma laud ca muncesc caci nu prea mi`a permis facultatea sa am si un job, dar in schimb am putut sa fac un sport de performanta si anume Baschet(ma antrenez cu o echipa in div B ). Ce pot sa mai zic....sunt o persoana vesela, cu spiritul umorului, imi place sa comunic cu cei din jurul meu... Nu sunt laudaros, nu`mi place sa mint sau sa fiu mintit ..... si sa nu uit sa mentionez IMI PLACE SUPER MULT SA CONDUC !!!!!!

Modificat de lucikandrei

Link către postare
Nick

E mult prea generala remarca ta boldata. Detaliaza! :D

Link către postare
Miadry

Ma numesc Adriana. Am 26 de ani si, in ciuda varstei sunt foarte, foarte copilaroasa. Mi s-a spus odata ca as fi "enervant de copilaroasa". Sper sa nu enervez pe nimeni pe aici.:))

Am absolvit Facultatea de Istorie, am predat un an si nu mi-a placut deloc si printr-o intamplare am ajuns sa lucrez in presa. Nici eu nu stiu cum de am rezistat atat in acest domeniu, avand in vedere ca sunt destul de timida si imi lipseste cu desavarsire tupeul, atat de necesar unui ziarist.

Autorul meu preferat este Charles Dickens, iar cartea preferata, "David Copperfield".

Artistul preferat, Michael Jackson.

Filmele preferate: Star Wars si Star Trek. Imi place foarte mult genul SF.

Am o minte deschisa, sunt destul de toleranta si consider ca fiecare are dreptul la o opinie. Adica, in caz ca nu sunteti de acord cu vreun "post" de-al meu, nu va luati de mine, nu ma atacati. Urasc certurile online.

Cam atat, pentru moment. :)

Link către postare
Catalin

Poti sta linistita, acest forum are un an de existenta si nu retin sa fi existat vreo cearta online aici. Tocmai prin aceasta atmosfera speram sa ne deosebim de celelalte forumuri.

Link către postare
Nick

Mi s-a spus odata ca as fi "enervant de copilaroasa".

Fii fericita pentru asta! Unele dintre noi (femeile) au tendinta de a fi doar enervante dupa ce si-au pierdut (mult prea repede) farmecul copilaresc :mellow:

Link către postare
gbrgeorge

Si noi barbatii ne dorim copilarie...fie ca este purtata de o d-soara chiar si dupa o varsta...

Link către postare
Borisake

Ma, tu mai vrei sa te joci cu trenuletele? Si eu as mai vrea, ca sa nu mai am atatea pe cap.

Link către postare
gabriel

Asa este ii dau dreptate lui George.Cel putin pe mine ma atrage mai mult o femeie de acel gen decat una cu care nu poti sa vorbesti decat serios sau lucruri extrem de importante.

Link către postare
gbrgeorge

In momentele cheie este vital sa fie cu capul pe umeri si sa judece drept, in restul timpului un strop de nebunie si un gram de copilarie pot fi sarea si piperul...

Ar trebui sa adaugam aspectele astea si la topicul Ce femei prefera barbatii, nu ? :))

Link către postare
Miadry

Sa fiu un pic mai explicita: am suflet de copil si minte de adult. Adica pot fi foarte serioasa si matura atunci cand situatia o cere. Sa nu va imaginati ca as fi un fel de Forest Gump in varianta feminina.

Doar ca imi place sa glumesc foarte mult si sunt mai crazy (in sensul bun). De exemplu: ieri am iesit in parc cu niste prietene. Am mancat inghetata, cu toate ca sunt racita :P si ne-am dat in leagan, cu toate ca nu mai suntem copii. :))

Si a fost bestial, va jur. B)

Link către postare
Borisake
;) Asta explica tot; ca ai mancat inghetata cand erai racita... ;) Jura pe rosu. :unsure:

Link către postare
Miadry

Jur pe rosu. Si zilele astea am facut-o din nou. Iar sunt racita si iar am mancat inghetata.

Este modul meu original de a ma trata. :lool:

Link către postare
Anelle

Eu de obicei mananc inghetata cand ma doare gatul :lool:

Link către postare
absirt

Salut, numele meu este Tavi, sunt din Craiova, am 24 de ani, am terminat facultatea de Mecanica, momentan imi caut de lucru ( deci din pacate sunt somer ), imi place viata foarte mult, imi plac fetele, muzica, iesirile cu prietenii si masinile. :shock:

Link către postare
Kmcoio

An de fabricatie 1986, caroserie caucaziana, ecartament cap-picioare 1.89, deocamdata 75 de kilograme(de obicei am vreo 85, dar am slabit dupa apendicita), faruri caprui, claxon cam mare, zice lumea, polivalent, pasionat de chestii cu multe butoane si luminite(da, stiu ca si maimutele sunt pasionate de asa ceva), aproape casatorit, cu gura mare, anticomunist fervent si nou pe forum. Sa ne auzim cu bine. Ah, da, sunt din Valcea, conduc un Renault si sunt foarte razboinic cand vine vorba de sistemul din Romania, cu tot ce implica el.

Link către postare
gbrgeorge

Treaba cu sistemu' ne-ai cam nimerit. Cand ai timp, sa ne prezinti masina.

Link către postare
AliIoana

Imi place sa traiesc fiecare clipa ca si cum ar fi ultima; iubesc muntele, iubesc viata...imi place fotografia, sa surprind expresii de pe chipul oamenilor, fara ca acestia sa stie ca sunt pozati, vorbesc mult, ador copii...

Link către postare
georgya

Buna la toti. Ma numesc Georgiana, am 19 ani si sunt din Prahova. Pentru a ma cunoaste, ma voi descrie in cateva randuri. :naughty:

In primul rand vreau sa devin politista si pentru asta am inceput sa ma pregatesc de acum doi ani. Imi place legea, dreptatea si detest violenta. Apreciez munca politistilor si urasc cand aud vorbe urate despre ei.

Trec ft usor de la o stare la alta, nici eu nu stiu cum. 'Citesc' oamenii destul de repede si corect, tind sa fiu perfectionista, exagerata (de obicei cand imi doresc ceva lupt pana in panzele albe pentru acel lucru), rea, posesiva si orgolioasa.

Pot fi intelegatoare si sensibila, dar sunt considerata 'rece' deoarece ma folosesc mai mult de inteligenta decat de sentiment. Imi plac baietii care stiu sa respecte o fata, ma streseaza cei fitosi si cei care cred ca muschii, o masina tare sau un lant de aur pot impresiona. Sa nu uit, imi place vara, este anotimpul meu preferat. Sunt punctuala, nu-mi place sa mi se faca promisiuni si sa nu fie indeplinite. Ar mai fi o groaza de spus...dar nu stiu daca pe cineva intereseaza felul meu de a fi. Cheers ! :pfft:

Modificat de georgya

Link către postare
Adiere

Nici prea inalta, dar nici prea scunda.

Nici grasa dar nici radiografie.

Nici desteapta, dar nici proasta.

Nici batrana dar nici prea tanara.

Sunt ca majoritatea. :lol:

Link către postare
Kristina

Sunt Cristina, am 14 ani, din Oltenita ( si acum parintii tuturor prietenilor imi spun Cristinica , ma intreb la ce varsta vor lasa deoparte diminutivele ).In general sunt vesela, dar imi sare tandara cam repede din pacate :emo-box: ( tata imi spune bousor :)) ) Imi place sa fac sport ( in special tenis B) ), sa desenez, mai nou sunt si "actrita" ( m-a obligat profa de latina sa joc intr-o sceneta :emo-secret: ). Pe scurt , sunt o boboaca ( trec a 9a) simpatica, zic eu :))

• Upvote 1

Link către postare
Martha

Temperament coleric, plina de contradictii si de contraste greu de gestionat chiar de catre mine insami. Mi se intampla adesea ca despre un anumit subiect sa am simultan minim doua puncte de vedere diametral opuse si sa cred cu tarie in ambele. Urasc finalurile, de orice fel, chiar si cele care ma indeparteaza de oameni, locuri sau activitati care mi-au displacut sau mi-au facut rau. Irationala, instinctiva, nu tin minte sa fi luat vreo decizie in urma vreunei deliberari rationale inainte, am o tendinta cretinoida uneori de a asculta si de a urma primul gand ce-mi trece prin minte vis-a-vis de ceva. Evident ca din cauza asta am luat si decizii in urma carora am tras sau inca mai trag. Nu cunosc calea de mijloc, ori fac ceva foarte bine, ori catastrofal, prin dezinteres. Ori sunt foarte sus, ori foarte jos, din orice punct de vedere. Nu stiu sa fi reusit vreodata sa ma minta cineva, insa de destul de multe ori am ales sa ma mint singura sau sa las sa fiu mintita. Experienta mi-a aratat ca oamenii cred cel mai putin si gestioneaza cel mai greu adevarul. De altfel, cea mai buna cale de a ascunde un adevar este sa-l spui, sa-l lasi la vedere sau sa-l amintesti in gluma. Sunt alergica la apologetii sinceritatii, nu si la cei careo pratica in tacere/tihna. Nu-mi plac si evit oamenii lipsiti de empatie, detectez din start anumite forme de superficialitate. Urasc cuvintele "promit" si "iarta-ma", desi pe al doilea il folosesc de ori de cate ori imi vine. Am fost si probabil ca voi mai fi in stare sa urasc si sa ma razbun, desi nu fac apologia niciuna dintre cele doua "actiuni". Cea mai usoara cale ca sa fii sigur ca nu o sa actionez intr-un anume sens este sa ma pui sa promit astfel. :emo-secret:

• Upvote 1

Link către postare
Aveqetura

Bun gasit tuturor !

Pseudonimul in spatele caruia ma „ascund” – sa zicem asa – este, fireste, Aveqetura. Am fot intrebata – evident – daca nik-ul meu este in vre-o limba anume. Imi pare rau, daca va dezamagesc, dar nu e in nicio limba nume. Se pronunta aproximativ : ave-che-tura. Am fost intrebata, de asemenea, daca are de-a face cu meseria mea. Nu are legatura cu meseria mea. Probabil ca cei care au pus intrebarea s-au gandit ca sunt avocat, lucru total neadevarat.

Povestea pseudonimului nu e una interesanta, ci una cat se poate de simpla : Aveqetura era semnatura unui coleg de-al tatalui meu. Tata, pensionar acum, si acel coleg au fost impreuna pe acelasi santier. Despre acel coleg, tata nu mai stie nimic, iar eu mi-am insusit nick-ul.

Nu ma ascund dupa „fusta mamei”, asa ca o sa fiu sincera si va voi spune ca am deja 35 de ani impliniti. In urma difuzarii a atator seriale coreene pe TVR 1 m-am ales cu o obsesie pentru acest gen de seriale, urmarind multe pe net. V-as insira o lista a ceea ce am reusit sa urmaresc, dar as strica postul...

Daca ar mai fi ceva de spus, adresati-mi intrebari. Voi raspunde cu placere la ele, daca sunt de bun-simt.

• Upvote 1

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Esti binevenita!

Speram sa te simti bine in comunitatea nostra!

• Upvote 1

Link către postare
shunemar

sunt Razvan, in principiu mi-am facut cont pe romania forum pentru a promova o mana de site-uri ( ma rog, o mana ciunga, pt ca sunt doar 3) , dar sunt total impotriva spamului :) , asadar, le promovez din umbra in timp ce ma pierd in discutii :D

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.