Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gbrgeorge

Cateva cuvinte despre noi

Postări recomandate

gbrgeorge

Sunt sigur ca ne-ar place sa stim cate ceva despre persoanele care se ascund in spatele fiecarui nick cu care "ne certam" aici.

Pot incepe eu si sa spun ca, in ciuda varstei de 27 de ani ma simt ca un pustan, imi place sa fiu inconjurat de lume buna, de oameni interesanti. Poate (cateodata) sunt cam naiv si ma las purtat de increderea in oameni. Imi place meseria care o am, imi place Romania TURISTICA si sunt sigur ca, punand optimismul in fata, intr-o zi o sa fie bine. Imi plac hainele de firma (altele in afara de adidas, nike, puma etc), albastrul, imi place sa conduc si cam atat.

Voi ?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Nick

Stii ca unul dintre cele mai dificile lucruri pe care trebuie sa le facem este sa vorbim despre noi insine? Hmmm! Stim, de fapt, ceea ce stim despre noi, in mare masura, de la ceilalti, de la cum ne percep cei din jurul nostru. Primele lucruri care-mi vin in minte cand trebuie sa vorbesc despre mine sunt urmatoarele:

Sunt o femeie de 30 de ani, una care aspira sa nu fie uitata odata ce ai intalnit-o. Olteanca, ajunsa printr-o nebunie a momentului, intr-o zona despre care stiam doar de la geografie. Suficient de matura incat sa gandeasca si sa ia decizii in mod rational, suficient de imatura incat sa se joace, sa impinga totul la extrem, sa nu-i pese. Usor de dezamagit, usor de surprins, dar greu de impresionat. Spunea cineva: "o papusa de granit". Am invatat ca, daca vreau ceva, sunt de neoprit si ca, in viata, sunt singurul meu inamic, ca sunt atat de puternica incat doar eu ma pot invinge. Ma tem de Dumnezeu, de medici si de serpi. Am o slabiciune pentru barbatii imbracati in uniforma militara, precum si pentru cei care au un fizic armonios. Cred ca sunt un om bun fiindca nu am facut nimanui rau in mod voit si incerc permanent sa am grija de sentimentele celuilalt.

Link către postare
Marius

Stii ca unul dintre cele mai dificile lucruri pe care trebuie sa le facem este sa vorbim despre noi insine? Hmmm!

Da, e greu. :D

Daca incercati o forma mai simpla ... e mult mai usor.

Barbat, heterosexual, alb, succes moderat la sexul frumos, ochi caprui, saten, 1,90m, 98kg, 3 decenii vechime, ceva ani de studii universitare, sportiv si sofer pasionat.

Na, v-am zis tot, ca n-am secrete! :P

Link către postare
Stefan

Pfaa! Interesant, dar mi se pare destul de greu sa raspunzi intr-un singur post. Cateva cuvinte despre mine... Am 20 de ani, student la Medicina Generala in Bucuresti. Imi place foarte mult sa ma plimb si sa cunosc oameni noi. Am avut noroc, datorita meseriei tatalui, sa calatoresc, atat in Romania cat si peste balta. Mi-am facut foarte multi prieteni si asta-i cel mai mare castig! Nu prea imi place sa stau in casa...daca am ocazia si-mi permite starea vremii, imi place sa petrec cat mai mult timp in aer liber. :P Nu imi plac aglomeratia si tiganeala de la mare-> prefer muntele. Imi plac masinile mici, benzinare si turbo, iar condusul ma relaxeaza! Mi-ar placea foarte mult sa pot schimba ceva in tara noastra, si o sa fac tot posibilul :D In 99% din timp sunt vesel, optimist si mereu dispus sa incerc lucruri noi(si pe 6 decembrie). ...

Ma mai gandesc si adaug!

Link către postare
Legionaru'

Florin, 30 ani, profesor de ed. fizica si sport, imi place la nebunie sa conduc. Masina, nu femeile in pat cum ar zice "prietenii" mei! :lol:

Link către postare
gbrgeorge

Functia de director al unui supermarket mi-a adus multa lume in fata si m-a plimbat mai mult in estul sarac al Romaniei. Am invatat ca daca vei cunoaste 100 de perosoane pe zi, vei da peste 100 de personalitati. Citesc despre voi ca va place sa conduceti, dar nu cred ca ma egalati pe mine :lol:. Ca si Nick, imi e frica de Dumnezeu, serpi si foarte scarba de sobolani. Urasc tantarii ( nu inteleg de ce Noe i-a luat pe ARCA), imi plac tatuajele (AM 2), femeile frumoase, simtite si lipsite de prejudecati.

Link către postare
Anelle

Ok...sa incerc...

Sunt Anda, am 23 de ani si interese multiple (si foarte diverse).

La 17 ani am descoperit doua lucruri: filosofia si HTML-ul. Asa ca m-am apucat de facut site-uri. Nu am castigat mare lucru, 60 de lei si o ciocolata. In schimb mi-am facut cativa prieteni buni.

Am intrat la 4 facultati si in final m-am hotarat pentru Filosofie. Ca era pasiunea mea. Nu imi pare rau, facultatea a fost frumoasa. Desi mi-am dat rapid seama ca nu aveam sa profesez in domeniu.

In timpul facultatii am mai dat cate o meditatie sau am facut cate o traducere. Nici din asta n-am prea castigat bani.

Apoi m-am hotarat sa ma angajez. Am gasit un anunt la Carrefour si m-am programat pentru interviu. Voiam sa ma duc pentru asistent de resurse umane, dar la fata locului mi-au zis ca am nevoie de studii de specialitate. Asa ca am bifat si eu la nimereala niste casute. M-au angajat la departamentul case si eu m-am oferit voluntara pentru postul de roller. Desi habar n-aveam sa merg pe role. Am invatat. Am stat 3 luni acolo, dar din pacate nu se merita deloc. In principal pentru ca era la iesirea din oras si la ora la care ieseam de la lucru nu mai circula nimic, asa ca venea tata dupa mine cu masina. Banii pe care ii castigam eu, ii dadea tata pe motorina.

Apoi am primit propunerea sa fac putin voluntariat ca tehnoredactor la o revista online de filosofie. Am facut si asta, dar relativ putin, pentru ca am terminat facultatea.

Apoi am dat la master. La Administrare si Comunicare Internationala in Afaceri. Cred ca ceva mai potrivit pentru mine nu gaseam, imi place foarte mult sa ma duc la scoala si sunt trista ca mai am doar un semestru.

Am incercat timp de un an sa ma angajez, dar nu mi-am gasit momentul potrivit (tocmai lovise criza). Asa ca m-am apucat de dat meditatii la engleza. De data asta merge bine. Inca mai vreau sa ma angajez, dar nu mai simt presiunea si cat timp mai am scoala nu ma grabesc.

Cand nu ma duc la scoala si nu dau meditatii, stau pe net, ma uit la filme/seriale, citesc sau ies cu prietenul. Sau prietenii.

Scuzati-ma ca m-am intins, de fapt am sters foarte mult pentru ca intrasem in detalii. Asa mi se intampla intotdeauna cand vorbesc despre mine :pfft: Nu pot spune prea putine.

Link către postare
gbrgeorge

Mie imi place sa citesc ce ai scris Anelle. Trebuia sa lasi tot ce ai avut in minte. Dar poti face ca si mine si sa te intinzi pe mai multe posturi. :pfft:

Mie nu mi-a placut scoala mai deloc. Desi eram un elev model la prezentele la ore, nu prea se prindea nimic de mine si totusin am trecut cele 12 clase cu o singura eroare, in clasa a VI-a, cand profa de romana, m-a lasat corigent pe vara :D

Link către postare
dudu

Imi cer scuze ca ma folosesc de posturile voastre insa cred ca e mai interesant asa :P

Barbat, heterosexual, alb, succes moderat la sexul frumos, ochi caprui, saten, f putin peste 3 decenii vechime, ceva ani de studii universitare, sportiv si sofer pasionat

Usor de dezamagit, usor de surprins, dar greu de impresionat. Ma tem de Dumnezeu (..) si de serpi. (..) Cred ca sunt un om bun fiindca nu am facut nimanui rau in mod voit si incerc permanent sa am grija de sentimentele celuilalt.

Imi place foarte mult sa ma plimb si sa cunosc oameni noi. Nu imi plac aglomeratia si tiganeala de la mare-> prefer muntele. Imi plac masinile mici, benzinare si turbo

imi place la nebunie sa conduc.

Urasc tantarii, imi plac tatuajele, femeile frumoase (..)

stau pe net, ma uit la filme/seriale, citesc sau ies cu (..) prietenii.

In plus, prioritatile vietii mele sunt pe cale sa se schimbe radical, sotia mea fiind insarcinata :P

Ne dorim amandoi de f mult timp acest copil iar Dumnezeu a zis sa ne rasplateasca asteptarea si dificultatile intampinate along the way. Ca urmare, prima ecografie ne-a aratat 2 batai de inima "suplimentare" :))

Lucrez la o multinationala ca director de zona, doresc sa ma intorc in orasul natal pentru linistea pe care mi-o ofera

Cam atat... deocamdata :)

PS: cumpara careva un HotHatch?! I need a StationWagon :))

Modificat de dudu

Link către postare
Anelle

Felicitari! Cat mai e pana devii tatic? :beer:

Link către postare
gbrgeorge

Vine Dudu jr sau D-soara Dudu. Tu ce doresti ?

Link către postare
Marius

Felicitari dl. Dragos!!! :beer: Ma bucur mult pentru tine! :naughty:

Link către postare
gbrgeorge

Cred ca toti de aici suntem sensibili cand e vorba de copii. :beer:

Link către postare
dudu

Felicitari! Cat mai e pana devii tatic? :D

eheee, abia am intrat in sapt 9

Vine Dudu jr sau D-soara Dudu. Tu ce doresti ?

Mah, cand spuneam ca Dumnezeu ne-a pus mana in cap, ma refeream la sarcina gemelara a sotiei :D - ne incanta pe amandoi perspectiva gemenilor

Fiind bi-zigoti (parca asa), am sanse sa am si un jr si o dra dudu ;):doh: ... fingaz crossed!

Multumesc mult tuturor de urari :good:

Link către postare
Marius

;)

Gemenii monozigoti sunt rezultatul fecundarii unui singur ovul de catre un singur spermatozoid.

- sunt de acelasi sex si au aceeasi grupa sangvina

- nu arata intotdeauna exact la fel; unul poate sa fie dreptaci in timp ce celalat poate sa fie stangaci

- sarcinile gemelare monozigote apar la intamplare nefiind legate de varsta, rasa sau istoricul familial de astfel de sarcini.

Gemenii heterozigoti sunt rezultatul unei fecundari a doua ovule de catre doi spermatozoizi si se creeaza astfel doua sarcini diferite care evolueaza in acelasi timp.

- pot sa nu fie de acelasi sex si pot avea grupe sangvine diferite

- pot sa nu semene unul cu celalat prezentand culori diferite ale parului si a ochilor sau pot sa semene unul cu celalalt, precum fratii din sarcini succesive

- tind sa apara in familii cu istoric familial de astfel de sarcini.

Link către postare
dudu

ok, ok, heterozigoti, my bad ;)

Link către postare
Marius

Daca vrei, iti mai pot spune, crede-ma ca mai stiu! ;):doh:

Link către postare
dudu

Ma gandeam io ca ai putea sa emiti o parere aici ;)

Nu pot decat sa sper ca toate vor merge bine, motive nu ar fi - sotia deja sta doar acasa, nema serviciu

Nu-mi doresc decat sanatosi sa fie... stiu ca e limba de lemn dar asta e realitatea

Link către postare
Marius

Sa dea Dumnezeu! :doh: Presimt eu ca o sa fie bine! ;)

Link către postare
Catalin

Felicitări tăticule! :doh:

Dacă doreşti putem schimba nick-ul

Link către postare
gbrgeorge

Sau poate accepta sfaturi de la colegi care au deja copii, gen Razvan, Legionaru' ;)

Link către postare
Nick

Felicitari si din partea mea, dudu! ;) (Sper ca stii la ce te "inhami" cu gemenii ;) )

Marius si Catalin, voi aveti aceeasi grupa de sange? ( Ca sa-mi verific teoria cu monozigotii :D )

Link către postare
Marius

Da. ;)

Link către postare
Nick

;) Eram sigura.

On: Ma numar printre cei care, dintr-o mare inconstienta, si-ar dori sa aiba gemeni. Habar nu am de ce, dar chiar mi se pare incitanta ideea.

Modificat de Nick

Link către postare
gbrgeorge

Chiar nu are importanta ce am, atata vreme cat e sanatos sau sanatosi. Gemenii cred ca ar fi prea mult ptr mine. Nu ma innebunesc copii mici si mi-e teama de ei.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.