Jump to content
Romania Forum
Marius

Universitatea Craiova

Postări recomandate

Marius

Fostul component al Craiovei Maxima, Aurica Beldeanu, explică de ce Costea şi compania au şanse foarte mari să se califice ?n Europa la finele acestui sezon."Eu s?nt sigur că Universitatea va ajunge ?n Cupa UEFA ?n acest an. De obicei, dorinţele mele la ?nceput de an se ?ndeplinesc. Nu vedeţi ce scandaluri s?nt la celelalte echipe?"

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ricuss

Bate campii rau de tot !

:emo-secret:

Link către postare
Marius

Probabil ai dreptate Ricuss. :emo-secret:

Prima măsură administrativă a conducerii oltene ?n 2009 este renunţarea la serviciile lui Ovidiu Stoianof. :))

Link către postare
Marius

Deranjat de faptul că Gigi Becali l-a acuzat că a luat 1.500.000 euro de la CFR Cluj, ?n campionatul trecut, pentru a bloca Steaua, Ilie Balaci, managerul general al oltenilor, a declarat:

"Cum poate să spună că am luat bani de la CFR? Adică eu voiam să-i fac rău ginerelui meu, Eugen Trică? Numai un anormal poate g?ndi aşa, numai un sifilitic."

Foarte inteligenta replica asta. :)

Link către postare
raspy90

Fostul component al Craiovei Maxima, Aurica Beldeanu, explică de ce Costea şi compania au şanse foarte mari să se califice ?n Europa la finele acestui sezon."Eu s?nt sigur că Universitatea va ajunge ?n Cupa UEFA ?n acest an. De obicei, dorinţele mele la ?nceput de an se ?ndeplinesc. Nu vedeţi ce scandaluri s?nt la celelalte echipe?"

Si daca ne-am califica in Europa...oare ne-am face de rusine? :wub:

Parerea mea este ca da.

Si rau de tot.

Link către postare
Marius

Si eu sunt de aceeasi parere. O palarie prea mare pt U Craiova, cel putin deocamdata.

Link către postare
bamse

Nici subestimati nu trebuie, nu se stie niciodata. In momentul in care se vor vedea acolo "sus" pot face o surpriza placuta.

Link către postare
Marius

Lipseste experienta. Craiova este o echipa foarte tanara.

Link către postare
R_a_z_v_a_n

In momentul in care se vor vedea acolo "sus" pot face o surpriza placuta.

O sa le tremure "gladiolele" cand o sa dea de vedete, garantat. Pana cand nu o sa joace unitar mult timp de-acu' incolo, nu m-as entuziasma chiar asa.

Poate sunt rautacios, da' la cate sperante ne-am pus de fiecare data cand au inceput sa joace ceva, ca ulterior sa fim dezamagiti, parca mai bine-i asa, mai putin optimist.

Link către postare
Marius

Craiova joaca un amical cu Fiorentina

Mutu se va intalni cu Dorel Stoica si Florin Costea la mijlocul lui februarie, intr-unul din cele mai tari amicaluri ale iernii. Universitatea Craiova va petrece stagiul de pregatire din februarie in Italia, iar antrenorul Nicolo Napoli a profitat de acest lucru si a reusit sa aranjeze un amical cu Fiorentina.

Link către postare
Legionaru'

Mai au de acumulat experienta baietii.Locul ocupat la sfarsitul turului este de conjunctura.Vorbim la finalul campionatului.

Link către postare
felix12xwk

De conjunctura sau nu, eu zic ca e meritat pentru cum s-au daruit baietii.

Link către postare
bamse

Jerry Gane, secundul Universitatii fu azi pe la Serpico, i-a trosnit unu' Touaregul :))

Link către postare
Marius

După portarul Merlier şi atacanţii Njock şi Tănasă, reveniţi la echipă, oltenii l-au ?nregimentat ieri şi pe Florin Şoavă. Fostul internaţional, care a mai ?mbrăcat tricoul Ştiinţei ?ntre anii 1999 şi 2001, a bătut ieri palma cu Adrian Mititelu pentru un contract pe trei ani şi jumătate şi va fi prezentat m?ine oficial de către club.

Craiova n-a plătit niciun euro pentru jucătorul de 30 de ani. Acesta ?şi reziliase, vineri, contractul cu ruşii de la FC Khimki, deşi ?nţelegerea expira abia ?n vara lui 2011.

Link către postare
Legionaru'

Mie nu mi-a placut niciodata Soava.

Merlier e un portar bun.Asigura concurenta pentru Bornescu si Lung Jr.

Njock iar ne scoate peri albi cu ratarile lui.Si Tanasa la fel.

Link către postare
Marius

Conflictul mocnit dintre Adrian Mititelu si Gica Popescu a rabufnit ieri, dupa ce finantatorul Stiintei l-a atacat pe fostul international, declarand ca fotbalistii produsi de scoala sa sunt lipsiti de talent.

Link către postare
Marius

Patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, unul dintre contestatarii aprigi ai persoanelor implicate in scandalul "Valiza", crede ca doar incarcerarea jucatorilor corupti poate insanatosi fotbalul romanesc!

Link către postare
Legionaru'

Si a conducatorilor!

Link către postare
gaby22

Vicepreşedintele Craiovei, bătut ?n Bucureşti pentru că avea imnul oltenilor pe telefon!

"?n autobuz mi-a sunat telefonul, pe care am melodia Universităţii. Am cobor?t, dar nu mi-am dat seama că sunt urmărit. ?n apropierea ambasadei am fost atacat de trei indivizi, cred suporteri ai lui Dinamo, care m-au lovit cu pumnii şi picioarele. Am un ochi v?năt şi dureri de coaste. Probabil, nu voi depune pl?ngere la Poliţie, ?nsă asta voi decide ?n zilele următoare. Important este să obţin viza pentru Woobay dacă tot am ajuns aici, pentru că stau de o săptăm?nă aici şi nu am obţinut-o ?ncă", a declarat Neagoe.

Link către postare
gaby22

Napoli si Stanga au fost batuti de un fost portar

La auzul vestii ca va fi dat afara de la echipa a doua a Universitatii, antrenorul Stefan Crisan l-a luat la bataie pe directorul sportiv Ovidiu Stanga.

Demis din functia de antrenor al satelitului Universitatii Craiova la finele saptamanii trecute, Stefan Crisan a rabufnit. Dupa ce Mititelu l-a anuntat ca nu mai este antrenor, Crisan a plecat in tromba la cantonamentul din Lunca Jiului, tunand la adresa lui Stanga. "Cine esti tu sa spui de mine ca nu am valoare? Ce ti-am facut, ma, nenorocitule? Strambul dracului! Te omor, f...-ti m..tii ma-tii!", sustin surse din sanul echipei si personalul de la cantonament ca ar fi spus Crisan. Mai mult, fostul antrenor l-a alergat pe Stanga si, dupa ce a reusit sa-l prinda, i-a altoit cativa pumni, au dezvaluit cativa jucatori care au vazut incidentul. Fost antrenor cu portarii la prima echipa, apoi principal la satelitul Primavara, Stefan Crisan nu este la primul incident de acest fel. Prima isprava s-a petrecut in iarna trecuta, pe cand se afla in cantonament in Antalya cu formatia Craiovei. Atunci, dupa o discutie aprinsa cu Nicolo Napoli, Crisan l-a strans de gat pe italian. La revenirea in tara, Napoli a dorit sa-l dea afara, dar Mititelu s-a opus. Din acel moment, intre cei doi nu a mai existat comunicare, iar in vara "Neamtul" a fost indepartat.

Link către postare
Catalin

Poli Iasi - Universitatea Craiova 1 -0 ;)

Link către postare
Marius

Universitatea Craiova a obţinut doar o remiză albă, 0-0, ?n meciul disputat, astăzi, pe teren propriu, ?mpotriva echipei Gloria Bistriţa, ?n etapa a 19-a a Ligii I. Ambele formaţii răm?n fără victorie ?n Liga I ?n 2009.

Link către postare
Legionaru'

Dupa victoria clara de la Constanta urmeaza un meci de foc pentru Universitatea cu CFR Cluj.

Eu voi fi prezent pe stadion ca sa ii sustin! Hai Stiinta!

Link către postare
Marius

Universitatea şi CFR Cluj s-au ?nt?lnit ?n ultimul meci al etapei, iar elevii lui Nicolo Napoli au zdrobit formaţia Clujana, scor 4-1.

Eu voi fi prezent pe stadion ca sa ii sustin!
Daca ai sustinut echipa ... le-a mers foarte bine! :))

Ai vazut un meci fumos.

Link către postare
raspy90

Super meci frate. Nu am am vazut asa meci al Craiovei.

Forza Stiinta

Batem cu 2-0 la Galati.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.