Jump to content
Romania Forum
Marius

Dinamo

Postări recomandate

Catalin

Nimic nou in Stefan cel Mare

Dinamo - Pandurii 1-1

Dinamo nu impresioneaza la primul meci dupa despartirea de Bonetti, cainii reusind doar un egal, scor 1-1, pe propriul teren impotriva Pandurilor.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

R_a_z_v_a_n

Dupa ce Bonetti a fost demis de la conducerea tehnica a lui Dinamo, sefii "cainilor" il doresc cu insistenta pe Ioan Andone la carma echipei.

Din pacate pentru dinamovisti, Andone are un contract destul de dur cu arabii de la Al-Hilal Dubai si ii este foarte greu sa plece.

Andone a marturisit ca si-ar dori sa revina in "Groapa", doar ca totul nu depinde de el in aceste momente. "Am auzit ca cei de la Dinamo ma vor. Nu trebuie sa ma astepte cu flori la aeroport. Eu am inceput o treaba buna aici si nu e chiar asa usor sa plec. Nu ii pot lasa balta pe oameni. Nu sunt genul. Pentru mine o revenire la Dinamo ar fi un pas inainte. E o decizie foarte grea. Daca ma voi intoarce, iar peste sase luni voi regreta ca am plecat de aici?", a spus Ando.

Link către postare
RAIKKONEN

Cred ca Ando a facut cea mai buna treaba la Dinamo !

Si a stat si destul timp la ei !

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Andone s-a decis : Nu Dinamo !

Antrenorul Ioan Andone a declarat, astăzi, că nu poate onora oferta de preluare a băncii tehnice a clubului Dinamo, ?ntruc?t nu-şi poate rezilia contractul pe care ?l are ?n acest moment cu gruparea arabă Al-Ahli.

"M-am ?nt?lnit cu preşedintele lui Al-Ahli şi mi-a spus clar că trebuie să-mi respect contractul. Le-am zis şi celor de la Dinamo că nu pot veni, nu mai are rost să spun că ?mi pare rău sau nu, e ?nţelegerea semnată de mine şi nu am ce face" a declarat Andone.

Link către postare
Nick

Adrian Cristea i-a socat pe conducatorii clubului cerand 2 luni de concediu de odihna :)

Link către postare
gbrgeorge

Dan Petrescu a reuşit primul transfer! Dintre cei cinci rom

Link către postare
gbrgeorge

Florian Walter, fost acţionar la Dinamo, a vorbit despre zvonurile care

Link către postare
Marius

Jucatorii dinamovisti sunt suparati ca nu au fost invitati la aniversarea lui Cristi Borcea. ;)

Link către postare
gbrgeorge

Dinamo a pierdut ieri, scor 0-1, meciul amical de fotbal disputat impotriva croatilor de la Slaven Koprivnica, aceasta fiind prima infrangere suferita de

"cainii rosii" in stagiul de pregatire din Antalya. Golul confruntarii a fost marcat de Posaveci, in minutul 49. Talnar a trimis pe teren urmatorii titulari:

Curca - Scarlatache, D. Grigore, Moti, Pulhac - Zicu, D. Kone, N"Doye, Alexe - M. Niculae, Andrei Cristea.

Link către postare
gbrgeorge

Dinamo a facut 1 - 1 cu Ceahlaul. Pam Pam.

Link către postare
gbrgeorge

In etapa asta, CFR CLUJ - DINAMO scor 2 - 2 dupa ce de fiecare data a condus Dinamo. O veste minunata ptr mine.

Greseli monumentale ale lui Culio si Dolha care au decis acest egal.

Link către postare
gbrgeorge

Dinamo - Steaua 2 -0. Era de asteptat. Steaua nu are echipa anul asta. nici Dinamo nu e cinestiece, dar i-a batut. Stoichita a ajuns marioneta lui Becali si a facut greseala de a-l folosi pe Ovidiu Petre fundas central.

Link către postare
gbrgeorge

Rascoala la Dinamo. 9 fotbalisti au plecat din cantonament. Printre ei Niculae, Niculescu, N'doye, Alexe.

Link către postare
Nick

Da' de ce s-au rasculat? :mellow:

Link către postare
Marius

Dupa partida cu CFR Cluj, N'Doye s-a gandit sa "ude" esecul cu o noua iesire in club.

Nu a plecat singur, ci insotit de ivorienii Djakaridja Kone si Zie Diabate. Cei trei nu au anuntat pe nimeni din staff ca pleaca.

S-au oprit mai intai acasa la jucatorul CFR-ului, Yssouf Kone, cu care sunt prieteni, apoi au mers intr-un club din Cluj.

S-au intors la hotelul in care era cazata echipa spre dimineata.

Talnar si Prunea aflasera intre timp de escapada celor trei si aveau pedeapsa pregatita: expulzarea la echipa secunda si amenzi.

Afland ca N'Doye a calcat iarasi pe bec, Florin Bratu a "luat foc"!

Raca dintre cei doi este mai veche, de la un antrenament, cand aproape ca s-au batut. Furios, Bratu le-a reproşat lui Talnar si lui Prunea ca sunt fricosi si ca nu au curaj sa se ia de Ousmane.

Bratu era atat de nervos incat s-a indreptat amenintator spre Prunea, insa nu a apucat sa-l loveasca, fiind potolit de cei din jur.

Consecinţa?

Si Florin Bratu a fost trimis la Dinamo II.

In semn de sustinere pentru Bratu cativa jucatori au parasit cantonamentul echipei.

Cam asta e, in mare, "telenovela" de la Dinamo. :mellow:

Link către postare
Nick

Si, daca-s atat de ocupati cu "filmarile", fotbal cand mai au timp sa joace? :mellow:

Link către postare
gbrgeorge

In sport este o lege nescrisa. Daca mergi sa te distrezi, nu iti mai arde de fotbal si esti obosit. Dar parca s-a exagerat pe tema asta. Cum ar fi ca eu dupa ce am o zi proasta la serviciu sa fiu amendat de firma ca am iesit seara sa ma distrez...

Link către postare
felix12xwk

Aseara Dinamo n-a reusit sa se califice, fiind invinsa cu 3 -0 de Haiduk Split, dupa ce in tur fusese 3-1 pentru dinamovisti.

Asa cum deja ne-a obisnuit, Dinamo nu reuseste mai nimic fara arbitri, cum o face in campionatul intern.

Imi pare rau de suporterii care tin cu aceasta echipa.

Link către postare
gbrgeorge

In a doua repriza dadusera drumul la motoare dar era prea tarziu. Ando a zis ca ii vine sa se lase de antrenorat

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Unele "voci" sustin ca toata treaba a plecat de la conducere. Cica n-ar mai avea bani si de deplasari in strainatate si s-o lase "moale" cu calificarea.

Habar n-am daca e sau nu adevarat. Sa pice-n B ! :))

Link către postare
gbrgeorge

Sunt de acord cu propunerea ta Razvane.

Link către postare
Garfield

Echipa mea preferata. ;) E trist cand sunt contestate valori precum Marius Nicolae. La Dinamo, si Florentin Pentre era injurat... Multi dintre suporteri sunt niste huligani.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.