Jump to content
Romania Forum
Marius

Dinamo

Postări recomandate

Legionaru'

Mda.Au castigat cu 4-1 meciul cu FC Vaslui.Bineinteles de la butoane!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Sa nu fim rai, au inscris patru goluri, ce butoane sa fi folosit ?

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Bogdan Lobonţ a suferit o entorsă de genunchi cu ruperea ligamentului ?ncrucişat anterior şi va fi operat zilele următoare ?n străinătate.

Gabriel Torje a fost suspendat două etape şi amendat cu 3.000 de lei de Comisia de Disciplină pentru "roşul" luat ?n meciul cu Rapid, din Cupa Rom?niei. Mijlocaşul va putea să joace cu Farul, vineri, pentru că şi-a ispăşit deja pedeapsa ?n partidele cu Poli Iaşi şi Bistriţa. ?n plus, fotbalistul a fost amendat de poliţiştii bucureşteni pentru că nu a respectat semnul de ocolire a refugiului de tramvai la ieşirea din pasajul Obor spre Şoseaua Iancului şi a fost sancţionat cu patru puncte amendă.

Dinamo - Gl. Bistrita 5 - 0

M. Niculae (20')

M. Niculae (56')

M. Niculae (72')

Miranda (84')

Dănciulescu (90'+2')

Link către postare
Marius

Ai uitat sa precizezi ca inaintea acestui meci, Dinamo a pierdut cu 2-0 in fata echipei Poli Iasi. :D

Link către postare
Legionaru'

Si ca au aparut ceva suspiciuni in preajma acestui meci.

Link către postare
Legionaru'

Dinamo mentine avansul de 2 puncte fata de Unirea Urziceni dar urmeaza un meci dificil pentru ei cu CFR Cluj.

Modificat de Legionaru'

Link către postare
Marius

Dar cum ai spus si tu, CFR-ul schioapata in acest final de sezon. :lol:

Link către postare
Catalin

Dinamo - Timisoara 1 - 4

semifinala cupei romaniei.

Link către postare
Legionaru'

Parca aud:"am hotarat sa ne axam pe castigarea campionatului"!

Modificat de Legionaru'

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Exact asta s-a si intamplat Legionaru' :D Uite declaratia lui Borcea:

"Am dominat prima repriza, am luat un gol din offside clar! Am spus foarte clar ca pentru noi este foarte important campionatul. Mi-as fi dorit si Cupa, dar asta e!", a declarat Borcea la gsptv

"Ne-a ramas campionatul, principalul nostru obiectiv si trebuie sa il castigam. Noi trebuie sa castigam tot timpul, daca jucam cu prima echipa ar fi fost foartea riscant, pentru ca ne asteapta un meci greu cu CFR. Nu am crezut niciun moment ca nu vom castiga", a mai spus Borcea

Link către postare
Marius

Sunt sigur ca rateaza si campionatul anul asta ... daca Timisoara isi primeste punctele. :D

Link către postare
Marius

Cosmin Moţi se află pe lista celor 284 persoane ale căror permise de conducere au fost suspendate la cererea Prefecturii Argeş. Trebuie să predea permisul de conducere ?n cursul acestei săptăm?ni şi va primi o dovadă care atestă că a predat documentul şi nu i se va mai permite să mai conducă autovehicule pe drumurile publice.

:)

Link către postare
Catalin

Antrenorul Rednic i-a luat apararea fundasului dinamovist declarand ca nici el nu a dat examen pt a obtine permisul de conducere, intrucat l-a primit cadou in urma unui meci in care dinamo a invins steaua. :D:doh:

Link către postare
Radu

Am vazut si eu declaratia lu' Rednic. I se parea chiar ceva normal. :D

Link către postare
Marius

Urziceni - Dinamo 1-0 :))

Dinamo a ajuns la mana Stelei.

Visul lui Borcea e aproape spulberat, Dinamo este aproape sa piarda cele 10 milioane de euro din Liga.

Link către postare
Marius

Patronul Stelei, Gigi Becali, a marturisit ca l-a sunat pe Cristi Borcea si i-a zis "Miau, miau, miau!". :pfft:

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Vasile Turcu (55 de ani) a pierdut cel mai mult, pe plan financiar, prin ratarea titlului de către Dinamo şi, implicit, accederea ?n grupele Ligii Campionilor. Acţionarul dinamovist a susţinut aproape singur bugetul ?c?inilor? din acest an.

Deşi şefii din ?Groapă? au anunţat că au cheltuit peste 30 de milioane de euro ?n acest sezon, adevărul este cu totul altul. Pe transferuri, salarii, prime şi alte cheltuieli pentru echipă (cantonamente, hoteluri, transport), dinamoviştii au cheltuit ?n actualul campionat doar 11.500.000 euro, 5.500.000 fiind puşi la bătaie de Turcu, iar restul de 6.000.000 au fost obţinuţi din transferuri. Pentru v?nzările lui Ropotan şi Radu Şefan s-a primit suma de 8,2 milioane de euro, doar patru fiind reinvestiţi ?n club, diferenţa fiind ?nsuşită de acţionari, iar două milioane au fost obţinuţi de la sponsori.

Finanţele au fost gestionate de Cristi Borcea, care l-a şi convins pe Vasile Turcu să pompeze de unul singur, promiţ?ndu-i că suma ?i va fi returnată integral după ce echipa se va califica ?n Liga Campionilor. După ?nfr?ngerea cu FC Braşov, c?nd Dinamo a pierdut orice şansă la titlu, Turcu a declarat că ?n doi ani ?şi vrea banii ?napoi. I-a transmis şi personal directorului executiv: ?Cristi, să-mi dai banii ?napoi?, susţine o sursă din cadrul clubului. Mai mult, ?n urmă cu două zile, proprietarul Romconstruct s-a destăinuit unor apropiaţi: ?Am ţinut clubul cu bani aproape singur. Dacă mă retrag acum, Dinamo poate ajunge şi la desfiinţare?.

Link către postare
Marius

Ioan Ovidiu Sabau este noul antrenor la Dinamo

Actionarii echipei FC Dinamo au ajuns la un acord cu fostul antrenor al formatiei Gloria Bistrita, Ioan Ovidiu Sabau, pentru preluarea postului de antrenor principal al formatiei din Soseaua Stefan cel Mare, iar Ionel Ganea a fost numit in functia de director sportiv.

Link către postare
Legionaru'

Cred ca au facut o miscare gresita cu Ganea.Directorul sportiv poate lua loc pe banca de rezerve. La temperamentul lui Ganea nu-i vad bine pe arbitri, pe cei de pe banca adversa! :lol: :lol: :lol:

Link către postare
Marius

Sabău nu mai vine la Dinamo. ;)

Borcea a declarat: "Ori revine Rednic, ori mă retrag!"

Link către postare
Legionaru'

Astia pun mai presus de performanta micile castiguri imediate.Mi-e sila de ei.

Link către postare
Marius

Dinamo a fost invinsa cu 2-1 de o echipa franceza de amatori

Dinamo a pierdut al doilea meci de pregatire din Franta in fata amatorilor de la Aix-les-Bains.

Nimic nou la Dinamo... :dance2:

Link către postare
Legionaru'

Dinamo va evolua ?n această seară ?n ultimul meci de verificare ?naintea debutului ?n noul sezon fotbalistic, adversară urm?nd a-i fi una dintre cele mai puternice formaţii ale continentului, FC Porto. Partida, care se va disputa ?n localitatea Albufeira, va ?ncepe la ora Rom?niei 23:15, urm?nd a fi transmisă ?n direct de postul GSP TV.

Link către postare
Catalin

Dinamo a pierdut, ieri, la Albufeira, scor 0-1, partida amicală disputată cu FC Porto.

Unicul gol al ?nt?lnirii a fost marcat de Varela, ?n minutul 16.

Link către postare
Catalin

Arbitrul a decis ?ntreruperera meciului Dinamo - Slovan Liberec ?n minutul 88, după ce suporterii au pătruns pe pista de atletism din jurul terenului.

Dinamo era condusă cu 2-0 de către echipa cehă Slovan Liberc, golurile fiind marcate de Liska ?n minutul 5 şi Blazek, ?n minutul 84.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.