Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Dinamo

Recommended Posts

Marius

Procuratorul Daniel Stanciu a confirmat negocierile dintre Dinamo Moscova şi Dinamo Bucureşti pentru transferul lui Adrian Ropotan, dar spune că discuţiile au intrat ?n impas din cauza plăţii TVA-ului.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Antrenorul echipei din Ştefan cel Mare, Mircea Rednic, a fost stabilit programul de pregătire din această iarnă. Dinamoviştii vor efectua două turnee de pregătire, ambele ?n Antalya.

Primul stagiu: 20 ianuarie - 30 ianuarie - Antalya

Al doilea stagiu: 4 februarie - 19 februarie - Antalya

Link către postare
R_a_z_v_a_n

Bogdan Lobont netransferabil in Europa de Est. :D

Link către postare
Radu

Atacantul dinamovist este hotăr?t să răm?nă ?n Ştefan cel Mare indiferent de ofertele pe care le are, pentru că ?şi doreşte să joace cu Dinamo ?n Champions League. :)

Link către postare
simpl3s_M3

Sa il inchida de tot clubul

Link către postare
Legionaru'

Eu zic sa ii lasam sa se pregateasca intai de Liga Campionilor! :lol: :lol: :lol:

Link către postare
Marius

Pai nu sunt deja pregatiti? Ca se tot pregatesc de catva ani? :lol:

Link către postare
Marius

"Cainii rosii" s-au prezentat ieri dimineata la Institutul National de Medicina Sportiva din Capitala, pentru efectuarea vizitei medicale, o formalitate obligatorie pentru primirea vizei care da drept de joc in 2009, in Liga I.

Link către postare
RedFighter

Ros-ALb sunt si eu. Dar echipa ema de suflet ramane UTa.. Sa nu ma injurati !

Link către postare
Marius

?n ultima zi de transferuri ?n Vestul Europei, fundaşul dreapta al "c?inilor" a fost transferat de Dinamo la West Ham United.

Administratorul delegat al lui Dinamo, Cornel Dinu, a comentat transferul lui Sergiu Homei ?n Premier League, fiind de părere că fundaşul liderului din Liga I are calităţile necesare pentru a se impune ?n campionatul Angliei.

Link către postare
Legionaru'

Peste juma' de an se va intoarce cu coade intre picioare la Dinamo!

Link către postare
gaby22

Goian şi Izvoranu au fost refuzaţi de Terek!

Deşi sunt de c?teva zile ?n cantonamentul celor de la Terek, Lucian Goian şi Silviu Izvoranu au şanse foarte mici de a se mai transfera la echipa cecenă.?

?n seara asta ?i ?ntreb dacă mă iau sau nu. Dacă nu, atunci plec şi aştept aici ?n Turcia să ajungă Dinamo?, a declarat pe fugă Izvoranu. Goian era şi el supărat. Antrenorul lui Terek, Viaceslav Grozn?i, nu l-a plăcut din prima pe ?Goe?. ?Nu are fizicul necesar pe care ?l vreau eu de la un fundaş central?, le-a spus ucraineanul apropiaţilor.

Modificat de gaby22

Link către postare
gaby22

Contra: "Nu ştiu dacă am loc la Dinamo! Rednic spune că are fundaşi de 3 milioane de euro!"

esn1esbx8k7yeayvn3cm.jpg

Comin Contra nu este tentat de o ?ntoarcere ?n Liga 1 deoarece peisajul predominant este mult prea plin de stenograme, valize şi alte lucruri rele. Fundaşul a dezminţit astfel orice zvon apărut ?n ultima vreme cu referire la o posibilă ?ntoarcere a sa la clubul din Ştefan cel Mare.

"Pentru ce să mă ?ntorc ?n acest fotbal corupt, plin de valize şi stenograme? Fotbalul rom?nesc asta ?nseamnă acum. Cristi ştia şi că familia e foarte importantă pentru mine, cea mai importantă. Am citit şi eu că am refuzat milioane de euro de la Dinamo, dar nu este nimic adevărat"

Nu ştiu dacă la v?rsta mea mai aveam loc la Dinamo. Am văzut că Mircea Rednic a declarat că are lotul complet şi că are fundaşi care valorează 3 milioane de euro", a conchis Contra.

Link către postare
Marius

Mijlocaşul lui Dinamo, Adrian Ropotan, se va transfera la gruparea rusă Dinamo Moscova ?n schimbul a 3 milioane de euro, inclusiv TVA, după ce cluburile au ajuns la un acord ?n acest sens, a anunţat, luni, fostul procurator Ioan Becali.

In v?rstă de 23 de ani, Adrian Ropotan evoluează pe postul de mijlocaş central şi este legitimat la gruparea din Ştefan cel Mare ?ncă din anul 2004, debut?nd ?n Liga I pe 18 martie 2006, ?ntr-un meci cu Pandurii. Fotbalistul are şi o selecţie ?n echipa naţională a Rom?niei, bifată ?n luna noiembrie a anului trecut, ?mpotriva Georgiei.

"C?inii" ?i promit lui Contra 1,5 milioane E, un teren şi asigurarea educaţiei copiilor lui, numai ca fundaşul dreapta să semneze c?t mai repede Roş-albii ?l vor cu orice preţ pe Cosmin Contra! C?t mai repede, de acum, nu din vară.

Link către postare
Marius

Cristian Borcea si Vasile Turcu au lansat un atac dur la adresa FRF si a comisiilor federale, dupa ce gruparea gorjeana a trimis o adresa forului de la Casa Fotbalului prin care nu recunoaste transferul lui Ilie Iordache.

Mai mult, Marin Condescu, presedintele Pandurilor, sustine ca semnatura sa de pe contractul de transfer, inregistrat la Liga Profesionista de Fotbal, nu-i apartine! Seful gorjenilor spune ca fotbalistul este doar imprumutat pana la finalul sezonului, in timp ce Dinamo sustine ca Iordache este transferat definitiv si ca trebuie sa primeasca 500.000 de euro de la Pandurii.

Link către postare
Catalin

Desi se afla pe primul loc, Dinamo este din nou macinata de scandaluri. Actionarii l-au contrat dur pe Mircea Rednic dupa meciul terminat la egalitate cu CS Otopeni (0-0) si i-au desfiintat pe jucatori pentru prestatia avuta in ultimele doua partide de campionat.

Astazi a fost randul lui Rednic sa iasa la rampa si sa se contreze cu toata lumea. Tehnicianul a anuntat ca vrea sa plece de la Dinamo la finele campionatului.

Link către postare
Legionaru'

Asta demonstreaza ca nu sunt o adevarata echipa.La fiecare semiesec fac scandal.

Link către postare
Marius

Atacantul Claudiu Niculescu va absenta 3 săptăm?ni şi are mari şanse să rateze derby-ul cu Rapid, după ce a suferit o microleziune fibrilară ?n meciul de la Buzău, ?n timp ce fundaşul Zie Diabate va lipsi tot returul după o afecţiune la umăr.

Link către postare
Catalin

Dinamo a administrat ieri o infrangere cu scor de neprezentare Rapid-ului.

Link către postare
Legionaru'

Da.Rapid a jucat slab ieri.

Ii asteptam pe caini la Craiova cu 11 lese. :)

Link către postare
claudiusnc

Ce bucurie ar fi daca i-ar invinge pe Dinamo...

Insa ma tem de arbitri!

Link către postare
Electronic

Ii asteptam pe caini la Craiova cu 11 lese. ;)

ma rautaciosule !!! :rolleyes:

Link către postare
Marius

Rednic a găsit explicaţia eşecului de la Craiova: Euforia de după derby-ul cu Rapid

Apropo ... urat gest din partea lui Claudiu Niculescu! :doh:

Link către postare
Legionaru'

Le-am pus lesele! :doh::P:naughty:

Link către postare
Marius

Am vazut ieri la tv ca Rednic i-a liniştit ieri pe suporterii roş-albilor "Nu se pune problema să plec. Ar fi absurd, am zis de at?tea ori că răm?n să c?ştig titlul. Din punctul meu de vedere, la Dinamo este linişte".

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.