Jump to content
Romania Forum
Marius

Cu cine votezi in turul doi? Geoana sau Basescu?

Turul 2 -Alegerile pentru Presedintele Romaniei  

38 voturi

1. 1. Cu cine vei vota in turul doi?

• Traian Basescu
      9
    • Mircea Geoana
      23
    • Nu votez
      6

Recommended Posts

Marius

Cu cine votati in turul doi si de ce?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Mircea Geoana are votul meu.

Link către postare
Legionaru'

Voi vota cu M. Geoana.

M-am saturat sa fim condusi de un om care nu isi tine cuvantul, lipsit de maniere. Pe langa asta a promovat non-valori: Ridzi, Udrea.

Link către postare
dudu

me 2

Link către postare
Nick

Eu voi vota cu cine ma va lasa constiinta s-o fac in acel moment. Ieri, cel putin, asa am facut: nu sunt decisa, ceva cu siguranta ma va determina sa iau o hotarare pana in acel moment. Nici in poll-ul acesta, deocamdata, nu pot sa votez, dar, cu siguranta, o voi face curand :lol:

Link către postare
Marius

Nick de ce nu votezi cu Basescu, el si guvernul PD-list ti-au marit salariu?

Link către postare
Legionaru'

Si tot ei ne-au luat 15% pe 2 luni din salariu! Cum ar veni ciuciu marire.

Link către postare
Nick

Cum spuneam, voi vota asa cum o sa ma decid la momentul oportun. Niciunul dintre cei doi nu-mi ofera vreo garantie ca voi trai mai bine. De fapt, sunt singura in stare sa-mi ofer aceasta garantie. Dar pentru ca tin la dreptul meu de a vota, sigur voi merge si-i voi da acel vot candidatului care mi se va parea cea mai buna solutie dintre cei doi.

Link către postare
Stefan

O sa votez cu Mircea Geoana, fara indoiala. Singurul candidat care provine din diplomatie si are habar despre politica externa. Asta ca sa nu ma apuc sa spun de ce nu votez cu Basescu...

Link către postare
vali

Eu nu cred ca voi vota in turul 2, dar daca totusi ma duc la vot, nu voi vota cu Basescu

Link către postare
adelus

Voi vota cu Geoana

Ma gandesc ca totusi va fi un pic mai bine. Basescu ne-a mintit destul...

Link către postare
cristi98

Voi vota cu amandoi...

Link către postare
Borisake

Geoana pe cine are in spate: Iliescu, Nastase, Rebenciuc, amicul Vanghelie, si multi alti oameni de calitate.

Base pe cine are in spate: Udrea, Boc, Blaga, si multi alti oameni de calitate.

Numai cand ma gandesc la Bombonel imi vine sa indoi tastatura de la PC, dar si la ce nu a facut Base in ultimii 5 ani...asa ca m-am hotarat.

Imi pare rau, dar pas la turul doi, imi este indiferent cine o sa fie presedinte, nu poti sa faci rabat si sa alegi raul cel mai mic, nu exista; pt mine sunt la fel cei doi candidati cu tot cu partidele lor. :P

Am votat; NU VOTEZ.

Link către postare
cristi98

Da Sorine, din acest motiv votez cu amandoi, ca se anuleze votul. Daca nu merg sa votez, pun "ei" stampila unde vor...

Link către postare
Catalin

In politica noastră cred că multă vreme de acum inainte vom avea de ales numai dintre două rele, fiind nevoiţi să alegem cel mai mic rău.

Nu cred că va mai fi vreodată cazul in care să fim in situaţia să alegem cu inima deschisă un candidat. Asta pentru că pană sa ajungă in situaţia de candidat trebuie să facă şi să treacă prin anumite etape astfel incat nu va mai fi o persoană fără "pete" pe CV.

Link către postare
Stefan

Basescu e setat...iese in fiecare zi si are acelasi discurs: "Rebenciuc, Vanghele, moguli, vointa romanilor la referendum" ... Oare ultrasii basescieni nu s-au plictisit?! Eu cred ca ma urc pe pereti...

PS. Asa zice el, Rebenciuc si Vanghele!

Link către postare
Catalin

A acumulat cam multe frustrări. Uită să privească in propria ogradă.

Chiar acum e in direct la tv cu o declaraţie şi singurul subiect pe care il tratează este cel al mogulilor şi al duşmanului de clasă parlamentul. E jenant cum un presedinte in exerciţiu declară deschis că este in conflict cu parlamentul ţării.

In plus cred că a cam pierdut contactul cu realitatea. Spune in discursul său că nu discută cu nimeni (referindu-se la forţele politice) ci numai cu "poporul". Nu mi se pare decat o dovadă clară ca omul are inclinaţii către dictatură. Oare a uitat că acel parlament, aşa bun sau rău cum este, a fost trimis acolo de către acelaşi "popor" ?

Link către postare
cristi98

Voi vota cu amandoi...

O sa fac la fel ca baba din bancul urmator:

O babuta la cabina de vot, sta 15 minute, toata lumea o asteapta.

Iese baba si intreaba:

Maica, f...tuva-n gura se scrie legat sau despartit?

Link către postare
gbrgeorge

bun bancul Cristi.

Am votat Basescu. Alegerea mea nu e de ieri sau alaltaieri, dar ura fata de PSD, fata de Iliescu sau Nastase e fara margini. Nu suport stilul lor. Plus de asta, iertati-ma dar Geoana stiti toti e o marioneta condusa din umbra. Am aflat deunazi ca masonii romani l-au ales pe Base.

Uitati-va la discursurile lui Geoana. e ca o fetitita care participa la MISS, vorbeste de incalzirea gloabala, de salvatul balenelor, despre orice altceva in afara d politica. Nu cred in PSD.

Aleg raul cel mai mic, aleg Base

Modificat de gbrgeorge

Link către postare
Stefan

Marioneta, asa cum il numesti tu, se pricepe la politica, spre deosebire de candidatul PDL care se pricepe la po...pulism! Ne-au ajuns cei 5 ani cu un presedinte po...pulist. Sa incercam un profesionist. Ma zgarie pe retina cand citesc Iliescu, Nastase, "Rebeciuc si Vanghele"(citand din marinar). Nu v-ati saturat de Udrea, Cocos, Berceanu, Videanu si restul?

Vreti inca 5 ani de criza politica si smardoiala prin Parlament?

Conform Constitutiei, rolul presedintelui:

ARTICOLUL 80

(1) Preşedintele Rom

Link către postare
gbrgeorge

Da Stefane, dar cata vreme a condus Base tara, a avut sprijinul guvernului condus de Tariceanu ? Cand a facut guvern PDL + PSD cine a iesit de la guvernare si i-a bagat bete in roate. Si pe mine ma deranjeaza ce a facut Elena Basescu de a ajuns sa aibe casa si masina de jdemii de euro, sau Ritzi care a furat fara voia lui si a dat-o afara. Dar mi-a palcut de Udrea ca a avut initiativa sa faca ceva cu turismul, chiar daca e acuzata ca a furat cu parcarile.

Link către postare
pityc

Votez pe Geoana doar daca il pune pe Vanghelie prim ministru :sau pe Basescu daca o pune pe Udrea prim ministru , vedem cu ce oferte vin in acest interval pana la turul 2 macar sa stim de ce ne vom duce de rapa de tot :P

Link către postare
Stefan

Stai putin, tu il victimizezi pe acest om?! Sustii ca PSD a iesit de la guvernare de buna-voie?! Cat despre Udrea, ma abtin! Basescu este omul care a vrut sa distruga PNL-ul in 2006. Din pacate pentru el, nu a reusit. Tu l-ai sustine pe directorul de la Carrefour, daca ti-ar zice ca vrea sa distruga magazinul pe care il conduci?

Link către postare
gbrgeorge

Stefane, comparatia e mare si supradimensionata. Adevarul e la mijloc, niciodata tu sau eu nu o sa stim care a fost lupta pe ciolan si cine a furat mai mult. Uita-te in urma si vezi ca nimeni nu ar fi indraznit sa il bage pe Nastase sub acuzare, sau sa scoata alte marsavii ale PSD-ului

Link către postare
Stefan

Nu cred ca ajungem la o concluzie. Asa cum tu invoci marsaviile PSD, asa as putea sa invoc si eu marsaviile PDL(care sunt cel putin la fel de multe si de grave). Ce am cerut eu si altor sustinatori ai lui Basescu a fost sa-mi scrie si mie, cu liniuta, cateva dintre realizarile presedintelui Basescu.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

By using this site, you agree to our Terms of Use and Politica de confidenţialitate.