Jump to content
Romania Forum
Catalin

Renuntarea la fumat duce la acumularea unor kg in plus ?

Postări recomandate

Nick

Nu despre fructe era vorba neaparat. Le-am dat ca exemplu pentru a sublinia faptul ca, poate, secretul in a nu lua niste kg in plus este sa ai niste ore pentru masa bine stabilite si sa nu mananci absolut nimic intre mese. Sigur ca, desi nu mananc intre mese, cand iau pranzul sau cina parca sunt lup ;)

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

gajasebi

de ce nu scrie fiecare si felul in care s-a apucat de fumat. eu multumesc parintilor ca au abordat situatia perfect astfel incat sa nu ma apuc de acest viciu. am citit diferite pareri si vreau sa va spus si concluziile trase de mine in cei 27 de ani de viata. am mama care are 60 ani si care a fumat pana m-a nascut pe mine, in rest o pufaiala odata la cateva luni. a crescut in greutate dar nu cred ca tigarile sunt de vina. tata 68 de ani a fumat pana la 50 de ani, apoi nicio diferenta in kg. prieten 170 kg 29 ani la modul cel mai serios, s-a lasat de fumat acum 3 ani si NICIO diferenta. dar, depinde pana la urma de metabolismul fiecaruia. si exemplele pot continua. Sfatul meu : LASATI TIGARILE.

Bun...Eu am fumat prima tigara dupa banchetul clasei a 8-a, era un Lucky Strike rosu, dupa care m-am pus pe LM mentolat (credeam ca asa nu se simte, ca doara ii mentolata :) ), dupa care urma periaode de Marlboro rosu (am renuntat ca dupa 4 luni parca aveam astm dupa ce trageam un fir din asta), Pall Mall, Dunhill, si am ajuns la Kent (in liceu fumam si cele mai penale tigari cand nu avea nimeni un leu in buzunar). Apropos am ajuns la una bucata pe zi, pe care o fumez langa cafeaua de dimineata cu colegii. Daca nu ar fi treaba asta cred ca nu as mai fuma nici aia.

Link către postare
dudu

De cateva zile am ajuns la 1-2-max3 /zi...

Cafeaua e dificila, atunci cere no.1 dar apoi devine usor... 2 si 3 le-am fumat mai mult de plictiseala

Link către postare
Catalin

Potrivit unui studiu finlandez, cercetătorii au aflat că persoanele care au fumat mult

Link către postare
catam

Salut . Eu am fumat de mic copil.Am incercat sa renunt la tigari dandu-mi seama ca nu este deloc benefic organismului dar nu am reusit . Ma lasam pentru maxim o saptamana si apoi reveneam iar la vechiul obicei

Link către postare
Catalin

Link către postare
Marius

Nu stiu de ce, dar presimt ca catam si-a facut cont doar pentru a face reclama la produsul asta. :)

Link către postare
gbrgeorge

Eu nu am vrut sa fiu rau... :):)) dar am avut aceeasi banuiala.

Link către postare
Miadry

Fructele nu ingrasa. Deci nu ar fi o problema astfel de tentatii.

Eu stiu ca daca le combini, ingrasa.

Piece of advice: Lasati-va de fumat, no matter what!

Fumatul are atatea efecte nocive, faceti si voi un efort, ca doar il faceti pentru voi, pentru sanatatea voastra.:)

Link către postare
kgb

eu m-am lasat de fumat de aproape 3 ani cu tigara electronica si nu m-am ingrasat deloc. Chestia este ca nicotina este cea care iti inhiba pofta de mancare, daca continui sa bagi nicotina nu o sa iti fie foame. 

Link către postare
vitanelo

....fumatul este o dependenta pe care o capatam in urma unui curiozitati sau a unui gest  de teribilism, influentati de conjunctura in care ne situam. Personal am fost tentat de fumatorii ce s-au situat in prejma mea...erau anumite tigari care te ademeneau....designul pachetuluii, cat si aroma tutunului... Ulterior am facut dependenta, prin  a o asocia cu anumite momente tensionate, cu  o cafea, poate la o bautura sau a dovedi o anumita falsa maturitate..Am ajuns sa fumez peste 40 de tigarete pe zi dupa cativa ani.

Din punct de vedere fizic, eram carentiar la efort, degete galbene si o  respiratie tabacica.

La un moment dat ...m-am mobilizaqt propunandu-mi sa renunt la fumat. Am incercat diverse modalitati de a ma distrage de la tentatia de a fuma.....cu seminte...cu fructe....sau diverse bauturi nonalcolice. Intr-o zi de Pasti am mers la biserica si mi-am propus un pact cu D-zeu...Doamne sa ma traznesti daca mai pun tigara in gura...Ei, au trecut 14 ani de atunci si nu am mai fumat.Chiar daca mai beau cafea....sau un sprit. Nu mi-am piedut pofta de mancare....si nici proportii nu am luat 

Sa fie pace, sa ne intelegem, sa lasam ceva bun in urma noastra. ..

Link către postare
SEOmaxim

Tigara electronica este asociata cu fumatul sanatos si nu ne expune la fel de mult in ceea ce priveste sanatatea, nefiind asociata cu cauzele aparitiei cancerului sau ale altor boli.   ;)

Link către postare
petro

Tigarile  creeaza o dependenta foarte mare si din acest motiv foarte multa lume desi a incercat sa scape de tigari nu a reusit. Si eu sunt un fumator convins si acum m-am decis sa scap de tutun cu un  supliment Nicorix. Ma gandesc ca o sa ma ajute.

Link către postare
georgetapaul

Petro cum merge cura aia? Si eu vreau sa scap de tigari. Am incercat de 3-4 ori pana acum, dar degeaba.

Link către postare
baciu21

Renuntarea la fumat este o solutie foarte buna  pentru scaderea in greutate. Pentru  renuntarea la tigari sunt foarte multe solutii de la gume, suplimente, plasturi pana la diverse diete.

Link către postare
dorescu

Petro te-ai reapucat de tigari? Sau mai bine zis ai scapat de tutun cu produsul ala?

Link către postare
solaris06

m-am lasat de fumat, am pus pe mine serios, m-am chinuit sa dau jos kilogramele, am trecut pe tigara electronica si iar am revenit la tigari... bine ca stiu sa ma plang ca nu am bani de altceva, dar cand vine vorba de tigari mereu gasesc resurse...

Link către postare
bebesandru

Tigarile electronice sunt o varianta buna la fumatul  normal.

Link către postare
costacheioan

Nu e deloc usor sa te lasi de tigari. Trebuie sa ai o vointa de fier pentru a ajunge la rezultate bune, astfel totul este in zadar si indiferent de ce ai face nu gasesti solutia cea mai buna pentru a renunta definitiv la  tigari.

Link către postare
georgetapaul

Pentru eliminarea tutunului in intregime se pot folosi si suplimente pentru asa ceva. Un produs interesant pentru asa ceva e si produsul nicorix. Acesta poate ajuta la eliminarea treptata a numarului de tigari zilnice.

Link către postare
catabil
On 5/20/2015 at 3:12 PM, petro a scris:

Tigarile  creeaza o dependenta foarte mare si din acest motiv foarte multa lume desi a incercat sa scape de tigari nu a reusit. Si eu sunt un fumator convins si acum m-am decis sa scap de tutun cu un  supliment Nicorix. Ma gandesc ca o sa ma ajute.

Posibil sa ajute si suplimentele, dar cert este ca vointa este pe primul loc. Fara vointa nu se poate ajunge la un rezultat notabil.

Link către postare
frederick

Cat de eficient a fost produsul nicorix in renuntarea la fumat?

Link către postare
kazaku

Pentru a mai reduce din excesul de kilograme se poate incerca si hello slim niste ceaiurri din plante pentru slabit.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.