georgetapaul

Metode pentru indepartarea ridurilor

10 postări în acest subiect de discuţie

Cu ce metode ati scapat de riduri sau ce metode v-au ajutat?

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

De riduri se scapa destul de  greu, dar daca se urmareste un program bine pus la punct atunci ridurile vor putea sa fie eliminate.

Folosirea unor creme sau unguente pot si ele sa ajute.

0

Link către postare

Pentru riduri se pot folosi si produse gen Impreskin care sa creasca elasticitatea pielii.

Modificat de feliciamov
0

Link către postare

Cu vitamine se poate mari elasticitatea pielii. Vitaminele din complexul B, C si E si acizii grasi esentiali sunt utile pentru reintinerirea pielii  crescand elasticitatea acesteia. Vitaminele se pot lua fie direct din legume sau fructe  fie sub forma unor suplimente.

0

Link către postare

Eu fac ceva tratament cu masca cu ou de albus si parca  au aparut ceva imbunatatiri. Nu e cine stie ce, dar se pare ca sunt pe drumul cel bun. Poate pana la urma reusesc sa mai elimin din ridurile astea nesuferite.

0

Link către postare

Eu doar cu procedurile de acid hialuronic am reusit. Deja se adanciseara destul de mult in zona ochilor si numai asa am reusit sa le umplu si sa-mi recapat aspectul frumos si tineresc al fetei. Partea buna e ca acidul hialuronic pe care l-am folosit, Teosyal Redensity Eyes, nu a lasat urme inestetice si nici nu pare fortat, adica fata mea are un aspect natural si real, chiar daca am apelat la acest tip de interventie. Initial eram foarte speriata de injectare, dar si aceasta s-a dovedit a fi o procedura simpla si usoara. Ma bucur de alegerea facuta in fiecare zi cand ma trezesc si ma privesc in oglinda. Recomand cu drag acest produs minunat!

0

Link către postare

Pure este ok pentru cearcane. E un ser ce se foloseste mult prin Italia.

0

Link către postare

Problema cu ridurile poate sa apara la varste diferita fiind influentate de obiceiurile cotidiene ale fiecaruia dintre noi. Spre exemplu daca fumezi mult sau bei mai mult atunci si aceste riduri se instaleaza mai devreme. Si cearcanele se pot instala tot pe aceleasi considerente.

0

Link către postare
On 10/4/2016 at 0:24 PM, georgetapaul said:

Pure este ok pentru cearcane. E un ser ce se foloseste mult prin Italia.

E bun si pentru barbati?

0

Link către postare

Eu de exemplu pot recomanda crema Perle Bleue, pe care o folosesc intamplator (este o crema cumparata de mama). Efectele sunt bunicele si crema pot spune ca isi merita si pretul. Mama spune ca este primul produs pe care il are si de care este foarte multumita :)

De asemenea am uitat sa adaug ca este si foarte interesant acest produs pentru ca este compus dintr-o fiola si crema. Fiola are un extract, parca din alge de zapada din ceea ce imi amitesc. Se amesteca si din informatiile expertilor cremei fiecare ten isi poate adapta amestecul perfect, care chiar poate da rezultate :)

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.