Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

creatsaaa

Liposuctie sau Lipoaspiratie?

Postări recomandate

creatsaaa

Buna fetelor,

Intentionez sa imi remodelez corpul (mai exact fesele), prin liposuctie. Inainte de a-mi face o programare, as dori sa imi fac o parere despre doctori. Am inteles ca Dr. Cristian Nitescu este doctorul vedetelor, asta inseamna ca si preturile sunt maricele. Am mai citit despre dr. Eugen Turcu, dar asa gasesti multi doctori pe google.

Eu imi doresc un doctor bun, pentru a fi extrem de multumita si dupa recuperare.

Deci cine a facut aceata procedura si imi poate recomanda un medic ? Va multumesc anticipat !

Modificat de creatsaaa

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

danniela

Si eu am problema ta, dar nu ma gandesc la o astfel de interventie. Mi-am limitat cantitatea de mancare la cele 3 mese/zi si fac sport zilnic. Alerg 3 zile/saptamana si in cand nu alerg fac exercitii in casa. Pune-ti pe mobil aplicatia VirtuaGym, e gratuita si te va ajuta. Nu e cea mai usoara cale, dar este cea mai sanatoasa

Link către postare
KTrinK

Buna creatsaaa,

…fata sau baiat? liposuctie sau lipoaspiratie ??? asa mai neaos…e sa-ti sugi grasimea…insa, ca sa ne putem da cu parerea…posteaza o fotografie ca  sa-ti sugeram ceva, asa despre calitate…pret…

Pentru a nu da loc la interpretari… ar fi fost mai indicat, liposculptura corporala… 

Link către postare
CorinaMatei

Buna! Eu mi-am facut liposuctie solduri, coapse si fese la dr. Vangelis Vasalos din Bucuresti - opereaza la Clinica Metamorphosis. Mai intai mi-a facut o evaluare a elasticitatii si a tonusului pielii precum si a volumului si distributiei grasimii, apoi microincizii la nivelul coapselor si feselor prin care a introdus canulele de lipoaspiratie. Dupa interventie a purtat pantaloni elastici si corset  pentru a preveni acumularea de sange sau serozitati in zonele din care s-a extras grasimea si pentru a reduce edemul postoperator. In plus, m-a ajutat la vindecarea mai rapida si la remodelarea conturului. Intr-o saptamana m-am recuperat partial, iar in doua luni total. A fost foarte ok si m-a costat 2700 euro.

Link către postare
leont

Cel mai sanatos tot cu dieta si exercitii fizice mi se pare. Eu cel putin cu metodele astea am slabit destul de mult. Am urmat un curs de slabire de 3 luni in care se manca diverse lucruri/saptamana si chiar se observa. In ultima luna am luat si ceva capsule pentru accelerarea metabolismului.

Oricum, un lucru este clar. Daca vrei sa slabesti vei reusi pana la urma sa faci acest lucru. Totul e sa te tii de un anume program pana la capat.

Link către postare
dicus

Ambele variante sunt destul de cumpe si necesita si perioada de recuperare postoperatorie.

Link către postare
leont

Pentru slabit se poate incerca si cura cu niste suplimente cu cafea verde. Stiu cateva persoane care au luat green coffee plus si care  zic ca au mai slabit. Eu daca le privesc nu prea imi dau seama de rezultate, dar asa o fi.

Link către postare
kazaku

Numai daca auzi cei doi termeni si te apuca frisoanele:) nici una din cele doua alternative nu le-as incerca!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.