Jump to content
Romania Forum
dumitra

Tratament pentru detoxifierea organismului

Postări recomandate

dumitra

Detoxifierea organismului este un proces  obligatoriu ce trebuie facut de 2-3 ori pe an. Fara aceasta detoxifiere organismul se poate intoxica si organele se pot imbolnavi. Eu de fiecare data cand am astfel de probleme folosesc un supliment numit Untoxin. Produsul e alcatuit din plante si pana acum nu mi-a generat nici un efect secundar!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

feliciamov

Detoxifierea organismului poti sa o obtii si daca faci cure cu diverse fructe sau legume. Chiar sunt recomandate acele cure. Pana la urma indiferent de metoda pe care o urmezi  cel mai important e  sa faci cura respectiva de detoxifiere, pentru ca este cu adevarat importanta pentru sanatatea intregului organism.

Link către postare
bebesandru

Dieta cu fructe si multa apa. Asta e secretul pentru o detoxifiere completa. Curele de detoxifiere sunt extrem de importante pentru mentinerea sanatatii organismului. Un organism plin de toxine va fi un organism bolnav si slabit.

Link către postare
georgetapaul

Apa  ramane pana la urma cel mai bun detoxifiant. Deci sa bem cate 2 litri de  apa cel putin pe zi si o sa fim mai sanatosi:).

Link către postare
feliciamov

Si apa si suplimentele toate sunt bune conteaza in ce cantitate le iei.

Link către postare
dorinferf
On 3/13/2014 at 3:31 PM, dumitra said:

Detoxifierea organismului este un proces  obligatoriu ce trebuie facut de 2-3 ori pe an. Fara aceasta detoxifiere organismul se poate intoxica si organele se pot imbolnavi. Eu de fiecare data cand am astfel de probleme folosesc un supliment numit Untoxin. Produsul e alcatuit din plante si pana acum nu mi-a generat nici un efect secundar!

Cand anume de 2-3 ori pe an?

Mersi!

Link către postare
madaarhire

Dieta cu apa e cea mai recomandata  pentru eliminarea toxinelor din organism.

Link către postare
Mirela10

Cel mai bun detoxifiant pot spune sincer ca este apa - 2 litri de apa zilnic, si chiar sa fie bauta in cazul in care te trezesti pe perioada noptii :) - fara carbogazoase sau bauturi care contin multe amestecuri de zahar, arome si alte prosti. - doar apa - :) timp de o luna se vor vedea efectele atat in oglinda ca aspect, cat si ca bunastare :)

Link către postare
georgetapaul

Foarte bune sfaturile Mirela!

Link către postare
petro

Detoxifierea organismului se poate face intr-adevar s cu suplimente gen untoxin, colon help, dar se poate face si prin diverse diete gen: dieta cu apa, dieta cu legume , cu prune s.a.

Link către postare
kazaku
On 3/13/2014 at 3:31 PM, dumitra a scris:

Pentru detoxifierea organismului se pot folosi si  diete cu prune. Pruna e una dintre cele mai  bune fructe pentru detoxifierea organismului.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.