Jump to content
Romania Forum

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

mihaela98

Tratament acnee cu Derminax

Postări recomandate

mihaela98

Am vazut de curand reclama la produsul asta pe internet. L-a folosit careva pentru a-si trata acneea?

Pare un produs interesant si acolo scria ca e  in intregime natural si ca tratateaza cauza acneei!

Mersi mult!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

sabinamarcel

Pai reclame gasesti pe internet la zeci de produse, la urma urmei asta e rolul internetului. Referitor la suplimentul de care zici sincer nu stiu ce rezultate ar avea pt ca nu am folosit!

Link către postare
mihaela98

Sunt ferm convinsa ca sunt pe internet reclame la foarte multe produse, dar pe mine ma intereseaza ca dintre acestea sa gasesc  produsul care  sa ma ajute sa scap de cosuri. M-am documentat dspre suplimentul asta si mi se pare un produs destul de interesant, mai ales ca e facut din plante si pe sit-ul lor scrie ca nu are efecte secundare. Eu oricum o sa mai caut informatii si pe sit-urile in strainatate despre produsul asta.

Numai bine!

Link către postare
sabinamarcel

Chiar daca reclama e sufletul comertului, in ea trebuie sa predomine lucruri adevarate.Nu poti sa vinzi suplimente si in reclama sa spui tot felul de minciuni. Banuiesc ca pana sa apara pe piata au nevoie de o gramada de avize si aprobari:)

Am cautat Derminax-ul intr-o farmacie si cica tanti nu auzise de el. Cred ca produsul se vinde doar online!

Link către postare
andreicat

Eu folosesc Derminax de 2 saptamani si parca mi-au mai disparut din cosuri. Mie mi l-a recomandat o coega care si ea  a reusit sa scape de cosuri cu acest supliment. Sper sa nu-mi provoace vreun efect advers. Pe site  scria ca nu produce efecte adverse pentru ca e facut din plante, dar nu stii niciodata la ce sa te astepti!

Oricum eu am cumparat 3 cutii si am de gand sa duc tratamentul pana la capat!

O zi frumoasa sa aveti!

Link către postare
sabinamarcel

Foarte fain ca ti-au mai disparut din cosuri. Asta inseamna ca produsul functioneaza cat de cat. Totusi trebuie avuta grija la combinatiile de suplimente in special cu anticonceptionalele. In cazul suplimentelor pentru acnee, toata lumea cauta un produs care sa aibe efecte permanente. Sunt foarte multe alifii, creme care intr-adevar te ajuta sa scapi de cosuri, dar dupa ce nu le mai folosesti acneea reapare si de cele mai multe ori este si mai agresiva!

Link către postare
andreicat

Nu o sa le combin niciodata cu anticonceptionale, pentru ca e destul de periculoasa combinatia asta. Prima saptamana de tratament am terminat-o, au aparut si ceva rezultate, dar nu mi-a disparut in totalitate cosurile. Pana acum nu mi-a provocat nici o neplacere si sper ca nici in continuare sa nu-mi provoace! Am sperante foarte mari de la acest produs doarece toata lumea ofera u feed back pozitiv!

O zi buna!

Link către postare
sabinamarcel

Acneea o sa dispara treptat. Daca o sa ajuti organismul cu sport si cu o alimentatie sanatoasa o sa vezi ca o sa apara rezultate si mai mari. Sportul si alimentatia sanatoasa, detoxifica organismul. O cauza a aparitiei cosurilor sunt aceste toxine din organism. Trebuie scapat de aceste toxine. Apoi un rol important este pastrarea igienei in zonele afectate de acnee(fara maini murdare, sau incercari de a le stoarce). Sunt reguli simple dar pot sa accelereze procesul de vindecare!

Multa sanatate!

Link către postare
Mioara

Am un ten sensibil, acneic. De ceva timp folosesc exfoliant cu aloe vera, de doua ori pe saptamana, si zilnic crema hidratanta cu aloe vera. Rezultatele sunt super! 

Link către postare
andreicat

Super fain Mioara! Important e sa gasesti un tratament adecvat care sa functioneze pe tipul de ten pe care il ai. Daca nu testezi mai multe produse nu prea ai cum sa-ti dai seama care dintre ele functioneaza. Defapt si cand mergi la dermatolog ti se da un anumit produs, iar daca asta nu functioneaza ti se da un altul pana cand se nimereste produsul care intr-adevar functioneaza!

Link către postare
sabinamarcel

Corect ai asta e adevarat. Doar testand iti poti da seama daca un produs functioneaza cu adevarat. Doar ca daca tot testezi zeci de produse si vezi ca  tie nu ti-a  produs  nici un efect asta s-ar putea sa-ti afecteze increderea si sa nu mai urmezi tratamente de genu. Am cautat pe net o imagine cu Dermnax si o sa o postez. Sper ca e acelasi produs pt ca am mai vazut ca mai era un produs cu alt ambalaj:)

35610.jpg

Link către postare
andreicat

Buna ziua!

Intr-adevar eu produsul asta l-am folosit si sunt foarte multumit de rezultatele la care am ajuns pana acum. In timpul curei am avut grija si ce mananc si am facut mult sport. Sportul ajuta la detoxifierea organismului. Un corp intoxicat este predispus la acnee. Important e si cum pastrezi igiena in timpul tratamentului. Tenul trebuie sa fie mereu curat, pentru a evita infectiile si agravarea acneei!

Link către postare
maria70

Pana la urma suplimentele naturiste pe baza de plante sunt cele mai indicate pentru tratare cosurilor. Ele pot vindeca acneea fara sa produca efecte adverse si fara sa genereze stare de dependenta spre deosebire de produsele medicamentoase la care exista riscul sa se intample aceste lucruri!   Produsele naturiste mai au avantajul ca pot fi foarte usor sa fie asimilate de catre organism.

Indiferent de modalitatea pe care o alegi pentru a scapa de acnee, trebuie sa fi constient de avantajele si dezavantajele pe care le implica fiecare metoda!

Link către postare
corneliasolo

Exista si alte suplimente care pot ajuta la tratarea acneei. Personal si eu am auzit ca ar fi un produs eficient, dar inca nu l-am folosit!

Link către postare
KTrinK

Remediu pentru gigika

Acneea reprezinta o problema estetica si psihologica majora prin aspectul ei, cat si prin faptul ca leziunile tipice acneei se soldeaza frecvent cu cicatrici, unele dintre ele cu caracter permanent. Fiecare tratament se individualizeaza si raspunde diferit, de aceea si rezultatele pe acelasi tip de acnee pot fi diferite de la individ la individ, in functie de factori generali, hormonali, genetici sau constitutionali.Ce am folosit eu…si inca ceva m-au ajutat,  insa sa recomand un tratament empiric ma abtin.Cel mai indicat este sa consulti un medic endocrinolog la o clinica de specialitate.

Iti doresc succes si un ten luminos. (sper sa fi nimerit locatia...)

Link către postare
feliciamov

Acneea e o problema destul de delicata care se intalneste la orice varsta, dar cu precadere apare la varsta adolescenta. Folosirea unui tratament adecvat poate sa conduca la obtinerea unor rezultate bune. Acneea e o afectiune  de  care se scapa destul de greu.

Link către postare
petro
On 12/18/2014 at 8:31 PM, KTrinK said:

Remediu pentru gigika

Acneea reprezinta o problema estetica si psihologica majora prin aspectul ei, cat si prin faptul ca leziunile tipice acneei se soldeaza frecvent cu cicatrici, unele dintre ele cu caracter permanent. Fiecare tratament se individualizeaza si raspunde diferit, de aceea si rezultatele pe acelasi tip de acnee pot fi diferite de la individ la individ, in functie de factori generali, hormonali, genetici sau constitutionali.Ce am folosit eu…si inca ceva m-au ajutat,  insa sa recomand un tratament empiric ma abtin.Cel mai indicat este sa consulti un medic endocrinolog la o clinica de specialitate.

Iti doresc succes si un ten luminos. (sper sa fi nimerit locatia...)

Este adevarat, Un consult dermatologic si endocrinologic sunt obligatorii pentru a stabili  natura cauzei care genereaza aparitia acneei. Altfel  temporar  se  elimina cosurile, dar apoi revin pentru ca acea cauza nu a fost eliminata.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.