Jump to content
Romania Forum
laurentiu999

Tratament caderea parului

Postări recomandate

laurentiu999

Deschid acest topic pentru a afla remediile cu care ati reusit sa opriti caderea parului. Orice fel de leac, de la tratament naturist, pastile , sampoane pan ala leacuri babesti! Multumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Mioara

Felicitari Laurentiu! Bun subiect! Caderea parului intereseaza pe multa lume! In cazul meu, cred ca e vb. de stress, de alimentatie necorespunzatoare, deci nu o anumita boala. E-adevarat ca nu am consultat medicul dermatolog! Am incercat sa-mi gasesc un sampon potrivit! Am folosit tinctura de ardei iute! M-am clatit cu infuzie de urzica! Dar cine are timp? In fine, am gasit un sampon excelent! Natural! Solid ! Are in compozitie extract de ardei iute si urzica! NATURALINT se numeste. N-am fost multumita la primele 2 spalari! Parul s-a innasprit putin, am vrut sa renunt! Am continuat si.................woooooooooow! woooooooooooooow! Cu fiecare spalare apar rezultate! Il folosesc de 4 luni, si ma felicit pentru alegerea facuta! Acum folosim cu totii,si sotul-el e cel mai incantat de acest sampon, incepe sa cheleasca :emo-secret:

Link către postare
laurentiu999

M-am mai documentat si eu pe internet si am gasit foarte multe tipuri de pastile.A folosit careva pastile pentru a stopa caderea parului?

Link către postare
laurentiu999

De suplimentele Follixin ce parere aveti?Le-a folosit careva? Am vazut ca sunt destul de recent introduse pe piata din Romania!

Multumesc!

Poate totusi o sa raspunda careva:)

Link către postare
beng

:)) daca s-ar fi putut remedia problema cu caderea parului, crezi ca ar mai fi fost Base chel?

Nu zic, la femei poate mai sunt leacuri dar la barbati degeaba. Atat eu cat si vreo 3 prieteni am incercat minoxidril si tot felul de nebunii dar degeaba.

Asta e, trebuie sa ne obisnuim cu gandul ca intr-o zi vom fi pe post de bec :D

Link către postare
laurentiu999

Astazi am cumparat o cutie de Follixin. Peste 2 zile o sa incep tratamentul cu ele. Daca nici cu astea care cica actioneaza asupra cauzei caderii parului nu o sa am rezultate, atunci o sa caut o clinica specializata pe asa ceva. Intr-un fel sau altul trebuie sa imi rezolv problema asta.:)

Link către postare
cristyp

Cum a mers tratamentul cu suplimentele de care vorbeai? Se merita sau nu? Am citit si eu ceva pareri despre produsul ala dar inca nu mi-am facut o parere completa. O sa ma mai documentez, dar ar fi interesant sa aflu de la unu care chiar a folosit:)

Numa bine!

Link către postare
laurentiu999

Am terminat tratamentul cu suplimentul de care va spuneam. Se pare ca dupa o luna rezultate prea mari nu sunt. Se vad intr-adevar ceva modificari, dar nu extraordinare. Cred ca o sa fac o mica pauza si apoi o sa iau o cura de mai multe luni. Poate daca fac tratament mai indelungat apar si rezultate mai bune!

O zi frumoasa!

Link către postare
sabind

Azi am luat si eu 3 cutii din suplimentul Follixin. Am luat pachetul maxim pentru ca vreau din tot  sufletul sa opresc caderea parului. Mi se pare ca in ultima saptamana imi cade extraordinar de mult par. Mi-am facut si analizele si acolo mi-au zis ca am lipsa de vitamine si zinc, dar nu stiu ce sa zic. Sper sa dea roade suplimentul asta si in cazul meu deoarece mi-am pus mari sperante in el!

Daca voi stiti si alte remedii prin care se poate stopa caderea parului le accept cu drag.

Multumesc anticipat!

Link către postare
didel

O persoana pe care o cunosc isi dadea pe scalp cu o solutie de spirt si aloe. Incredibil, dar i-a crescut par. Stiu sigur ca nu a mai luat nimic altceva pentru reaparatia parului. 

Link către postare
Mioara

Tot produsele naturale sunt mai bune! Desigur si o alimentatie corespunzatoare! Daca si pentru par luati tot felul de pastile, unde veti ajunge? Mai bine sa chelesc decat sa iau tot felul de chimicale! Asa ca nu ma convingeti! Folosesc in continuare sampon NATURALINT pe baza de extract de ardei iute si urzica si mai nou balsam din aceeasi gama. Fiecare cu alegerile lui. Eu merg pe natural, macar unde se poate! De creme ce sa mai zic! Numai naturale! 

Link către postare
Mioara

Am descoperit de curand un balsam excelent pentru par! E cu Aloe Vera! Nu stiam de beneficiile acestei plante pentru par! Ma clateam cu apa si otet, dar de departe balsamul asta e mai bun! Trateaza si caderea parului si matreata, da luciu, volum! Parul se piaptana usor, nu se rupe! Evident e natural balsamul! FFFF multumita!

Link către postare
pintiliealex

Daca parul incepe sa iti cada e obligatoriu sa iei masuri inca din clipa respectiva. Daca  lasi afectiunea sa inainteze te vei trezi apoi ca apare chelia si atunci nu mai e chiar atat de confortabil. Poti incerca si leacuri naturiste, orice, dar trebuie actionat:).

Link către postare
georgetapaul

E important sa avem o alimentatie adecvata si sa nu fim sedentari. De cele mai multe ori, din alimentatie luam principalele vitamine si sportul in orice fel de imprejurare este un lucru benefic.

Link către postare
madaarhire

Cum poate  ajuta alimentatia sa nu mai cada parul? Intra vitaminele alea in sange de la alimente dar  e deajuns  asta? 

Link către postare
georgetapaul
On 11/20/2013 at 10:11 AM, sabind said:

Azi am luat si eu 3 cutii din suplimentul Follixin. Am luat pachetul maxim pentru ca vreau din tot  sufletul sa opresc caderea parului. Mi se pare ca in ultima saptamana imi cade extraordinar de mult par. Mi-am facut si analizele si acolo mi-au zis ca am lipsa de vitamine si zinc, dar nu stiu ce sa zic. Sper sa dea roade suplimentul asta si in cazul meu deoarece mi-am pus mari sperante in el!

Daca voi stiti si alte remedii prin care se poate stopa caderea parului le accept cu drag.

Multumesc anticipat!

Ar fi interesant daca ne-ai spune acum daca au mai ramas rezultatele dupa cativa ani. Mult conteaza si alimentatia pe care o avem pentru ca de acolo luam vitaminele si mineralele necesare fortifierii parului si pentru sanatatea scalpului.

Link către postare
solaris06

daca este ceva genetic nu prea ai ce sa faci. ai mai multa grija cu alimentatia si incearca sa tii stresul sub control. remediile de pe piata sunt destule, dar trebuie sa actionezi atat la interior (suplimente, alimentatie etc.) cat si la exterior (sampoane, lotiuni). eu nu am gasit nimic sa functioneze, dar oricum este o predispozitie in familie...

Link către postare
cineva321
On 23.05.2013 at 4:16 PM, laurentiu999 said:

Deschid acest topic pentru a afla remediile cu care ati reusit sa opriti caderea parului. Orice fel de leac, de la tratament naturist, pastile , sampoane pan ala leacuri babesti! Multumesc!

Leacurile babesti / populare ar putea fi ..rasul in cap (dar nu stiu precis daca functioneaza si daca esti adult) si uleiul de ricin..

Modificat de cineva321

Link către postare
popescudani

Alpecin nu da rezultate? Am auzit foarte multe persoane care il lauda..

Link către postare
feliciamov

Ca sa stopezi caderea parului   e nevoie sa se actioneze pe mai multe planuri pentru ca problema sa se rezolve in totalitate.

Link către postare
leont
On 11/20/2013 at 10:11 AM, sabind a scris:

Multumesc anticipat!

Si sampoanele sunt megautile pentru pentru stoparea dar pentru indesirea parului. Sampoanele au dezavantajul ca au mai multe chimicale in compozitie decat alte produse.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.