Jump to content
Romania Forum
andreeadea

Albire dinti

Postări recomandate

andreeadea

Buna! Ce metode de albire a dintilor ati folosit? Acasa in cabinet? Vreau sa imi albesc dinti si caut tratamente.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Publicitatea este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

alina10

Am  folosit acasa kit-ul de albire de pe sit-ul [spam] Sunt foarte multumita de el mai ales ca rezultatele raman pe o perioada mai mare(asta cu conditia sa ai in continuare o igiena orala  corespunzatoare) :)

M-a incantat la el faptul ca are in compozitie nitrat de potasiu si menta!

E super fain!

Link către postare
feliciaserban

Kit-urile de albire sunt cu mult peste metodele traditionale de albire! Isi fac treaba destul de rapid si nu au nici efecte adverse. Poti sa le folosesti de acasa si asta e marele lor avantaj!

Link către postare
kazaku

Albirea dintilor  se poate face  si prin folosirea unor kit-uri de albirea dintilor.

Link către postare
alecsandra

Si bicarbonatul de sodiu e foarte bun in procesul de albire a dintilor. Pe mine ma ajuta sa-mi albesc dintii si e si un mod destul de ieftin de a-i albii.

Link către postare
AnaMaria

dar folosirea îndelungată dăunează

Link către postare
georgetapaul

Pe langa kiturile de albire e obligatoriu si igiena orala corecta. Un kit de albire nu poate sa inlocuiasca periajul zilnic al dintilor. Un lunk  interesant in care se discuta despre kituri de abire.

****reclamă****

Modificat de Marius
Eliminare link

Link către postare
leont

Reclama multa am vazut la ibright. Nu stiu cat e de bun, dar ceva, ceva tot trebuie sa ajute...

Link către postare
pintealaurentziu

Bicarbonatul de  sodiu e un alt remediu destul de des utilizat. O sa intrenb si eu stomatologul meu sa vedem  ce parere are. Cunosc si persoane care se dau cu sare pentru a-si mai albi dintii.

Link către postare
solaris06

cafeaua in cantitati industriale si tigarile mi-au ingalbenit dintii considerabil. am incercat si eu tot felul de retete home made cu bicarbonat, suc de lamaie, sare.. tot felul de gogosi gasite pe net. acum cativa ani am luat un kit... nu stiu, in cazul meu nimic nu a avut un efect vizibil. medicul stomatolog mi-a zis ca nu imi recomanda albirea la cabinet deoarece asta mi-ar sensibiliza prea mult dintii (caci, da! imi sangereaza gingiile la periaj). so, eu nu am gasit nicio solutie salvatoare (din pacate).

Link către postare
popescudani

La mine tot bicarbonatul de sodiu a dat rezultate.. nu il folosi mai mult de o luna, dupa aceea fa pauza cam 2 luni. 

Link către postare
georgetapaul

Problema asta cu albirea dentara  e destul de complicata pt ca exista metode care iti strica smaltul si asta chiar s-ar putea sa-ti dauneze estetic.

Link către postare
leont

E complicata , dr trebuie facut ceva daca vrei sa ai rezultate bune si un zambet  frumos. Toate astea costa din pacate si nu costa putin  deloc.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii Politica de confidenţialitate.